Jak zwiększyć limity PHP?

Promocja na hosting WordPress

Za pomocą panelu administracyjnego serwera możesz nie tylko ustawić wersję PHP, ale także możesz zarządzać limitami w zakresie ustawień PHP.

Do czego służy zmiana ustawień PHP?

Zmiana limitów w ustawieniach PHP często wymagana jest gdy np. korzystamy z popularnych systemów CMS takich jak WordPress czy Joomla lub gdy chcemy przesłać większy plik poprzez skrypt PHP.  Bardzo często zdarza się, że dostawca usług hostingowych limity PHP konfiguruje domyślnie na niskim poziomie. Nie oznacza to jednak, że limitów tych nie można powiększyć. Korzystając z usług hostingowych Domenomania.pl możesz w łatwy sposób zarządzać limitami ustawień dla każdej wersji PHP.

Zmiana limitów PHP – popularne wartości

Zarządzając ustawieniami PHP w panelu administracyjnym konta hostingowego, możemy zmieniać limity dla wszystkich popularnych parametrów. Zaliczamy do nich:

 • max_execution_time – jest to wartość, która określa czas w sekundach, przez jaki skrypt może działać, zanim zostanie zakończony.
 • max_input_time – wskazuje maksymalny czas, przez jaki skrypt PHP może analizować dane wejściowe. Wartość wyrażana jest w sekundach.
 • max_input_vars – określa limit obsługiwanej liczby zmiennych: $_POST, $_GET oraz $_COOKIE, które wysyłane są do serwera podczas jednego żądania.
 • memory_limit – ilość pamięci w mega-bajtach, jaką skrypt może wykorzystać do swojego wykonania.
 • post_max_size – limit wyrażony w mega-bajtach dla danych, które mogą zostać wysłane metodą POST. Zwykle wartość tej dyrektywy powinna być większa niż wartość upload_max_filesize oraz mniejsza niż memory_limit.
 • upload_max_filesize – wartość wskazująca maksymalny rozmiar przesłanego pliku w mega-bajtach.

Jak zmienić limity PHP?

Aby zmienić limity dotyczące ustawień PHP wza pomocą panelu administracyjnego cPanel wykonaj następujące czynności:

 1. Zaloguj się do panelu cPanel.
 2. Przejdź do sekcji Oprogramowanie, następnie wybierz opcję Wybór wersji PHP.Aby zmienić ustawienia PHP w cPanelu znajdź sekcję: Oprogramowanie i kliknij: Wybór wersji PHP
 3. Aby przejść do zmiany limitów ustawień PHP, kliknij w górnej części ekranu sekcję: Opcje
  Przejście do opcji w ustawieniach PHP w cPanel
 4. Następnie określ wersję PHP, dla której chcesz zmienić limity ustawień. Konkretne wersję możesz wybrać z rozwijanej listy.
  Dla jakich wersji PHP mogę zmienić limity?
 5. W dolnej części ekranu możesz wybrać z rozwijanej listy wartości limitów dla popularnych parametrów PHP. Każdy parametr możesz edytować osobno. Wybór nowej wartości automatycznie zapisuje się dla wybranej wersji PHP
  Jak zmienić limity PHP dla popularnych parametrów?
 6. To wszystko. Odpowiednie limity PHP zostały zmienione.

Dlaczego potwierdzenie odczytu e-mail nie działa w każdym programie?

Większość programów pocztowych i systemów Webmail, a także serwerów pocztowych, nie pozwala sprawdzić czy wiadomość e-mail wysłana do...

Panel WordPress wygląda na uszkodzony – brak motywu w wp-admin

Wyobraź sobie sytuację: właśnie ukończyłeś aktualizacje WordPress, ale gdy logujesz się do panelu administracyjnego (wp-admin), na ekranie...

Co to jest i do czego służy motyw potomny w WordPress?

WordPress to potężna platforma do tworzenia stron internetowych, która oferuje ogromną elastyczność podczas ich projektowania - m.in. dzięki...

Domeny, hosting, serwery VPS i poczta e-mail

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji.

Telefon

Kontakt w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - piątek
8.00 - 16.00
Infolinia:
+48 71 715 27 24

Poczta

Kontakt mailowy w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - niedziela
24h na dobę
Email:
bok@domenomania.pl