Jak sprawdzić wersję PHP w WordPress?

Promocja na hosting WordPress

Korzystanie z WordPress jest jednoznaczne z działaniem strony w oparciu o PHP i inne mechanizmy z nim związane. Ważne jest także, aby WordPress korzystał z odpowiedniej wersji PHP. W samym WordPress możesz łatwo kontrolować wersje PHP, z których korzysta CMS.

Dla administratora strony internetowej posiadanie informacji o aktualnie używanej wersji PHP na serwerze z WordPress może stanowić kluczową informację dla dalszego rozwoju strony WWW lub rozwiązania napotykanych niedogodności.

Co to jest PHP przy WordPress?

Od obsługiwanej wersji PHP zależeć funkcjonowanie całej strony WWW. W panelu administratora WordPress możesz szybko sprawdzić jaka w chwili obecnej jest używana wersja PHP.

PHP to najpopularniejszy język skryptowy realizowany po stronie serwera, który ma kluczowe znaczenie dla wydajności witryny internetowej. PHP zapewnia jednocześnie wysoką skalowalność i niezawodność, oszczędza zasoby serwera – co przekłada się na prędkość działania witryny oraz chroni stronę WWW, korzystając z własnych warstw bezpieczeństwa.

Dlaczego wersja PHP ma znaczenie dla WordPress?

Wersja PHP to język programowania, na którym działa WordPress. Od wersji PHP zależy wydajność, bezpieczeństwo i funkcjonalność Twojej strony. Aktualizacje wersji PHP wprowadzają nowe funkcje, poprawki błędów oraz ważne zabezpieczenia. Warto zrozumieć, dlaczego to ważne i jak wpływa na działanie Twojej strony.

Najnowsza wersja PHP wprowadza liczne ulepszenia, optymalizacje oraz nowe funkcje. Dzięki nim Twoja strona może działać szybciej i bardziej efektywnie. Dowiedz się, jakie korzyści niesie ze sobą aktualizacja PHP dla Twojej witryny.

Jak sprawdzić wersje PHP w WordPress?

W panelu WordPress znajdziesz sekcję: Stan witryny, która dostarcza bieżących informacji na temat kondycji strony WWW oraz serwera, wykorzystania zasobów i parametrów hostingu.

 1. Zaloguj się do WordPress (wp-admin).
 2. Po lewej stronie ekranu przejdź do sekcji menu: Narzędzia > Stan witryny.
  W sekcji Narzędzia znajdziesz m.in. informacje o stanie witryny i hostingu
 3. Przejdź do zakładki: Informacja.
  Stan witryny dostarczy Ci informacji o statusie i aktywności CMS WordPress oraz ustawieniach serwera
 4. Przejdź do zakładki: Serwer.
  Informacje o stanie witryny WordPress pozwalają m.in. sprawdzić wersję używanego PHP
 5. Na ekranie zostaną wyświetlone informacje o aktualnie uruchomionej wersji PHP na serwerze.

Zadbaj, abyś korzystał z najnowszej wersji PHP na serwerze. Uzyskasz w ten sposób najwyższą wydajność skryptów, bezpieczeństwo i możliwość korzystania z nowych funkcji, wprowadzanych wraz z najnowszymi wersjami interpretera PHP.

Dlaczego potwierdzenie odczytu e-mail nie działa w każdym programie?

Większość programów pocztowych i systemów Webmail, a także serwerów pocztowych, nie pozwala sprawdzić czy wiadomość e-mail wysłana do...

Panel WordPress wygląda na uszkodzony – brak motywu w wp-admin

Wyobraź sobie sytuację: właśnie ukończyłeś aktualizacje WordPress, ale gdy logujesz się do panelu administracyjnego (wp-admin), na ekranie...

Co to jest i do czego służy motyw potomny w WordPress?

WordPress to potężna platforma do tworzenia stron internetowych, która oferuje ogromną elastyczność podczas ich projektowania - m.in. dzięki...

Domeny, hosting, serwery VPS i poczta e-mail

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji.

Telefon

Kontakt w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - piątek
8.00 - 16.00
Infolinia:
+48 71 715 27 24

Poczta

Kontakt mailowy w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - niedziela
24h na dobę
Email:
bok@domenomania.pl