Jak wstawić wtrącenie wyróżnione do WordPress?

Promocja na hosting WordPress

CMS WordPress umożliwia łatwe wprowadzanie tekstu, a co za tym idzie jego formatowanie. Na szczególną uwagę zasługują m.in. bloki Cytat oraz Wtrącenie wyróżnione, umożliwiające dodanie tekstu, które szczególnie będzie zwracało uwagę czytelnika. O ile cytat stanowi zwykle wyróżnienie treści zewnętrznych, np. komentarza lub fragmentu innego tekstu, wtrącenie wyróżnione (pullquote) koncentruje się na wyróżnieniu Twojego tekstu.

Publikując nową treść zwróć uwagę uwagę na jej ogólny układ graficzny. Możesz dodawać wyróżniki tekstu, nadawać mu styl. wstawiać elementy graficzne i filmy. Ważne jest także, aby zwrócić uwagę użytkownika na właściwe i ważne treści, które chcesz mu przekazać. Wyróżnienie wybranych sekcji strony zwiększa przejrzystość i przyciąga uwagę odwiedzającego ku kluczowym fragmentom treści. W ten sposób użytkownik otrzymuje od razu ważne informacje, czasami gotowe rozwiązania, zanim zapozna się z całym tekstem.

W CMS WordPress wyróżniamy cytaty oraz wtrącenia wyróżnione. Poza drobnymi różnicami w wyglądzie obu wtrąceń, pełnią one praktycznie taką samą rolę. Wtrącenia wyróżnione w WordPress zawierają więcej opcji modyfikacji wyglądu, gdyż z założenia pełnią także inną funkcję techniczną. Przede wszystkim koncentrują się na tym, aby stanowić część publikowanej treści i być wyróżnikiem jej fragmentu. Typowe cytaty z kolei odnoszą się do treści zewnętrznych, dodatkowo sam blok korzysta z tagu cytatu, który jest rozpoznawany przez przeglądarki, a jego styl zapisany jest w szablonie WordPress.

Domenomania.pl to jedna z czołowych i największych firm w Polsce, która nieprzerwanie od roku 2004 dostarcza usługi związane z hostingiem, domenami, pozycjonowaniem stron internetowych oraz kreacją stron WWW.

Jak wstawić wtrącenie wyróżnione do wpisu WordPress?

Korzystaj z bloków WordPress aby dodawać nowe obszary we wpisie. Używaj wtrącenia wyróżnionego, tj. pullquote aby szczególnie wyróżnić fragment tekstu i zwrócić uwagę użytkownika.

 1. Zaloguj się do WordPress (wp-admin).
 2. Przejdź do sekcji Wpisy lub Strony.
 3. Dodaj nowy lub edytuj już istniejący wpis WordPress.
 4. Dodaj nowy blok Wtrącenie wyróżnione.
  Dodaj wtrącenie wyróżnione z dostępnych bloków WordPress
 5. Dodaj treść bloku, np. ważne zdanie zasługujące na wyróżnienie, myśl przewodnią, rozwiązanie problemu, itp.
  Dodaj blok a następnie wprowadź wyróżniony tekst i nadaj całości unikalny styl edytując kolory
 6. Skorzystaj z menu po prawej stronie ekranu aby wyróżnić obszar tekstu i nadać mu unikalny styl.
 7. Opublikuj wpis lub stronę.

Wtrącenie wyróżnione jest charakterystycznym obszarem strony internetowej. Możesz korzystać z niego w parze z blokiem Kolumny aby dodatkowo wprowadzić wyróżnienie obok typowego akapitu lub obrazu.

Dlaczego potwierdzenie odczytu e-mail nie działa w każdym programie?

Większość programów pocztowych i systemów Webmail, a także serwerów pocztowych, nie pozwala sprawdzić czy wiadomość e-mail wysłana do...

Panel WordPress wygląda na uszkodzony – brak motywu w wp-admin

Wyobraź sobie sytuację: właśnie ukończyłeś aktualizacje WordPress, ale gdy logujesz się do panelu administracyjnego (wp-admin), na ekranie...

Co to jest i do czego służy motyw potomny w WordPress?

WordPress to potężna platforma do tworzenia stron internetowych, która oferuje ogromną elastyczność podczas ich projektowania - m.in. dzięki...

Domeny, hosting, serwery VPS i poczta e-mail

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji.

Telefon

Kontakt w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - piątek
8.00 - 16.00
Infolinia:
+48 71 715 27 24

Poczta

Kontakt mailowy w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - niedziela
24h na dobę
Email:
bok@domenomania.pl