ERR_CONNECTION_TIMED_OUT – co oznacza ten komunikat w przeglądarce?

Popularny komunikat błędu, który można spotkać w przeglądarce Google Chrome i objawia się najczęściej takim kodem: ERR_CONNECTION_TIMED_OUT lub ERR_TIMED_OUT.

Najczęstszymi powodami jego występowania jest zbyt długie wysyłanie odpowiedzi przez serwer docelowy. Komunikat ERR_CONNECTION_TIMED_OUT wyświetlany jest, gdy przeglądarka przerwie próbę połączenia po długim czasie oczekiwania.

Błąd ten oznacza, że wskazany adres jest niedostępny i istnieją problemy z komunikacją z powodu długiego oczekiwania na odpowiedź.

Dlaczego występuje ERR_CONNECTION_TIMED_OUT?

Przyczyny występowania błędu ERR_CONNECTION_TIMED_OUT mogą leżeć zarówno po stronie użytkownika jak i serwera. W przypadku użytkownika końcowego może być to zapisana wersja strony w pamięci cache przeglądarki, problemy z połączeniem internetowym lub nawet za wysokie ograniczenia nałożone przez aplikacje zabezpieczające, np. programy antywirusowe.

W przypadku błędów po stronie serwera powodujących ERR_CONNECTION_TIMED_OUT mogą być to problemy na drodze komunikacji między serwerem, przeglądarką internetową, a użytkownikiem końcowym. Występowanie błędu może być również efektem problemów po dstronie dostawy połączenia Internetowego.

Jeśli podczas wywoływania Twojej strony WWW, której jesteś właścicielem, występuje komunikat błędu: ERR_CONNECTION_TIMED_OUT i sprawdziłeś potencjalne rozwiązania po swojej stronie, to sugerujemy kontakt z administratorem w celu sprawdzenia czy serwer jest dostępny i wszystko jest z nim w porządku.

Jak naprawić błąd ERR_CONNECTION_TIMED_OUT?

W przypadku występowania błędu najlepiej najpierw spróbować naprawić go po swojej stronie. W tym celu:

  • sprawdź połączenie internetowe – może je zweryfikować z dostawcą,
  • zweryfikuj czy przeglądarka jest aktualna – sprawdź wersję i dostępność aktualizacji,
  • wyczyść pamięć podręczną przeglądarki internetowej, z której korzystasz,
  • sprawdź czy korzystasz z aktualnego oprogramowania antywirusowego.

Sprawdź również na innej przeglądarce czy błąd występuje podczas próby wyświetlenia tej samej strony WWW. Jeśli nie będziesz w stanie naprawić błędu na postawie powyższych wskazówek, to możliwe, że przyczyna jego występowania jest po stronie serwera (np. kwestie techniczne, prace administracyjne).

Jeśli jesteś pewny/a, że przyczyna występowania błędu leży po stronie serwera (np. sprawdziłeś potencjalne przyczyny związane z dostawcą Internetu), to zgłoś jego występowanie administratorowi tego serwera lub poczekaj aż zostaną one rozwiązane.

Jak zapobiegać ERR_CONNECTION_TIMED_OUT?

Jeśli błąd jest spowodowany po stronie dostawcy internetowego lub serwera to zwykle komunikat błędu przestaje sam przestaje występować po kilku minutach. Poniższe dobre praktyki przedstawiają jak zmniejszyć ryzyko występowania błędu ERR_CONNECTION_TIMED_OUT w przyszłości:

  • Sprawdzaj aktualizacje aktualizacje przeglądarki i antywirusów. Brak aktualizacji może skutkować błędną zgodnością co może prowadzić do błędu ERR_CONNECTION_TIMED_OUT.
  • Regularnie czyść pamięć podręczną przeglądarki i zapewniaj więcej wolnego miejsca. Usuwanie danych podręcznych jest również zalecana z powodu prywatności danych.
  • Sprawdź i zresetuj pamięć podręczną DNS w poszukiwaniu błędnej zawartości i zresetuj adres IP.

Błędy ERR_CONNECTION_TIMED_OUT po stronie serwera mogą występować z wielu przyczyn związanych między innymi z problemami technicznymi, niepoprawną konfiguracją, przekroczeniem parametrów serwera, itd.

  • Czy ten artykuł był pomocny?
  • TakNie

Jaka wersja PHP dla WordPress?

Witryny internetowe zbudowane na CMS WordPress cieszą się ogromną popularnością. Twórcy tego systemu stale dbają o rozwój WordPress. Podobnie...

Jak sprawdzić z jakiej wersji WordPress korzystam?

WordPress to najpopularniejszy system CMS na świecie. Wielu użytkowników często nawet nie zdaje sobie sprawy, że jego strona internetowa...

Transfer, delegacja, przekierowanie domeny – różnice

Na domenie można wykonać wiele ustawień i zmienić sposób, w jaki wskazuje na określoną witrynę, jej pliki, a także, w jaki sposób...

Domeny, hosting, serwery VPS i poczta e-mail

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji.

Telefon

Kontakt w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - piątek
8.00 - 16.00
Infolinia:
+48 71 715 27 24

Poczta

Kontakt mailowy w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - niedziela
24h na dobę
Email:
bok@domenomania.pl