Jaka wersja PHP dla WordPress?

słowa kluczowe:
Promocja na hosting WordPress

Witryny internetowe zbudowane na CMS WordPress cieszą się ogromną popularnością. Twórcy tego systemu stale dbają o rozwój WordPress. Podobnie sprawa wygląda z PHP, które jest stale rozwijane i powstają nowe wersje. Dlatego ważne jest, aby właściwie ustalić jaka wersja PHP dla WordPress będzie najodpowiedniejsza.

Jakiej wersji WordPress używam?

Pierwszą czynnością jaką powinniśmy ustalić przy doborze wersji PHP dla WordPress jest wersja samego WordPress jaką wykorzystuje nasza strona internetowa. Informację na temat wykorzystywanej wersji WordPress można sprawdzić na kilka sposobów i jest to proces bardzo łatwy w przeprowadzeniu.

Informacja na temat używanej wersji WordPress będzie przydatna w ustalaniu tego jaka wersja PHP będzie odpowiednia dla naszej wersji WordPress.

Używana wersja WordPress wymusza użycie określonej wersji PHP, aby zachować kompatybilność i pełną funkcjonalność witryny.

Jaka wersja PHP jest używana?

Kiedy znamy już używaną wersję WordPress, czas na ustalenie wersji PHP jaka aktualnie wykorzystywana jest przez nasza witrynę internetową. W ten sposób dowiesz się czy strona WordPress korzysta ze wspieranej wersji PHP oraz czy nie należy w tym wypadku dokonać zmiany wersji PHP.

Jeśli masz już wiedzę na temat używanej wersji WordPress oraz aktualnie ustawione wersji PHP to możesz sprawdzić jaka wersja PHP dla WordPress jest właściwa i czy bieżące ustawienia są prawidłowe.

Jaka wersja PHP dla WordPress?

Oficjalna strona wymagań WordPress informuje, że aktualnie minimalną wersją PHP wymaganą przez WordPress jest wersja 7.4. Rekomendujemy jednak używanie wersji 8.0 lub wyższej.

Poniżej znajdziesz informacje na temat tego jaka wersja PHP dla WordPress jest właściwa. Pamiętaj także, że na kompatybilność wersji PHP z witryną WordPress wpływa także to jakiego szablonu WordPress używa strona internetowa oraz z jakich wtyczek korzysta WordPress. Przy wyborze wersji PHP dla witryny WordPress zwróć uwagę na:

  • Wersja WordPress – wybór wersji PHP w znacznym stopniu warunkuje wersja WordPress z jakiej korzysta dana strona WWW. Ustawienie zbyt niskiej lub zbyt wysokiej wersji PHP dla danej wersji WordPress może skutkować brakiem działania poszczególnych elementów witryny lub wywołać błąd krytyczny WordPress.
  • Użyte wtyczki – fakt, że dana wersja WordPress będzie kompatybilna z wybraną wersją PHP nie zawsze pozwoli na to, aby witryna działała w pełni poprawnie. Jeśli strona WordPress używa wtyczkę, która np. nie jest zaktualizowana lub nie nie posiada nowszej wersji, istnieje duże ryzyko, że negatywnie wpłynie na działanie całej witryny. Warto zatem tak dobrać wersję PHP, aby wykorzystywane wtyczki także były z nią kompatybilne.
  • Szablon strony WordPress – podobnie jak w przypadku wtyczek, także rodzaj użytego szablonu ma wpływ na to z jakiej wersji PHP powinna korzystać witryna. Często użytkownicy posiadają stare motywy, które nie są kompatybilne z nowymi wersjami PHP. W tym wypadku należy wybrać taką wersję PHP, która będzie odpowiednia zarówno dla wersji WordPress jak i używnego szablonu. W tym celu warto sprowadzić z jakiego motywu korzysta WordPress.

Kompatybilność wersji PHP z wersjami WordPress

WordPress korzysta z przestarzałej wersji PHP – co wtedy?

Aktualnie w wielu witrynach WordPress użytkownicy mogą napotkać komunikat o konieczności aktualizacji wersji PHP dla WordPress.

Zalecana aktualizacja PHP dla WordPress - komunikat

Spowodowane jest to faktem, że użytkownicy często nie dbają o bieżące aktualizacje WordPress oraz PHP. Pamiętaj, aby okresowo wykonywać odpowiednie czynności konserwacyjne w swojej witrynie WordPress, aby zadbać o jej bezpieczeństwo i poprawność działania. Sama zmiana wersji PHP na hostingu jest prosta w wykonaniu. Może jednak spowodować problemy w działaniu poszczególnych elementów strony internetowej lub nawet wywołać błąd krytyczny WordPress.

Dlaczego potwierdzenie odczytu e-mail nie działa w każdym programie?

Większość programów pocztowych i systemów Webmail, a także serwerów pocztowych, nie pozwala sprawdzić czy wiadomość e-mail wysłana do...

Panel WordPress wygląda na uszkodzony – brak motywu w wp-admin

Wyobraź sobie sytuację: właśnie ukończyłeś aktualizacje WordPress, ale gdy logujesz się do panelu administracyjnego (wp-admin), na ekranie...

Co to jest i do czego służy motyw potomny w WordPress?

WordPress to potężna platforma do tworzenia stron internetowych, która oferuje ogromną elastyczność podczas ich projektowania - m.in. dzięki...

Domeny, hosting, serwery VPS i poczta e-mail

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji.

Telefon

Kontakt w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - piątek
8.00 - 16.00
Infolinia:
+48 71 715 27 24

Poczta

Kontakt mailowy w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - niedziela
24h na dobę
Email:
bok@domenomania.pl