Weryfikacja dwuetapowa Onet Poczta

Promocja na hosting WordPress

Weryfikacja dwuetapowa wprowadza dodatkową warstwę zabezpieczeń w procesie logowania do Onet Poczta. Dzięki takiemu rozwiązaniu możesz wyeliminować ryzyko przechwycenia hasła (sprawdź: jak zbudować silne hasło) i dostępu do konta osób trzecich. W czasach, kiedy prywatność jest bardzo mocno narażona na jej odebranie, weryfikacja dwuetapowa staje się niezbędnym elementem autoryzującym do kont. Dowiedz się więcej o weryfikacji dwuetapowej w Onet Poczta.

Domenomania.pl to jedna z czołowych i największych firm w Polsce, która nieprzerwanie od roku 2004 dostarcza usługi związane z hostingiem, domenami internetowymi, pozycjonowaniem stron internetowych oraz kreacją stron WWW.

Weryfikacja dwuetapowa informacje podstawowe

Weryfikacja dwuetapowa zwana czasami uwierzytelnianiem dwuskładnikowym to proces bezpieczeństwa, np. podczas logowania do konta, kiedy użytkownicy podają dwa różne czynniki uwierzytelniające, np. hasło oraz kod SMS, odcisk palca czy token.

Używanie weryfikacji dwuskładnikowej zapewnia lepszą ochronę poświadczeń użytkownika jak również zasobów, które mają być chronione. W ten sposób uzyskuje się wyższy poziom bezpieczeństwa niż w przypadku metody uwierzytelniania jednoskładnikowego, np. popularnego hasła. W ten sposób wprowadzana jest dodatkowa warstwa bezpieczeństwa.

W przypadku obsługi konta e-mail w Onet Poczta, weryfikacja dwuetapowa może być realizowana za pomocą hasła oraz:

 • aplikacji do generowania jednorazowych kodów dostępu, np. Google Authentificator,
 • klucza U2F przenoszonego, np. na nośniku typu PenDrive.

Weryfikacja dwuetapowa odgrywa kluczową rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa konta poczty e-mail, zwłaszcza w przypadku darmowych usług pocztowych. Oto jakie znaczenie ma weryfikacja dwuetapowa podczas korzystania z darmowej poczty e-mail:

 1. Wzmocnienie ochrony hasła: Weryfikacja dwuetapowa dodaje dodatkową warstwę zabezpieczeń na topie tradycyjnego hasła. Nawet jeśli ktoś pozna lub złamie hasło do konta, bez drugiego czynnika uwierzytelniającego nie będzie mógł uzyskać dostępu.
 2. Ochrona przed dostępem nieautoryzowanym: Bez weryfikacji dwuetapowej, ktoś z dostępem do hasła mógłby wchodzić w posiadanie konta e-mail. Weryfikacja dwuskładnikowa utrudnia to nawet osobom znającym hasło.
 3. Zapobieganie przejęciu konta: Weryfikacja dwuetapowa znacząco zmniejsza ryzyko przejęcia konta przez oszustów. Nawet jeśli próbują zmienić hasło, bez drugiego czynnika nie uzyskają dostępu.
 4. Ochrona poufnych danych: Dla wielu użytkowników poczty e-mail, skrzynka zawiera ważne, a czasem i poufne informacje. Weryfikacja dwuskładnikowa pomaga w zabezpieczeniu tych danych przed niepowołanym dostępem.
 5. Unikanie utraty konta: W przypadku utraty hasła, dostęp do konta e-mail można odzyskać poprzez drugi czynnik uwierzytelniający. To zabezpieczenie przed utratą konta z powodu zapomnienia hasła.
 6. Bezpieczeństwo przed phishingiem: Weryfikacja dwuskładnikowa może pomóc w zidentyfikowaniu prób phishingu. Jeśli ktoś próbuje uzyskać dostęp do konta, użytkownik otrzyma prośbę o drugi czynnik, co może uchronić przed podaniem go oszustom.
 7. Używanie różnych czynników: Weryfikacja dwuetapowa pozwala na korzystanie z różnych czynników uwierzytelniających, co dodatkowo utrudnia dostęp osobom nieuprawnionym.

Jak włączyć weryfikację dwuetapową w Onet Poczta?

Weryfikację dwuskładnikową za pomocą aplikacji do generowania kodów lub klucza U2F, znajdziesz w ustawienia konta poczty Onet:

 1. Zaloguj się do Onet Poczta
 2. Przejdź do sekcji Ustawienia konta (prawa strona ekranu, rozwiń profil konta).
 3. W sekcji Strona główna wybierz Kontrola bezpieczeństwa.
 4. Upewnij się, że uzupełniłeś sekcje Odzyskiwanie dostępu do konta oraz Sprawdź, czy Twoje dane są aktualne (zielony checkbox).Upewnij się, że Twoje konto jest gotowe do włączenia weryfikacji dwuetapowej Onet
 5. Skorzystaj z opcji Weryfikacja dwuetapowa, kliknij Włącz.
  Weryfikacja dwuetapowa pozwala na zwiększenie bezpieczeństwa logowania oraz zawartości konta e-mail Onet
 6. W kolejnym kroku może pojawić się komunikat poniższej treści, jest on spowodowany brakiem informacji w polach wskazanych w punkcie 4. Uzupełnij dane i konfigurację, aby kontynuować.
  Jeśli konfiguracja Twojego konta Onet nie jest pełna, otrzymasz komunikat z prośbą o uzupełnienie danych
 7. Wybierz metodę uwierzytelniania, tj. aplikacja mobilna lub klucz U2FWybierz drugą metodą weryfikacji, np. aplikacja mobilna lub klucz U2F
 8. Zainstaluj aplikację lub przygotuj nośnik pamięci.
 9. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie.
 10. Podczas kolejnego logowania, zostaniesz poproszony o użycie jednej z metod autoryzacji dodatkowej.

Jeśli posiadasz hosting WordPress możesz na nim umieścić swoją stronę internetową lub przechowywać pliki.

Dlaczego potwierdzenie odczytu e-mail nie działa w każdym programie?

Większość programów pocztowych i systemów Webmail, a także serwerów pocztowych, nie pozwala sprawdzić czy wiadomość e-mail wysłana do...

Panel WordPress wygląda na uszkodzony – brak motywu w wp-admin

Wyobraź sobie sytuację: właśnie ukończyłeś aktualizacje WordPress, ale gdy logujesz się do panelu administracyjnego (wp-admin), na ekranie...

Co to jest i do czego służy motyw potomny w WordPress?

WordPress to potężna platforma do tworzenia stron internetowych, która oferuje ogromną elastyczność podczas ich projektowania - m.in. dzięki...

Domeny, hosting, serwery VPS i poczta e-mail

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji.

Telefon

Kontakt w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - piątek
8.00 - 16.00
Infolinia:
+48 71 715 27 24

Poczta

Kontakt mailowy w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - niedziela
24h na dobę
Email:
bok@domenomania.pl