Jak zmienić hasło do konta Onet Poczta?

Promocja na hosting WordPress

Hasło dostępu do skrzynki e-mail ustalane jest na etapie jej tworzenia. W przypadku Onet Poczta w chwili rejestrowania konta. W każdej chwili możesz zmienić obecnie ustawione hasło na nowe lub skorzystać z opcji nie pamiętam hasła, jeśli nie pamiętasz, nie znasz lub wprowadzasz błędne.

Hasło, które jest obecnie ustawione zostanie zastąpione nowym hasłem. Ze względów bezpieczeństwa zaleca się nie tylko tworzenie silnych haseł dostępu, również ich regularną aktualizację. Sprawdź jak zmienić hasło do skrzynki e-mail w Onet Poczta.

Zmiana hasła Onet Poczta

Jeśli jesteś użytkownikiem Onet Poczta zmiana hasła do konta e-mail może być dla Ciebie przydatna w chwili kiedy nie pamiętasz obecnie ustalonego hasła lub chcesz je zaktualizować. Jeśli dodatkowo chcesz skonfigurować skrzynkę e-mail Onet Poczta, np. w programie pocztowym lub jako konto zewnętrzne, będziesz potrzebował aktualnie ustalonego hasła dostępu.

Zmiana hasła możliwa jest na dwa sposoby:

 • podczas logowania do konta e-mail Onet Poczta: to sytuacja w której zwykle znajdują się użytkownicy, którzy wprowadzają błędne hasło, nie pamiętają hasła lub zwyczajnie zostało ono przechwycone i zmienione na inne,
 • po zalogowaniu do konta w ustawieniach Onet Poczta: to sytuacja w której użytkownicy aktualizują zwykle już ustalone hasło dostępu zmieniając je na nowe. Tę czynność zalecamy wykonywać regularnie w celu utrzymania wysokiego poziomu zabezpieczeń poczty e-mail. Każdorazowo pamiętaj o ustaleniu nowego, silnego hasła zawierającego, np. znaki specjalne.

Onet Poczta oferuje kilka opcji zmiany hasła. Te opcje mogą nie być dostępne domyślnie, ponieważ wymagają dodatkowej konfiguracji. W Ustawieniach konta znajdziesz m.in. opcje dot. wprowadzenia pomocniczego adresu e-mail lub numeru telefonu. Z ich pomocą zmienisz hasło odbierając, np. kod SMS, który pomoże pomyślnie wykonać operację.

Domenomania.pl to jedna z czołowych i największych firm w Polsce, która nieprzerwanie od roku 2004 dostarcza usługi związane z hostingiem, domenami, pozycjonowaniem stron internetowych oraz kreacją stron WWW.

Nie pamiętam hasła do Onet Poczta

Skorzystaj z opcji nie pamiętam hasła Poczta Onet kiedy nie możesz zalogować się do konta e-mail korzystając z okna logowania. Ta opcja nie powoduje przypomnienia hasła a jego zmianę. Domyślnie otrzymasz możliwość skorzystania z kilku opcji zmiany hasła, ale ich ilość może być zależna od tego w jaki sposób skonfigurowałeś swoje konto.

 1. Przejdź na stronę logowania do Onet Poczta.
 2. Skorzystaj z opcji Odzyskaj hasło.
  W oknie logowania do konta e-mail możesz skorzystać z opcji Odzyskaj hasło aby ustawić nowe hasło dostępu.
 3. Podaj adres e-mail dla którego chcesz odzyskać hasło.
 4. Postępuj zgodnie z instrukcjami na ekranie.

Ważne! Opcje odzyskiwania hasła wymagają dodatkowej konfiguracji w panelu poczty. W opcjach konta przejdź do Bezpieczeństwo a następnie dodaj Numer telefonu, Pomocniczy adres e-mail.

Aktualizacja hasła do konta Onet Poczta

Aktualizacja hasła to sytuacja w której możesz zalogować się do swojej skrzynki e-mail. Skorzystaj z opcji dostępnych w panelu konta aby zmienić hasło na nowe. Korzystaj z tej funkcji regularnie dbając przy tym o to aby Twoje hasło zawsze pozostawało silne i mocne.

 • Zaloguj się do Onet Poczta
 • Przejdź do Opcji konta rozwijając menu w górze ekranu.
 • Kliknij Ustawienia konta.
  W opcjach konta znajdziesz Ustawienia konta gdzie możesz m.in. zmienić hasło dostępu do Poczta Onet
 • W sekcji Hasło kliknij Zmień.
 • Wprowadź aktualne hasło i nowe hasło, następnie je powtórz.
 • Zatwierdź zmianę klikając Zmień hasło.
  Zmiana hasła w panelu konta wymaga podania dotychczas ustawionego hasła dostępu. Ustaw hasło onet.

Jeśli posiadasz hosting w Domenomania.pl możesz na nim umieścić swoją stronę WWW lub przechowywać pliki.

Jak często zmieniać hasła do kont e-mail?

Jak często należy zmieniać hasła do kont e-mail zależy od kilku czynników, w tym od bezpieczeństwa i wrażliwości danych, które są chronione. Oto ogólne wytyczne, jakie możesz przyjąć:

 • Dla haseł krótszych niż osiem znaków: Zaleca się zmianę co tydzień.
 • Dla haseł od ośmiu do dziesięciu znaków: Zaleca się zmianę co miesiąc.
 • Dla haseł dłuższych niż dwanaście znaków: Zaleca się zmianę co sześć miesięcy.

Należy pamiętać, że te wytyczne mogą być dostosowane w zależności od poziomu bezpieczeństwa wymaganego w danym środowisku pracy i przeznaczenia konta e-mail. W przypadku kont e-mail zawierających bardzo wrażliwe informacje, częstsza zmiana hasła może być wskazana. Ponadto, używanie silnego menedżera haseł może pomóc w zarządzaniu i przypominaniu o konieczności zmiany haseł.

Pamiętaj też, że tworzenie silnych haseł jest równie ważne, jak ich regularna zmiana. Używaj długich haseł z kombinacją wielkich i małych liter, cyfr oraz znaków specjalnych, unikaj powtarzania znaków oraz stosowania łatwych do odgadnięcia wzorców, danych osobowych i słów ze słownika. Jedno hasło powinno być używane tylko dla jednego konta.

Dlaczego potwierdzenie odczytu e-mail nie działa w każdym programie?

Większość programów pocztowych i systemów Webmail, a także serwerów pocztowych, nie pozwala sprawdzić czy wiadomość e-mail wysłana do...

Panel WordPress wygląda na uszkodzony – brak motywu w wp-admin

Wyobraź sobie sytuację: właśnie ukończyłeś aktualizacje WordPress, ale gdy logujesz się do panelu administracyjnego (wp-admin), na ekranie...

Co to jest i do czego służy motyw potomny w WordPress?

WordPress to potężna platforma do tworzenia stron internetowych, która oferuje ogromną elastyczność podczas ich projektowania - m.in. dzięki...

Domeny, hosting, serwery VPS i poczta e-mail

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji.

Telefon

Kontakt w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - piątek
8.00 - 16.00
Infolinia:
+48 71 715 27 24

Poczta

Kontakt mailowy w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - niedziela
24h na dobę
Email:
bok@domenomania.pl