ERR_CONNECTION_TIMED_OUT – co oznacza ten komunikat w przeglądarce?

Promocja na hosting WordPress

Popularny komunikat błędu, który można spotkać w przeglądarce Google Chrome i objawia się najczęściej takim kodem: ERR_CONNECTION_TIMED_OUT lub ERR_TIMED_OUT.

Najczęstszymi powodami jego występowania jest zbyt długie wysyłanie odpowiedzi przez serwer docelowy. Komunikat ERR_CONNECTION_TIMED_OUT wyświetlany jest, gdy przeglądarka przerwie próbę połączenia po długim czasie oczekiwania.

Błąd ten oznacza, że wskazany adres jest niedostępny i istnieją problemy z komunikacją z powodu długiego oczekiwania na odpowiedź.

Dlaczego występuje ERR_CONNECTION_TIMED_OUT?

Przyczyny występowania błędu ERR_CONNECTION_TIMED_OUT mogą leżeć zarówno po stronie użytkownika jak i serwera. W przypadku użytkownika końcowego może być to zapisana wersja strony w pamięci cache przeglądarki, problemy z połączeniem internetowym lub nawet za wysokie ograniczenia nałożone przez aplikacje zabezpieczające, np. programy antywirusowe.

W przypadku błędów po stronie serwera powodujących ten błąd  mogą być to problemy na drodze komunikacji między serwerem, przeglądarką internetową, a użytkownikiem końcowym. Występowanie błędu może być również efektem problemów po dstronie dostawy połączenia Internetowego.

Jeśli podczas wywoływania Twojej strony WWW, której jesteś właścicielem, występuje komunikat błędu: ERR_CONNECTION_TIMED_OUT i sprawdziłeś potencjalne rozwiązania po swojej stronie, to sugerujemy kontakt z administratorem w celu sprawdzenia czy serwer jest dostępny i wszystko jest z nim w porządku.

Błąd err_connection_timed_out - byt długie wysyłanie odpowiedzi przez serwer docelowy

Jak naprawić błąd ERR_CONNECTION_TIMED_OUT?

W przypadku występowania błędu najlepiej najpierw spróbować naprawić go po swojej stronie. W tym celu:

  • sprawdź połączenie internetowe – może je zweryfikować z dostawcą,
  • zweryfikuj czy przeglądarka jest aktualna – sprawdź wersję i dostępność aktualizacji,
  • wyczyść pamięć podręczną przeglądarki internetowej, z której korzystasz,
  • sprawdź czy korzystasz z aktualnego oprogramowania antywirusowego.

Sprawdź również na innej przeglądarce czy błąd występuje podczas próby wyświetlenia tej samej strony WWW. Jeśli nie będziesz w stanie naprawić błędu na postawie powyższych wskazówek, to możliwe, że przyczyna jego występowania jest po stronie serwera (np. kwestie techniczne, prace administracyjne).

Jeśli jesteś pewny/a, że przyczyna występowania błędu leży po stronie serwera (np. sprawdziłeś potencjalne przyczyny związane z dostawcą Internetu), to zgłoś jego występowanie administratorowi tego serwera lub poczekaj aż zostaną one rozwiązane.

Jak zapobiegać tego typu błędom?

Jeśli błąd jest spowodowany po stronie dostawcy internetowego lub serwera to zwykle komunikat błędu przestaje sam przestaje występować po kilku minutach. Poniższe dobre praktyki przedstawiają jak zmniejszyć ryzyko występowania błędu ERR_CONNECTION_TIMED_OUT w przyszłości:

  • Sprawdzaj aktualizacje aktualizacje przeglądarki i antywirusów. Brak aktualizacji może skutkować błędną zgodnością co może prowadzić do tego błędu.
  • Regularnie czyść pamięć podręczną przeglądarki i zapewniaj więcej wolnego miejsca. Usuwanie danych podręcznych jest również zalecana z powodu prywatności danych.
  • Sprawdź i zresetuj pamięć podręczną DNS w poszukiwaniu błędnej zawartości i zresetuj adres IP.

Błędy ERR_CONNECTION_TIMED_OUT po stronie serwera mogą występować z wielu przyczyn związanych między innymi z problemami technicznymi, niepoprawną konfiguracją, przekroczeniem parametrów serwera, itd.

Czy błąd ERR_CONNECTION_TIMED_OUT jest niebezpieczny?

Błąd ERR_CONNECTION_TIMED_OUT nie jest bezpośrednio niebezpieczny dla użytkownika ani dla urządzenia. Jest to po prostu komunikat informujący, że przeglądarka nie może nawiązać połączenia z daną stroną internetową w określonym czasie. Sam błąd nie stanowi zagrożenia dla bezpieczeństwa, ale może być frustrujący dla użytkownika, który nie może uzyskać dostępu do pożądanej strony.

Jednakże, przyczyny błędu ERR_CONNECTION_TIMED_OUT mogą być związane z pewnymi problemami technicznymi lub nieprawidłowymi konfiguracjami, które warto rozwiązać. Na przykład, błąd może wynikać z problemów z połączeniem internetowym, awarii serwera, problemów z DNS lub błędnie skonfigurowanego serwera lub strony.

Jeśli problem jest związany z konkretną stroną internetową, to może być to spowodowane problemami z serwerem, na którym znajduje się ta strona. W takim przypadku, błąd nie jest związany z bezpieczeństwem strony, ale raczej z dostępnością i działaniem serwera.

W niektórych przypadkach, oprogramowanie antywirusowe lub zapora sieciowa może powodować błąd ERR_CONNECTION_TIMED_OUT, blokując dostęp do niektórych stron. Jednakże, samo wystąpienie tego błędu nie oznacza, że strona jest niebezpieczna.

Dlaczego potwierdzenie odczytu e-mail nie działa w każdym programie?

Większość programów pocztowych i systemów Webmail, a także serwerów pocztowych, nie pozwala sprawdzić czy wiadomość e-mail wysłana do...

Panel WordPress wygląda na uszkodzony – brak motywu w wp-admin

Wyobraź sobie sytuację: właśnie ukończyłeś aktualizacje WordPress, ale gdy logujesz się do panelu administracyjnego (wp-admin), na ekranie...

Co to jest i do czego służy motyw potomny w WordPress?

WordPress to potężna platforma do tworzenia stron internetowych, która oferuje ogromną elastyczność podczas ich projektowania - m.in. dzięki...

Domeny, hosting, serwery VPS i poczta e-mail

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji.

Telefon

Kontakt w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - piątek
8.00 - 16.00
Infolinia:
+48 71 715 27 24

Poczta

Kontakt mailowy w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - niedziela
24h na dobę
Email:
bok@domenomania.pl