Co to jest domena regionalna?

Promocja na hosting WordPress

Domena internetowa w tym domena regionalna to Twój unikalny adres w sieci Internet. Składnik internetowej tożsamości. Istnieje wiele typów domen z jakich możesz skorzystać i dopasować adres do własnych potrzeb i potrzeb Twojej działalności. Dowiedz się czym są domeny regionalne i co wyróżnia je na tle innych rozszerzeń domenowych.

Co to jest domena internetowa?

W sieci Internet domena internetowa zapewnia Ci unikalny adres i tworzy tzw. tożsamość internetową. Wskazuje określone zasoby sieciowe – stronę WWW, serwer poczty i obsługiwane na nim konta e-mail. Tym samym stanowi jeden z mechanizmów mających bezpośredni wpływ na przepływ informacji, udostępnianie plików przy jednoczesnym łatwym dostępie do nich, działanie poczty e-mail przy jednoczesnej możliwości tworzenia unikalnych adresów poczty elektronicznej.

Domena internetowa nie tylko stanowi adres w sieci Internet ale także może pełnić rolę identyfikacyjną, budować tożsamość. Dla wielu firm adres domeny internetowej stał się fundamentem ich działalności. Dla innych marka. Niektóre domeny stały się wyjątkowe i wartościowe tylko dzięki temu co można było pod ich adresem znaleźć.

Z tego właśnie powodu większość adresów internetowych kojarzonych jest właśnie z nazwami własnymi, nazwami produktów, firm lub grup produktowych, branży.

Podstawowy i najprostszy podział domen internetowych kształtuje się następująco:

  • domeny narodowe najwyższego poziomu: .pl, .ro, .fr, .co
  • funkcjonalne: .turystyka.pl, .info.pl, .net.pl, .edu.pl
  • regionalne: .szczecin.pl, krakow.pl, .opole.pl
  • globalne: .com, .net, .org

Co to jest domena regionalna?

Co do funkcjonalności domena internetowa zawsze umożliwia spełnienie tych samych funkcji niezależnie od tego na jaki adres internetowy zdecydujemy się. Wybór właściwej domeny internetowej może mieć większe znaczenie dla identyfikacji tożsamości w sieci Internet a także znaczący wpływ na pozycjonowanie. Podobnie jak treść witryny internetowej, tak samo rozszerzenie i adres domeny, mogą odpowiadać zapytaniom wyszukiwarek internetowych wskazując najlepsze wyniki wyszukiwania.

Domeny regionalne stanowią jeden z typów domeny internetowej, to tzw. domeny drugiego poziomu, a więc składające się z dwuczłonowego rozszerzenia po nazwie własnej. Charakteryzują się tym, że w rozszerzeniu domeny występują nazwy miast lub regionów geograficznych.

Serwisy korzystające z adresów regionalnych zwykle obejmują swoją treścią ścisły związek z danym regionem lub miastem. Dotyczyć to może tak samo serwisów informacyjnych, ale także wizytówek firm.

Kiedy warto zakupić domenę regionalną?

Domena regionalna posiada w swojej nazwie nazwę regionu lub miasta, którego zwykle dotyczy. Z pewnością wybór takiego adresu internetowego będzie dobrym pomysłem dla każdego, kto treść strony internetowej uzależnia właśnie od wybranego regionu, np. lokalna firma usługowa czy miejski serwis informacyjny.

Wiele firm rezygnuje z możliwości zakupu domeny regionalnej, dążąc do maksymalnego uproszczenia adresu domeny (jego skrócenia poprzez wybór innego rozszerzenia) lub w obawie przed zamknięciem działalności na lokalny rynek.

Jednak używanie domen regionalnych może tak samo okazać się nietrafionym pomysłem, gdy zaczniemy ekspansję lub będziemy chcieli wyjść na rynki zagraniczne, jak również może stanowić bardzo dobry wybór podkreślający naszą przynależność do określonego regionu kraju. Co także może stanowić wartość dla dalszej ekspansji zagranicznej.

Z tego powodu może okazać się, że wraz z rozwojem działalności, korzystnym będzie dla nas utrzymywanie wielu adresów i tworzenie stron dostosowanych do określonych potrzeb, użytkowników i rynków.

Dlaczego potwierdzenie odczytu e-mail nie działa w każdym programie?

Większość programów pocztowych i systemów Webmail, a także serwerów pocztowych, nie pozwala sprawdzić czy wiadomość e-mail wysłana do...

Panel WordPress wygląda na uszkodzony – brak motywu w wp-admin

Wyobraź sobie sytuację: właśnie ukończyłeś aktualizacje WordPress, ale gdy logujesz się do panelu administracyjnego (wp-admin), na ekranie...

Co to jest i do czego służy motyw potomny w WordPress?

WordPress to potężna platforma do tworzenia stron internetowych, która oferuje ogromną elastyczność podczas ich projektowania - m.in. dzięki...

Domeny, hosting, serwery VPS i poczta e-mail

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji.

Telefon

Kontakt w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - piątek
8.00 - 16.00
Infolinia:
+48 71 715 27 24

Poczta

Kontakt mailowy w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - niedziela
24h na dobę
Email:
bok@domenomania.pl