Jak wstawiać bloki widżetów WordPress?

Promocja na hosting WordPress

To gotowe elementy odpowiedzialne, np. za wyświetlanie listy wpisów, wyszukiwarki, chmury tagów czy modułów newsletter. W miarę rozwoju i aktualizacji WordPress widżety przeszły aktualizację, która umożliwiła rozszerzenie ich ilości i funkcjonalności o bloki, do tej pory dostępne w edytorze WordPress podczas tworzenia stron i wpisów.

Widgety WordPress miały swój początek w kreowaniu stopki oraz paneli bocznych stron i wpisów WordPress. Umożliwiają one dodawanie gotowych elementów strony bez konieczności ich edycji za pomocą HTML lub PHP.

Widżety WordPress – informacje podstawowe

Widgety to gotowe elementy, których możesz użyć do zbudowania pasków bocznych witryny lub innych obszarów witryny, np. nagłówka i stopki. Umożliwiają łatwe dodawanie tekstu, linków, obrazów i różnego rodzaju informacji do wskazanych w szablonie obszarów. Domyślne widżety WordPress są wystarczające dla wielu twórców witryn internetowych, ale jeśli chcesz, to możesz również pobrać dodatkowe wtyczki.

Po wprowadzeniu edytora Gutenberg do WordPress (obecnie nazywanego po prostu nowym edytorem WordPress), wdrożono również nowy mechanizm tworzenia witryn i stron w oparciu o gotowe bloki.

Bloki to elementy, które pozwalają szybko dodawać określone funkcje i narzędzia do treści stron bez konieczności ich edycji w HTML. Zamiast budować tabelę w HTML lub korzystać z wtyczki, możesz po prostu wstawić domyślny blok o nazwie: Tabela i wypełnić go treścią, określając przy tym jej rozmiar i styl.

Po aktualizacji WordPress, bloki edytora WordPress pojawiły się również w sekcji: Widżety i teraz możesz dodawać bloki widżetów do wskazanych w szablonie obszarów.

Pamiętaj, że każdy szablon zawiera różne obszary, w których możesz dodawać treści, obrazy i inną zawartość. Większość szablonów oferuje obszary: paska bocznego (np. przydatnego na blogu) oraz stopki (czyli dołu strony) gdzie możesz wstawić, np. informacje o kontakcie, mapę witryny czy dodatkowe menu nawigacji. Niektóre szablony zawierają dodatkowo obszar kilku paneli bocznych czy nagłówka strony, który podlega pełnej edycji.

Jak wstawiać bloki widżetów WordPress?

Jeśli korzystasz z najnowszej wersji WordPress, możesz dodawać bloki widżetów do obszarów szablonu.

 1. Zaloguj się do WordPress (wp-admin).
 2. Przejdź do sekcji: Wygląd > Widżety.
  W ustawieniach widgetów znajdziesz dostępne obszary oraz moduły do wstawienia
 3. W nowym widoku znajdziesz listę obszarów w jakich możesz dodawać bloki widgetów.

  Ilość dostępnych obszarów różni się w zależności od używanego szablonu WordPress.

 4. Rozwiń wybrany obszar, aby zobaczyć już dodane w nim widgety.
 5. Skorzystaj z przycisku wstawiania bloków (przycisk +), a następnie z listy wybierz interesujący Cię moduł.Wstaw nowy widget w obszary szablonu WordPress
 6. Złap i przeciągnij go w wybrane miejsce.
 7. Dodaj zawartość bloku, np. treść, media lub skonfiguruj wtyczkę.
  Edytuj zawartość bloków widżetów i zaktualizuj zmiany aby zachować je
 8. Po zakończeniu edycji, kliknij: Aktualizuj, aby zapisać zmiany.

Dlaczego potwierdzenie odczytu e-mail nie działa w każdym programie?

Większość programów pocztowych i systemów Webmail, a także serwerów pocztowych, nie pozwala sprawdzić czy wiadomość e-mail wysłana do...

Panel WordPress wygląda na uszkodzony – brak motywu w wp-admin

Wyobraź sobie sytuację: właśnie ukończyłeś aktualizacje WordPress, ale gdy logujesz się do panelu administracyjnego (wp-admin), na ekranie...

Co to jest i do czego służy motyw potomny w WordPress?

WordPress to potężna platforma do tworzenia stron internetowych, która oferuje ogromną elastyczność podczas ich projektowania - m.in. dzięki...

Domeny, hosting, serwery VPS i poczta e-mail

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji.

Telefon

Kontakt w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - piątek
8.00 - 16.00
Infolinia:
+48 71 715 27 24

Poczta

Kontakt mailowy w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - niedziela
24h na dobę
Email:
bok@domenomania.pl