Jak wstawić wyszukiwarkę treści do wpisu WordPress?

Promocja na hosting WordPres za 1 zł na 6 miesięcy

Wyszukiwarka używana w CMS WordPress w witrynie internetowej pozwala użytkownikom na szybkie przeszukiwanie dostępnych treści. Podobnie jak popularna wyszukiwarka Google, jej zadaniem jest łatwe dotarcie do pożądanych wpisów i stron. Niezależnie od tego jakie treści publikujesz, wyszukiwarka pozwala użytkownikom na wykonywanie prostej czynności odnalezienia interesujących ich treści bez konieczności ręcznego sprawdzania wszystkich artykułów lub opierania się wyłącznie na treściach polecanych i popularnych.

CMS WordPress umożliwia domyślnie skorzystanie z dwóch metod wstawiania wyszukiwarki na stronie. Możesz dodać ją jako widget, który będzie widoczny na wszystkich podstronach witryny internetowej. Możesz także dodać wyszukiwarkę jako blok bezpośrednio do treści wpisu. Może być to przydatne kiedy chcesz zachęcić użytkownika do korzystania z niej.

Bez dobrego systemu wyszukiwania w witrynie internetowej nieuchronnie stracisz wielu odwiedzających. Będzie to miało  wpływ na tzw. współczynnik odrzuceń, a co za tym idzie, na SEO. Chociaż istnieje wiele dobrych wyszukiwarek dostępnych jako wtyczki WordPress, skorzystaj z domyślnej wyszukiwarki aby zapewnić podstawowe narzędzie do wyszukiwania treści.

Zadbaj o to aby wyszukiwarka była umieszczona w widocznym we wpisie miejscu, a w miarę potrzeby opisz, w jakim celu użytkownik może jej użyć. To zachęci go do skorzystania z wyszukiwarki i eksploracji nowych treści na Twojej witrynie internetowej.

Jak wstawić wyszukiwarkę treści do wpisu WordPress?

Skorzystaj z wyszukiwarki udostępnionej jako blok we wpisie WordPress. Taka wyszukiwarka będzie dostępna tylko we wpisie do którego zostanie dodana. Największe zastosowanie blok Wyszukiwarka znajduje na stronach WordPress.

 1. Zaloguj się do WordPress (wp-admin).
 2. Przejdź do sekcji Wpisy lub Strony.
 3. Dodaj nowy lub edytuj już istniejący wpis WordPress.
 4. Dodaj nowy blok Wyszukiwanie.
  Dodaj nowy blok Wyszukiwanie do treści WordPress i pozwól użytkownikom znaleźć interesujące ich treści
 5. Zmień podstawowe ustawienia dot. wyglądu przycisku Szukaj (Lupa lub napis Szukaj).Zdecyduj czy blok Wyszukiwanie ma zawierać ikonę lupy czy napis Szukaj
 6. Zmień wygląd bloku.
  Zmień wygląd modułu określając m.in. obecność przycisku i jego lokalizację
 7. Opublikuj post.
 • Czy ten artykuł był pomocny?
 • TakNie
Promocja na hosting WordPres za 1 zł na 6 miesięcy