Jak włączyć lub wyłączyć wtyczkę WordPress?

Kolejnym krokiem po zainstalowaniu wtyczki w CMS WordPress jest jej aktywacja. Pozwala ona na uruchomienie zainstalowanego rozszerzenia. Niektóre wtyczki nie są nam potrzebne przez cały czas działania strony internetowej, wtedy możemy je wyłączyć i włączać tylko w potrzebnych momentach, a także w dowolnym momencie usunąć.

Włączenie wtyczki powoduje jej aktywację, co czasami niesie za sobą także zmiany w funkcjonowaniu witryny internetowej a nawet prędkości czy stabilności jej działania.

Niektóre wtyczki używane są okazjonalnie, np. w celu chwilowej aktywacji określonej funkcji. Jednak większość wtyczek z reguły najlepiej działa, gdy może wykonywać swoje zadania przez cały czas, np. analityka Google, monitor błędów czy zabezpieczenia antyspamowe.

Jak włączyć wtyczkę WordPress podczas instalacji?

Po zakończonej instalacji wtyczki WordPress od razu masz możliwość jej włączenia. Możesz pominąć ten krok i włączyć wtyczkę w dowolnym momencie.

 1. Zaloguj się do panelu administratora WordPress.
 2. Po lewej stronie ekranu skorzystaj z sekcji: Wtyczki i wybierz Dodaj nową.Instalacja nowej wtyczki w panelu administratora WordPress
 3. Przejdź proces instalacji wtyczki.
 4. W ostatnim kroku Włącz wtyczkę.
  Włącz wtyczkę po zakończeniu instalacji w panelu administratora WordPress

Jak włączyć wtyczkę WordPress w panelu?

Jeśli po instalacji nowej wtyczki lub w czasie korzystania z witryny WordPress wyłączyłeś wtyczkę lub w ogóle jej nie aktywowałeś, możesz to zrobić teraz po zalogowaniu do panelu administratora (wp-admin).

 1. Zaloguj się do panelu administratora WordPress.
 2. Po lewej stronie ekranu skorzystaj z sekcji: Wtyczki.
  Zarządzanie wtyczkami w panelu administratora WordPress
 3. Włącz wtyczkę.

Jak wyłączyć wtyczkę WordPress w panelu?

Aktywne wtyczki umożliwiają wprowadzenie nowego rozszerzenia w panelu administratora lub bezpośrednio w witrynie internetowej. Możesz w dowolnej chwili wyłączyć wtyczki WordPress przywracając początkowe funkcjonalności systemu CMS.

 1. Zaloguj się do panelu administratora WordPress.
 2. Po lewej stronie ekranu skorzystaj z sekcji: Wtyczki.
 3. Wyłącz wtyczkę.
  Zarządzanie wtyczkami w panelu administratora WordPress
 4. Wyłączenie wtyczki WordPress pozwala dodatkowo na jej usunięcie. Aby usunąć wybraną wtyczkę, kliknij przy niej opcję: Usuń.
 • Czy ten artykuł był pomocny?
 • TakNie