Jak utworzyć folder dla wiadomości w Roundcube?

Promocja na hosting WordPress

Zarówno programy pocztowe jak i Webmail umożliwiają tworzenie i zarządzanie folderami poczty e-mail. Funkcja ta jest przydatna przy codziennej pracy przy poczcie e-mail. Dowiedz się jak utworzyć nowy folder dla wiadomości w Roundcube.

Aby utworzyć nowy katalog dla poczty e-mail, należy uprzednio utworzyć skrzynkę e-mail na serwerze. Sprawdź: jak utworzyć skrzynkę e-mail na hostingu Domenomania.pl.

Po co zakładać foldery poczty e-mail?

Foldery poczty e-mail zakładamy, gdy chcemy zorganizować swoje wiadomości e-mail w wygodniejszy dla nas sposób. Zazwyczaj programy pocztowe i aplikacje Webmail posiadają zestaw domyślnych folderów. Niemal każde oprogramowanie pocztowe umożliwia tworzenie i usuwanie nowych folderów poczty e-mail.

Do popularnych powodów dlaczego tworzymy katalogi dla poczty e-mail zaliczmy:

 • własne upodobania – czasami zdarza się, że użytkownik pragnie inaczej nazwać folder (np. na podstawie tematyki).
 • segmentacja poczty e-mail – jeśli obsługujemy kilka skrzynek e-mail w jednej aplikacji to dobrym rozwiązaniem jest stworzenie osobnych folderów dla każdej z nich, aby łatwiej się odnaleźć w przychodzącej korespondencji e-mail.
 • lepsza organizacja – jeśli prowadzimy firmę i obsługujemy, np. różne obszary jej działalności to doskonałym rozwiązaniem jest stworzenie folderów dla konkretnego działu firmy. W ten sposób, np. nowe zamówienia możemy kierować do katalogu o nazwie „zamówienia”, a reklamacje do folderu o nazwie „reklamacje” itp.

Jak stworzyć nowy folder dla poczty e-mail w Roundcube?

Stworzenie nowego folderu poczty e-mail w Webmail jest bardzo proste. W tym celu należy zalogować się do konta pocztowego za pośrednictwem Roundcube i wykonanie kilku łatwych czynności.

 1. Zaloguj się do swojej skrzynki e-mail.
 2. Po zalogowaniu, przejdź do sekcji: Ustawienia.Aby ustawić podpis, zaloguj się do skrzynki e-mail i wybierz: Ustawienia.
 3. Następnie wybierz opcję: Foldery.
  Jak zarządzać folderami poczty w Roundcube?
 4. Następnie w górnej części ekranu kliknij przycisk: Utwórz.
  Jak stworzyć nowy folder poczty e-mail w Roundcube?
 5. Pojawi się widok, w którym możesz utworzyć nowy katalog. Po wpisaniu nazwy katalou, kliknij przycisk: Zapisz.
  • Nazwa folderu – preferowana przez Ciebie nazwa jaką możesz dowolnie podać.
  • Folder nadrzędny – jeśli tworzony przez Ciebie folder ma być podkatalogiem jakiegoś głównego katalogu to w tym miejscu możesz określić folder nadrzędny przy użyciu rozwijanej listy.
  • Typ listy – w tym miejscu określisz czy folder ma być listą wiadomości e-mail czy listą wątków. Rodzaj listy możesz wybrać z rozwijanej listy.Konfiguracja nowego folderu poczty e-mail w Roundcube

Dlaczego potwierdzenie odczytu e-mail nie działa w każdym programie?

Większość programów pocztowych i systemów Webmail, a także serwerów pocztowych, nie pozwala sprawdzić czy wiadomość e-mail wysłana do...

Panel WordPress wygląda na uszkodzony – brak motywu w wp-admin

Wyobraź sobie sytuację: właśnie ukończyłeś aktualizacje WordPress, ale gdy logujesz się do panelu administracyjnego (wp-admin), na ekranie...

Co to jest i do czego służy motyw potomny w WordPress?

WordPress to potężna platforma do tworzenia stron internetowych, która oferuje ogromną elastyczność podczas ich projektowania - m.in. dzięki...

Domeny, hosting, serwery VPS i poczta e-mail

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji.

Telefon

Kontakt w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - piątek
8.00 - 16.00
Infolinia:
+48 71 715 27 24

Poczta

Kontakt mailowy w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - niedziela
24h na dobę
Email:
bok@domenomania.pl