Jak odczytać wiadomość e-mail w Roundcube?

Dostęp do swojej poczty można uzyskać na dwa sposoby. Jednym z nich jest skorzystanie z programu do obsługi poczty e-mail. Drugim sposobem jest skorzystanie z aplikacji Webmail, czyli dostępu do skrzynki e-mail poprzez przeglądarkę WWW.

Obsługa poczty e-mail przez przeglądarkę jest bardzo wygodnym rozwiązaniem, gdyż nie wymusza na użytkowniku konieczności konfiguracji programu pocztowego. Dowiedz się poniżej jak odczytać wiadomość e-mail w Roundcube.

Aby zalogować się do skrzynki e-mail w celu odczytania wiadomości, należy uprzednio utworzyć konto pocztowe na serwerze. Sprawdź: jak utworzyć skrzynkę e-mail na hostingu Domenomania.pl.

Dlaczego warto korzystać z Webmail?

Korzystanie z aplikacji Webmail to bardzo wygodne rozwiązanie. Pozwala na dostęp do poczty e-mail z każdego urządzenia, które ma połączenie z Internetem. Nie musimy tym samym wszędzie przewozić swojego komputera. Rozwiązanie to doskonale sprawdza się gdy jesteśmy w podróży lub nasz styl pracy wymaga częstej zmiany lokalizacji.

Jeśli preferujesz korzystanie z poczty e-mail za pomocą programu pocztowego, to zachęcamy do wykorzystania w tym celu sprawdzonych programów pocztowych:

Korzystanie z Webmail daje gwarancję poprawnego działania usługi. Często zdarza się, ze użytkownicy wprowadzają błędną konfigurację programu pocztowego, przez co mają wrażenie, ze poczta e-mail nie działa.

Jak odczytać wiadomość e-mail w Roundcube?

Dostęp do poczty elektronicznej za pomocą dowolnej przeglądarki internetowej jest niezwykle prosty. Zobacz jak odebrać swoją pocztę poprzez aplikację Roundcube.

  1. Zaloguj się do swojej skrzynki e-mail.
  2. Po zalogowaniu. wybierz ikonę: Poczta i następnie: Skrzynka odbiorcza.
    Jak odebrać pocztę w aplikacji Webmail?
  3. Z listy wiadomości wybierz wiadomość, którą chcesz przeczytać klikając na nią.
  4. W prawej sekcji ekranu pojawi się treść wiadomości, która została wybrana do odczytania.
    Jak wygląda treść wiadomość w Webmail?
  • Czy ten artykuł był pomocny?
  • TakNie

Jaka wersja PHP dla WordPress?

Witryny internetowe zbudowane na CMS WordPress cieszą się ogromną popularnością. Twórcy tego systemu stale dbają o rozwój WordPress. Podobnie...

Jak sprawdzić z jakiej wersji WordPress korzystam?

WordPress to najpopularniejszy system CMS na świecie. Wielu użytkowników często nawet nie zdaje sobie sprawy, że jego strona internetowa...

Transfer, delegacja, przekierowanie domeny – różnice

Na domenie można wykonać wiele ustawień i zmienić sposób, w jaki wskazuje na określoną witrynę, jej pliki, a także, w jaki sposób...

Domeny, hosting, serwery VPS i poczta e-mail

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji.

Telefon

Kontakt w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - piątek
8.00 - 16.00
Infolinia:
+48 71 715 27 24

Poczta

Kontakt mailowy w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - niedziela
24h na dobę
Email:
bok@domenomania.pl