Roundcube – Twój Webmail

Webmail (np. Roundcube) to aplikacja WWW, która umożliwia dostęp do poczty e-mail z dowolnego miejsca i urządzenia, które posiada połączenie z siecią Internet.

Webmail Roundcube to internetowy klient pocztowy, który działa w oparciu o protokół IMAP. Roundcube jest otwartym oprogramowaniem, który został zbudowany z zastosowaniem popularnej technologii AJAX.

Jak zacząć korzystać z Roundcube?

Dostęp do Roundcube jest niezwykle prosty. Aby rozpocząć korzystanie z poczty trzeba przejść na stronę dostawcy usług internetowych, a następnie przejść do okna logowania. Dostęp możesz mieć również z poziomu Twojej strony internetowej.

Po poprawnym wpisaniu loginu i hasła zostaniesz przekierowany do głównej skrzynki odbiorczej. Po lewej stronie znajdziesz zakładki takie jak wersje robocze, wysłane maile, czy folder ze spamem. Główne menu pokazuje listę wiadomości wraz z ich tytułem i datą.

Sposób wyświetlania poszczególnych elementów można zmienić w ustawieniach. Twórcy zaprojektowali je tak, aby można było z łatwością spersonalizować go zgodnie z preferencjami użytkownika.

Domenomania.pl to jedna z czołowych i największych firm w Polsce, która nieprzerwanie od roku 2004 dostarcza usługi związane z hostingiem, domenami, pozycjonowaniem stron internetowych oraz kreacją stron WWW.

Jakie funkcje oferuje Roundcube?

Dowiedz się poniżej jakie funkcje RoundCube powodują, że jest on pierwszym wyborem wśród webmasterów:

Funkcja Drag&Drop w Roundcube

Cała aplikacja ma przyjazny dla użytkownika interfejs, o czym świadczy obecność funkcji Drag&Drop. Dzięki jej obecności zarządzanie pocztą e-mail jest dużo łatwiejsze.

Jednym kliknięciem można przenosić wiadomości e-mail i porządkować foldery. Wystarczy chwycić dany element i przeciągnąć go we wskazane miejsce. Użytkownik może przenieść również całą grupę wiadomości, co znacznie przyspiesza pracę. To zdecydowanie jedna z lepszych funkcjonalności.

Pełna prywatność

Zabezpieczenie wiadomości to absolutna podstawa. Uzyskanie dostępu przez osoby niepowołane może prowadzić do utraty wrażliwych danych. Systemy pocztowe są na to szczególnie narażone.

Roundcube wykorzystuje zaawansowane zabezpieczenia, które gwarantują ochronę. Przede wszystkim usługa obejmuje szyfrowanie wiadomości poprzez Pretty Good Privacy PGP, a także ochronę przed próbami logowania metodą brute-force. Dodatkowo znajdziemy ochronę przed atakami typu Cross-Site Scripting XSS. Tak wiele warstw ochrony powoduje, że Twoje wiadomości są odpowiednio chronione.

Szablony odpowiedzi

Szablony odpowiedzi są niezwykle przydatnym rozwiązaniem szczególnie w dużych firmach. Wystarczy kliknąć przycisk, aby wstawić wcześniej napisaną odpowiedź do nowej wiadomości e-mail. W ten sposób nie ma konieczności pisania takiej samej wiadomości za każdym razem. Szablony są dostępne bez żadnych opłat!

Jeśli posiadasz hosting w Domenomania.pl możesz na nim umieścić swoją stronę WWW lub przechowywać pliki.

Jakie dodatki obsługuje Roundcube?

Pluginy to zdecydowanie jedna z mocniejszych stron Roundcube. Za ich pomocą możemy bardzo łatwo zwiększyć funkcjonalność i ułatwić sobie wykonywanie jeszcze większej ilości zadań. Poniżej znajdziesz kilka propozycji pluginów do Roundcube.

Pasek boczny z widżetami

Dodatkowy pasek boczny zawiera najważniejsze informacje takie jak nadchodzące wydarzenia z kalendarza. Dodatkowo znajdziesz kanały pogodowe, najnowsze informacje, a także aktualizacje z kanałów RSS.

Signature Designer Pro

Za pomocą tego pluginu możesz zaprojektować unikalny podpis do swoich wiadomości. Po stworzeniu sygnatury będzie ona automatycznie dodawana do każdego e-maila. Podpisy mogą zawierać logo oraz linki do kanałów w social mediach. Plusem tego rozwiązania jest możliwość eksportowania sygnatury do innych aplikacji.

Tapety

Standardowy widok Roundcube wydaje Ci się nudny? Dzięki temu pluginowi możesz z łatwością zmienić wygląd głównego interfejsu. Dodatkowo, twórcy pozwalają na przesyłanie zdjęć z własnej kolekcji. W razie potrzeby możesz skorzystać z gotowych szablonów.

Kalendarz i planner

To jeden z najbardziej funkcjonalnych pluginów, który zawiera pełny widok kalendarza. Z jego poziomu z łatwością stworzysz nowe wydarzenia oraz zaplanujesz zadania. Kalendarz może również być udostępniony dla innych użytkowników. Ponadto kalendarz jest synchronizowany z Google, iCal i innymi serwisami.

Czy warto korzystać z Rouncube?

Roundcube otwiera przed użytkownikiem ogromne możliwości i z pewnością wiele osób doceni jego prostotę oraz bezproblemowe działanie. Na pewno na plus należy zaliczyć możliwość instalacji widżetów. Jeśli szukasz sprawdzonej poczty wirtualnej. to Roundcube z pewnością Cię nie zawiedzie!

  • Czy ten artykuł był pomocny?
  • TakNie

Jaka wersja PHP dla WordPress?

Witryny internetowe zbudowane na CMS WordPress cieszą się ogromną popularnością. Twórcy tego systemu stale dbają o rozwój WordPress. Podobnie...

Jak sprawdzić z jakiej wersji WordPress korzystam?

WordPress to najpopularniejszy system CMS na świecie. Wielu użytkowników często nawet nie zdaje sobie sprawy, że jego strona internetowa...

Transfer, delegacja, przekierowanie domeny – różnice

Na domenie można wykonać wiele ustawień i zmienić sposób, w jaki wskazuje na określoną witrynę, jej pliki, a także, w jaki sposób...

Domeny, hosting, serwery VPS i poczta e-mail

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji.

Telefon

Kontakt w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - piątek
8.00 - 16.00
Infolinia:
+48 71 715 27 24

Poczta

Kontakt mailowy w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - niedziela
24h na dobę
Email:
bok@domenomania.pl