Jak wykonać kopię strony w autoinstalatorze?

Promocja na hosting WordPress

Co to jest kopia zapasowa?

Kopia zapasowa (tzw. backup) to kopia Twoich plików, którą możesz w każdej chwili przywrócić, np. po nieudanej aktualizacji strony WWW lub po wprowadzeniu zmian, które generują błędy. Zamiast ręcznego naprawiania wynikłych błędów, możesz szybko przywrócić swoją stronę WWW z kopii zapasowej. Głównie z tego powodu kopia zapasowa nazywana jest również kopią bezpieczeństwa.

WAŻNE! Jaki jest zakres kopii zapasowej tworzonej w autoinstalatorze aplikacji?

Proces tworzenia kopi zapasowej tworzy kopie plików, katalogów i tabel baz danych używanych przez zainstalowane aplikacje. Kopie zapasowe mogą być przywrócone, co może być użyteczne, gdy: aplikacja zostanie uszkodzona, nastąpi włamanie lub jeśli aktualizacja się nie powiedzie.

Jak utworzyć kopię zapasową strony WWW w autoinstalatorze?

Skorzystaj z poniższej instrukcji, aby utworzyć kopię zapasową dla strony internetowej, którą zainstalowałeś w ramach autoinstalatora w cPanelu:

 1. Zaloguj się do panelu cPanel.
 2. Znajdź sekcję: Oprogramowanie, następnie wybierz opcję: Autoinstalator.
  W cPanelu znajdź sekcję: Oprogramowanie i kliknij opcję: Autoinstalator aplikacji.
 3. Na wyświetlonym ekranie w zakładce: Moje aplikacje znajdź instalację aplikacji (np. WordPress), dla której chcesz wykonać kopię zapasową i kliknij przy niej przycisk: Kopia zapasowa.
  W zakładce: Moje aplikacje znajdź i zaznacz aplikację, dla której chcesz wykonać kopię i kliknij: Kopia zapasowa.
 4. Na wyświetlonym ekranie wybierz lokalizację dla tworzonej kopii zapasowej aplikacji i opcjonalnie wpisz własny opis, który może ułatwić jej identyfikację podczas przywracania. Kliknij przycisk: Kopia zapasowa, aby rozpocząć tworzenie kopii zapasowej dla wybranej aplikacji w autoinstalatorze.
  Wybierz lokalizację dla kopii zapasowej aplikacji i opcjonalnie wpisz własny opis dla tworzonej kopii.
 5. Po kliknięciu przycisku: Kopia zapasowa, zadanie tworzenia kopii zapasowej zostanie rozpoczęte.Po kliknięciu przycisku: Kopia zapasowa, zadanie tworzenia kopii zapasowej zostanie rozpoczęte.
 6. Po utworzeniu kopii zapasowej dla wybranej aplikacji, na ekranie zostanie wyświetlone odpowiednie powiadomienie. Od teraz w zakładce: Moje kopie zapasowe będziesz mógł przywrócić wybraną kopię zapasową.

Domenomania.pl to jedna z czołowych i największych firm w Polsce, która nieprzerwanie od roku 2004 dostarcza usługi związane z hostingiem, domenami, pozycjonowaniem stron internetowych oraz kreacją stron WWW.

 • Czy ten artykuł był pomocny?
 • TakNie
Promocja na hosting WordPress

Błąd 0x8004210B, 0x80042109 w Outlook – co zrobić?

Błąd 0x8004210B lub 0x80042109 pojawia się zazwyczaj podczas korzystania z klienta poczty e-mail. Zobacz co zrobić gdy pojawi się błąd...

Uwierzytelnianie dwuskładnikowe (2FA) w DirectAdmin

DirectAdmin to panel administracyjny konta hostingowego, który daje możliwość zarządzania szeregiem funkcji oferowanych w ramach usług...

Jaki hosting dla e-commerce?

Wybór odpowiedniego hostingu dla e-commerce jest niezwykle ważny, dlatego wybór powinien być przemyślany. Podpowiadamy, na co należy zwrócić...

Domeny, hosting, serwery VPS i poczta e-mail

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji.

Telefon

Kontakt w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - piątek
8.00 - 16.00
Infolinia:
+48 71 715 27 24

Poczta

Kontakt mailowy w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - niedziela
24h na dobę
Email:
bok@domenomania.pl