phpinfo – jak sprawdzić konfiguracje PHP?

Promocja na hosting WordPress

Jeśli chcesz sprawdzić jaka jest ustawiona konfiguracja PHP na serwerze, np. wersja PHP, wartości predefiniowanych zmiennych oraz innych dyrektyw, możesz to zrobić w prosty sposób za pomocą popularnej funkcji phpinfo.

Umieszczenie popularnej funkcji phpinfo w pliku o rozszerzeniu .php na serwerze i następnie wywołanie takiego pliku w przeglądarce, umożliwi uzyskanie informacji na temat konfiguracji PHP.

Jak sprawdzić konfiguracje PHP przez phpinfo?

 1. Połącz się ze swoim serwerem FTP w Domenomania.pl (np. za pomocą menadżera plików lub innego dowolnego klienta FTP).
 2. Utwórz plik z rozszerzeniem .php (np. phpinfo.php) i wklej do zawartości tego pliku poniższy kod:
  <?php phpinfo(); ?>
 3. Zapisz wprowadzone zmiany i opublikuj plik na serwerze FTP w dowolnym katalogu.
 4. Wywołaj plik z poziomu przeglądarki, wpisując w pasku adresu odpowiedni adres URL, który spowoduje wywołanie wysłanego na serwer pliku.

  Przykład: jeśli plik phpinfo.php z powyższym fragmentem kodu wysłałeś do katalogu /public_html, to możesz wywołać ten plik wpisując w przeglądarce adres: twoja_nazwa.domenomania.eu/phpinfo.php

 5. Po wywołaniu pliku, na ekranie zostaną wyświetlone aktualne ustawienia PHP dla serwera, na którym znajduje się przesłany plik phpinfo.

Jak zmienić wersję PHP na serwerze?

Zmiana wersji PHP obsługiwanej na koncie hostingowym w niektórych przypadkach konieczna jest do prawidłowego działania zainstalowanych na serwerze aplikacji. Jeśli na swoim hostingu posiadasz cPanel lub DirectAdmin, możesz w szybki sposób zmienić wersję PHP po zalogowaniu do panelu:

Zmiany te mają charakter globalny, niezależnie od ilości podstron umieszczonych na serwerze i obowiązują dla całego konta hostingowego. Często zdarza się, że chcemy ustawić indywidualną wersję PHP dla poszczególnego folderu lub domeny skonfigurowanej w obrębie konta hostingowego. W tym wypadku warto skorzystać z możliwości edycji wersji PHP poprzez plik .htaccess.

Jak zmienić wybrane zmienne w konfiguracji PHP?

Plik php.ini jest to plik konfiguracyjny, który pozwala zmienić domyślne ustawienia PHP pod własne potrzeby. Zmiany w ustawieniach PHP za pomocą pliku php.ini możesz ustawić na całym serwerze lub tylko w danym katalogu, do którego skierowana jest domena.

Każdy użytkownik hostingu może utworzyć plik php.ini, w którym zawiera się dyrektywy opisujące jaka ma być konfiguracja interpretera PHP na serwerze. Dzięki plikowi php.ini możesz dostosować środowisko PHP do własnych potrzeb, np. możesz zmienić ustawienia PHP tylko w wybranym katalogu, do którego skierowana jest domena.

 • Czy ten artykuł był pomocny?
 • TakNie
Promocja na hosting WordPress

Jak założyć stronę WWW?

Strona internetowa jest bardzo ważnym punktem w rozwoju naszego biznesu. Dzięki niej możemy dotrzeć do większej liczby Klientów. Strona WWW to...

Jak zalogować się do poczty e-mail?

Korzystając z usług hostingowych w Domenomania.pl masz możliwość korzystania z poczty e-mail. Aby zacząć korzystać z konkretnej skrzynki...

Dlaczego wiadomości e-mail docierają z opóźnieniem?

Poczta e-mail to w dzisiejszych czasach usługa, z której korzysta większość osób. Ważne zatem jest, aby korzystać z usług poczty e-mail...

Domeny, hosting, serwery VPS i poczta e-mail

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji.

Telefon

Kontakt w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - piątek
8.00 - 16.00
Infolinia:
+48 71 715 27 24

Poczta

Kontakt mailowy w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - niedziela
24h na dobę
Email:
bok@domenomania.pl