Jak wykonać kopię strony w autoinstalatorze?

Promocja na hosting WordPress

Co to jest kopia zapasowa?

Kopia zapasowa (tzw. backup) to kopia Twoich plików, którą możesz w każdej chwili przywrócić, np. po nieudanej aktualizacji strony WWW lub po wprowadzeniu zmian, które generują błędy. Zamiast ręcznego naprawiania wynikłych błędów, możesz szybko przywrócić swoją stronę WWW z kopii zapasowej. Głównie z tego powodu kopia zapasowa nazywana jest również kopią bezpieczeństwa.

WAŻNE! Jaki jest zakres kopii zapasowej tworzonej w autoinstalatorze aplikacji?

Proces tworzenia kopi zapasowej tworzy kopie plików, katalogów i tabel baz danych używanych przez zainstalowane aplikacje. Kopie zapasowe mogą być przywrócone, co może być użyteczne, gdy: aplikacja zostanie uszkodzona, nastąpi włamanie lub jeśli aktualizacja się nie powiedzie.

Jak utworzyć kopię zapasową strony WWW w autoinstalatorze?

Skorzystaj z poniższej instrukcji, aby utworzyć kopię zapasową dla strony internetowej, którą zainstalowałeś w ramach autoinstalatora w cPanelu:

 1. Zaloguj się do panelu cPanel.
 2. Znajdź sekcję: Oprogramowanie, następnie wybierz opcję: Autoinstalator.
  W cPanelu znajdź sekcję: Oprogramowanie i kliknij opcję: Autoinstalator aplikacji.
 3. Na wyświetlonym ekranie w zakładce: Moje aplikacje znajdź instalację aplikacji (np. WordPress), dla której chcesz wykonać kopię zapasową i kliknij przy niej przycisk:  Wykonaj kopię zapasową.
  Aby wykonać kopię zapasową aplikacji, przejdź do zakładki: Moje aplikacje, zaznacz wybraną aplikację i kliknij przycisk: Wykonaj kopię zapasową.
 4. Na wyświetlonym ekranie wybierz lokalizację dla tworzonej kopii zapasowej aplikacji i opcjonalnie wpisz własny opis, który może ułatwić jej identyfikację podczas przywracania. Kliknij przycisk: Wykonaj kopię zapasową, aby rozpocząć tworzenie kopii zapasowej dla wybranej aplikacji w autoinstalatorze.
  Wybierz lokalizację dla kopii zapasowej aplikacji i opcjonalnie wpisz własny opis dla tworzonej kopii.
 5. Po kliknięciu przycisku: Wykonaj kopię zapasową, zadanie tworzenia kopii zapasowej zostanie rozpoczęte.Po kliknięciu przycisku: Kopia zapasowa, zadanie tworzenia kopii zapasowej zostanie rozpoczęte.
 6. Po utworzeniu kopii zapasowej dla wybranej aplikacji, na ekranie zostanie wyświetlone odpowiednie powiadomienie. Od teraz w zakładce: Moje kopie zapasowe będziesz mógł przywrócić wybraną kopię zapasową.

Domenomania.pl to jedna z czołowych i największych firm w Polsce, która nieprzerwanie od roku 2004 dostarcza usługi związane z hostingiem, domenami, pozycjonowaniem stron internetowych oraz kreacją stron WWW.

Dlaczego potwierdzenie odczytu e-mail nie działa w każdym programie?

Większość programów pocztowych i systemów Webmail, a także serwerów pocztowych, nie pozwala sprawdzić czy wiadomość e-mail wysłana do...

Panel WordPress wygląda na uszkodzony – brak motywu w wp-admin

Wyobraź sobie sytuację: właśnie ukończyłeś aktualizacje WordPress, ale gdy logujesz się do panelu administracyjnego (wp-admin), na ekranie...

Co to jest i do czego służy motyw potomny w WordPress?

WordPress to potężna platforma do tworzenia stron internetowych, która oferuje ogromną elastyczność podczas ich projektowania - m.in. dzięki...

Domeny, hosting, serwery VPS i poczta e-mail

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji.

Telefon

Kontakt w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - piątek
8.00 - 16.00
Infolinia:
+48 71 715 27 24

Poczta

Kontakt mailowy w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - niedziela
24h na dobę
Email:
bok@domenomania.pl