Brak antywirusa – co mi grozi?

Promocja na hosting WordPress

Każdego dnia jesteśmy narażeni na niewyobrażalną skalę zagrożeń w sieci Internet. Dowiedz się jakie niebezpieczeństwa zagrażają nam, gdy zaprzestaniemy stosować używania oprogramowania antywirusowego.

Złośliwe oprogramowanie istnieje od początku istnienia sieci Internet, czyli od rozpoczęcia wymiany danych przez sieć Internet. Wszyscy chcieli odbierać i przesyłać dane przez co osoby trzecie zainteresowały się kwestią ich przechwytywania chęcią zysku.

Dlaczego antywirus jest niezbędny?

W sieci Internet na wielką skalę rozwija się cyberprzestępczość – ogromna ilość danych, która codziennie przepływa pomiędzy użytkownikami sieci na całym świecie to łakomy kąsek dla oszustów.

Ataki przybierają różne postaci oraz ich celem są nawet ważne osoby ze świata polityki. Celem ataku może być również zwykły Kowalski, a jego skutkiem może być wykradzenie danych osobowych (np. PESEL), hasła dostępu do bankowości czy skrzynek e-mail. Przestępcy działający w Internecie prześcigają się w wymyślaniu coraz to bardziej przebiegłych sposobów ataków na nieświadomych użytkowników.

  1. Złośliwe oprogramowanie przybiera ciągle różne formy. Oszuści oraz hakerzy stosują różne rodzaje ataków przy użyciu różnych rodzajów wirusów czy aplikacji malware, np. ransomware wykorzystywany w celu zaszyfrowania plików. Przejęcie kontroli nad Twoim komputerem trwa niezwykle szybko i najlepszym zabezpieczeniem jest posiadanie programu antywirusowego z aktualną bazą danych sygnatur i zagrożeń.
  2. W sieci jest coraz więcej potencjalnych ofiar. Do sieci Internet podłączane są nie tylko komputery, telefony, lecz również całe systemy zarządzające Twoim życiem. Niestety złośliwe oprogramowanie atakuje nie tylko komputer czy smartfon. Może ono zaatakować kamerę (np. na podwórku ), systemy smart-home czy nawet telewizor. Jeśli w jakiś urządzeniach zapisujesz dane kart kredytowych do płatności, to skutki takich ataków mogą być bardzo kosztowne.
  3. Z rozwagą używaj publicznych niezabezpieczonych WI-FI. Większość użytkowników korzysta nadal wyłącznie z publicznych sieci Wi-Fi. Niestety w tej sieci działa również bardzo wielu cyberprzestępców. Przy pomocy specjalnych narzędzi oszuści mają możliwość monitorowania Twojej działalności w sieci (np. mogą śledzić wysyłane przez Ciebie formularze oraz wykradać Twoje dane osobowe). Programy antywirusowe potrafią zabezpieczyć naszą działalność podczas korzystania z publicznych sieci WI-FI, np. za pomocą rozwiązań typu VPN.
  4. Bez programu antywirusowego zwraca ryzyko kradzieży danych osobowych. Ilość kradzieży danych osobowych czy tożsamości praktycznie wzrasta każdego roku. Coraz więcej użytkowników korzysta z zakupów on-line itd. przez co coraz częściej musimy podawać wrażliwe dane również w Internecie. Bez programu antywirusowego trudniej ustrzec się przed podaniem swoich danych oszustom.

Używanie programów antywirusowych (tzw. antywirusów) jest bardzo ważne, jeśli chcemy zapobiegać atakom oraz infekcjom wirusami komputerowymi na naszym urządzeniu.

Domenomania.pl to jedna z czołowych i największych firm w Polsce, która nieprzerwanie od roku 2004 dostarcza usługi związane z hostingiem, domenami, pozycjonowaniem stron internetowych oraz kreacją stron WWW.

Chroń swoje urządzenie używając antywirusa

Najbardziej skutecznym sposobem zapobiegania zainfekowania Twojego komputera jest używanie oprogramowania antywirusowego oraz zapory sieciowej (tzw. firewall).

Istnieje wiele skutecznych aplikacji antywirusowych zapewniających ochronę i sprawne działanie komputera oraz mobilnych urządzeń. Nie zwlekaj i zabezpiecz swoje urządzenia antywirusem, aby uniknąć zagrożeń czekających w sieci Internet.

Dlaczego potwierdzenie odczytu e-mail nie działa w każdym programie?

Większość programów pocztowych i systemów Webmail, a także serwerów pocztowych, nie pozwala sprawdzić czy wiadomość e-mail wysłana do...

Panel WordPress wygląda na uszkodzony – brak motywu w wp-admin

Wyobraź sobie sytuację: właśnie ukończyłeś aktualizacje WordPress, ale gdy logujesz się do panelu administracyjnego (wp-admin), na ekranie...

Co to jest i do czego służy motyw potomny w WordPress?

WordPress to potężna platforma do tworzenia stron internetowych, która oferuje ogromną elastyczność podczas ich projektowania - m.in. dzięki...

Domeny, hosting, serwery VPS i poczta e-mail

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji.

Telefon

Kontakt w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - piątek
8.00 - 16.00
Infolinia:
+48 71 715 27 24

Poczta

Kontakt mailowy w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - niedziela
24h na dobę
Email:
bok@domenomania.pl