Jak zarządzać folderami w webmail Roundcube?

Promocja na hosting WordPress

Zarówno programy pocztowe, jak i Webmail umożliwiają tworzenie i zarządzanie folderami poczty e-mail. Funkcja ta jest przydatna przy codziennej pracy za pomocą poczty elektronicznej. Zobacz jak zarządzać folderami poczty w Roundcube.

Aby zarządzać folderami poczty e-mail, należy uprzednio utworzyć konto pocztowe na serwerze. Sprawdź: jak utworzyć skrzynkę e-mail na hostingu Domenomania.pl.

Do czego służą foldery poczty e-mail?

Foldery poczty e-mail służą do grupowania wiadomości. Domyślnie każdy program pocztowy czy dostawca usług poczty e-mail posiada standardowy zestaw folderów. Domyślne katalogi generowane są wraz z tworzeniem nowej skrzynki e-mail, są to zazwyczaj foldery o nazwach:

Bardzo często użytkownicy poczty e-mail tworzą własne foldery do segregowania własnej poczty. Ma to celu bardziej precyzyjne pogrupowanie swojej poczty i organizowanie jej wg własnych upodobań.

Zarządzanie folderami poczty e-mail można wykonać za pomocą usługi WebMail lub dowolnego programu pocztowego obsługującego protokół IMAP. Użytkownicy mogą tworzyć, zmieniać nazwy, usuwać lub przenosić foldery według potrzeb. Mogą również skonfigurować filtry lub reguły, aby automatycznie sortować przychodzące wiadomości e-mail do określonych folderów na podstawie kryteriów, takich jak nadawca, temat lub słowa kluczowe.

Jeśli korzystasz z programu pocztowego, to wówczas możesz również zarządzać swoimi folderami z poziomu oprogramowania pocztowego. Jest to możliwe dzięki obsłudze IMAP. W przypadku korzystania z aplikacji Webmail możesz zarządzać folderami w ustawieniach aplikacji.

Konfiguracja programu pocztowego w oparciu o protokół IMAP pozwoli Ci na synchronizację folderów pomiędzy programem pocztowym, a aplikacją Webmail.

Jak zarządzać folderami dla poczty e-mail w Roundcube?

Zarządzanie folderami poczty e-mail możliwe jest po zalogowaniu i przejściu do ustawień skrzynki w Roundcube.

    1. Zaloguj się do swojej skrzynki e-mail.
  1. Po zalogowaniu, przejdź do sekcji: Ustawienia.Aby ustawić podpis, zaloguj się do skrzynki e-mail i wybierz: Ustawienia.
  2. Następnie wybierz opcję: Foldery.
    Jak zarządzać folderami poczty w Roundcube?
  3. Po prawej stronie pojawi się lista folderów, które są widoczne w Twojej aplikacji Webmail. Jeśli chcesz wyłączyć lub włączyć konkretny folder, naciśnij suwak: Kliknij, abyv zmienić subskrypcję znajdujący się przy nazwie folderu.
    Jak włączać i wyłączać aktywność folderów poczty e-mail w Roundcube?
  4. To wszystko. W ten sposób możesz zarządzać swoimi folderami poczty e-mail w Roundcube.

Dlaczego potwierdzenie odczytu e-mail nie działa w każdym programie?

Większość programów pocztowych i systemów Webmail, a także serwerów pocztowych, nie pozwala sprawdzić czy wiadomość e-mail wysłana do...

Panel WordPress wygląda na uszkodzony – brak motywu w wp-admin

Wyobraź sobie sytuację: właśnie ukończyłeś aktualizacje WordPress, ale gdy logujesz się do panelu administracyjnego (wp-admin), na ekranie...

Co to jest i do czego służy motyw potomny w WordPress?

WordPress to potężna platforma do tworzenia stron internetowych, która oferuje ogromną elastyczność podczas ich projektowania - m.in. dzięki...

Domeny, hosting, serwery VPS i poczta e-mail

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji.

Telefon

Kontakt w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - piątek
8.00 - 16.00
Infolinia:
+48 71 715 27 24

Poczta

Kontakt mailowy w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - niedziela
24h na dobę
Email:
bok@domenomania.pl