Jak zarządzać folderami poczty w Roundcube?

Promocja na hosting WordPress

Zarówno programy pocztowe jak i Webmail umożliwiają tworzenie i zarządzanie folderami poczty e-mail. Funkcja ta jest przydatna przy codziennej pracy za pomocą poczty elektronicznej. Zobacz jak zarządzać folderami poczty w Roundcube.

Aby zarządzać folderami poczty e-mail, należy uprzednio utworzyć konto pocztowe na serwerze. Sprawdź: jak utworzyć skrzynkę e-mail na hostingu Domenomania.pl.

Do czego służą foldery poczty e-mail?

Foldery poczty e-mail służą do grupowania wiadomości. Domyślnie każdy program pocztowy czy dostawca usług poczty e-mail posiada standardowy zestaw folderów. Domyślne katalogi generowane są wraz z tworzeniem nowej skrzynki e-mail, są to zazwyczaj foldery o nazwach:

Bardzo często użytkownicy poczty e-mail tworzą własne foldery do segregowania własnej poczty. Ma to celu bardziej precyzyjne pogrupowanie swojej poczty i organizowanie jej wg własnych upodobań.

Jeśli korzystasz z programu pocztowego to wówczas możesz również zarządzać swoimi folderami z poziomu oprogramowania pcoztowego. W przypadku korzystania z aplikacji Webmail, możesz zarządzać folderami w ustawieniach aplikacji.

Konfiguracja programu pocztowego w oparciu o protokół IMAP pozwoli Ci na synchronizację folderów pomiędzy programem pocztowym, a aplikacją Webmail.

Jak zarządzać folderami dla poczty e-mail w Roundcube?

Zarządzanie folderami poczty e-mail możliwe jest po zalogowaniu i przejściu do ustawień skrzynki w Roundcube.

 1. Zaloguj się do swojej skrzynki e-mail.
 2. Po zalogowaniu, przejdź do sekcji: Ustawienia.Aby ustawić podpis, zaloguj się do skrzynki e-mail i wybierz: Ustawienia.
 3. Następnie wybierz opcję: Foldery.
  Jak zarządzać folderami poczty w Roundcube?
 4. Po prawej stronie pojawi się lista folderów, które są widoczne w Twojej aplikacji Webmail. Jeśli chcesz wyłączyć lub włączyć konkretny folder, naciśnij suwak: Kliknij aby zmienić subskrypcję znajdujący się przy nazwie folderu.
  Jak włączać i wyłączać aktywność folderów poczty e-mail w Roundcube?
 5. To wszystko. W ten sposób możesz zarządzać swoimi folderami poczty e-mail w Roundcube.
 • Czy ten artykuł był pomocny?
 • TakNie
Promocja na hosting WordPress

Błąd 0x8004210B, 0x80042109 w Outlook – co zrobić?

Błąd 0x8004210B lub 0x80042109 pojawia się zazwyczaj podczas korzystania z klienta poczty e-mail. Zobacz co zrobić gdy pojawi się błąd...

Uwierzytelnianie dwuskładnikowe (2FA) w DirectAdmin

DirectAdmin to panel administracyjny konta hostingowego, który daje możliwość zarządzania szeregiem funkcji oferowanych w ramach usług...

Jaki hosting dla e-commerce?

Wybór odpowiedniego hostingu dla e-commerce jest niezwykle ważny, dlatego wybór powinien być przemyślany. Podpowiadamy, na co należy zwrócić...

Domeny, hosting, serwery VPS i poczta e-mail

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji.

Telefon

Kontakt w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - piątek
8.00 - 16.00
Infolinia:
+48 71 715 27 24

Poczta

Kontakt mailowy w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - niedziela
24h na dobę
Email:
bok@domenomania.pl