Zmiana hasła Gmail – jak zmienić hasło?

Promocja na hosting WordPress

Zmiana hasła do konta pocztowego Gmail (czyli skrzynki e-mail w domenie @gmail.com) może się przydać, gdy zapomniałeś jakie było do niego hasło, nie zapamiętałeś hasła w przeglądarce lub jeśli chcesz ustawić nowe hasło. Używanie kont pocztowych Google jest dość powszechne i niemal każdy bardziej zaawansowany użytkownik Internetu posiada przynajmniej jedno konto Google wraz ze skrzynką pocztową Gmail.

Domenomania.pl już od ponad 15 lat zajmuje się hostingiem stron WWW i rejestracją domen.


Gmail - poczta Google - logo

Użytkownicy skrzynek e-mail Google najczęściej używają je:

Poczta Gmail to bezpłatne konto pocztowe od Google. Szukasz profesjonalnych usług poczty elektronicznej bez reklam? Skorzystaj z oferty Domenomania.pl na usługi poczty e-mail.

Zmiana hasła Gmail – znam login, ale nie znam hasła

Gdy znasz adres e-mail (login), ale zgubiłeś lub nie pamiętasz hasła do konta pocztowego Google.

 1. Kliknij i przejdź do strony: odzyskiwania konta Google.
 2. W formularzu wpisz adres e-mail, czyli login i kliknij przycisk: Dalej.
  W formularzu wpisz adres e-mail, czyli login i kliknij przycisk: Dalej.
 3. Na ekranie wpisz ostatnie hasło (jakie pamiętasz), które było używane na wskazanym koncie Google.
  Na ekranie wpisz ostatnie hasło (jakie pamiętasz), które było używane na wskazanym koncie Google.

  • jeśli wpisałeś niepoprawne lub nieużywane wcześniej hasło i Twoje konto jest połączone z urządzeniem mobilnym, to na Twoje urządzenie mobilne wysłane zostanie powiadomienie, które umożliwia potwierdzenie, że wskazane konto należy do Ciebie. Kliknij: Tak w powiadomieniu, aby przejść dalej.
   Potwierdź, że wskazane konto należy do Ciebie za pomocą swojego urządzenia.
  • jeśli wpiszesz poprawne hasło dostępu, na ekranie zostanie wyświetlone powiadomienie: To było aktualne hasło, więc możesz przejść do konta Google. Jeśli chcesz, wciąż możesz zmienić hasło. W tym celu kliknij opcję: Zmień hasło, znajdujące się pod komunikatem.
   Jeśli udało Ci się zalogować i nadal chcesz zmienić hasło do konta Google, kliknij przycisk: Zmień hasło.
  • możesz też wybrać opcję: Wypróbuj inny sposób, aby przejść do innego sposobu resetu hasła (np. potwierdzenie tożsamości na połączonym urządzeniu mobilnym, wysłanie kodu weryfikacyjnego na numer telefonu komórkowego lub możliwości resetu hasła do konta za pomocą przesłanego linku do zresetowania hasła).
   Odzyskiwanie konta Google możliwe jest również poprzesz wysłanie kodu weryfikacyjnego na komórkę.
 4. Następnie postępuj zgodnie z instrukcjami na ekranie – w zależności od wybranej metody weryfikacji, że wskazane konto Google należy do Ciebie.

  WAŻNE! Jeśli zmienisz hasło do konta pocztowego Google, należy zaktualizować je również w innych aplikach, w których Gmail był skonfigurowany np. programach pocztowych, urządzeniach mobilnych lub stronach WWW (np. WordPress).

Zmiana hasła Gmail – nie pamiętam loginu i hasła

Gdy zgubiłeś lub nie pamiętasz zarówno loginu (adresu e-mail) oraz hasła do konta pocztowego Google. Taki scenariusz jest najrzadziej spotykany, ale jest jak najbardziej realny, np. gdy adres e-mail był trudny do zapamiętania.

 1. Kliknij i przejdź do strony: odzyskiwania konta Google.
 2. Na ekranie kliknij opcję: Nie pamiętasz adresu?
  Jeśli nie pamiętasz loginu (adresu e-mail), kliknij opcję: Nie pamiętasz adresu?
 3. W znalezienia własnego loginu (adresu e-mail), na następnym ekranie wpisz: numer telefonu lub pomocniczy adres e-mail, który mógł być dodany przy Twoim koncie Gmail.
  W formularzu odzyskiwania konta Google wpisz numer telefonu lub adres pomocniczy powiązane z kontem.
 4. Następnym krokiem będzie prośba o wpisanie: imienia i nazwiska, które mogły być powiązane z Twoim kontem Google.
  Wpisz imię i nazwisko powiązane z Twoim kontem Google, dla którego chcesz przypomnieć login.
 5. W zależności od poprawności wpisanych danych:
  • po wpisaniu poprawnych danych i znalezieniu konta Google w systemie, otrzymasz propozycję przypomnienia loginu (np. wysyłka kodu SMS na numer telefonu komórkowego lub wysłanie linka na pomocniczy adres e-mail.
  • po wpisaniu niepoprawnych danych, które nie umożliwiają znalezienia konta Google w systemie. System poinformuje Cię, że podane informacje nie pasują do żadnego konta.
 6. Jeśli wyświetlony został komunikat, że podane informacje nie zostały przypasowane do żadnego konta Google, kliknij przycisk: Spróbuj ponownie i zastosuj inne adres e-mail. Jeśli sytuacja się nadal powtarza, upewnij się, że robisz błędów (tzw. literówek).
  Nie znaleziono konta Google. Podane informacje nie pasują do żadnego konta Google.
 7. Następnie postępuj zgodnie z instrukcjami na ekranie – w zależności od wybranej metody weryfikacji własności wskazanego konta Google.

Domenomania.pl to jedna z czołowych i największych firm w Polsce, która nieprzerwanie od roku 2004 dostarcza usługi związane z hostingiem, domenami, pozycjonowaniem stron internetowych oraz kreacją stron WWW.

Zmiana hasła Gmail – znam hasło, ale chcę je zmienić

Gdy znasz adres e-mail (login) i hasło, ale chciałbyś zmienić hasło na nowe.

 1. Kliknij i przejdź do strony: odzyskiwania konta Google.
 2. W formularzu wpisz adres e-mail, czyli login i kliknij przycisk: Dalej.
  W formularzu odzyskiwania konta Google wpisz adres e-mail lub telefon, które są powiązane z kontem.
 3. Na ekranie wpisz ostatnie hasło (jakie pamiętasz), które było używane na wskazanym koncie Google.
  Na ekranie wpisz ostatnie hasło (jakie pamiętasz), które było używane na wskazanym koncie Google.
 4. Jeśli wpiszesz poprawne hasło dostępu, na ekranie zostanie wyświetlone powiadomienie: „To było aktualne hasło, więc możesz przejść do konta Google”. Jeśli chcesz zmienić aktualne hasło do konta Google, to w tym celu kliknij opcję: Zmień hasło pod wyświetlonym oknem.
  Jeśli udało Ci się zalogować do konta Google, kliknij opcję: Zmień hasło, aby zmienić hasło na nowe.
 5. Zostaniesz przekierowany do formularza, który umożliwia zmianę aktualnego hasła do wskazanego konta Google. Utwórz silne hasło dostępu i kliknij przycisk: Zapisz.
  Uzupełnij formularz zmiany hasła do konta Google. Wpisz i powtórz nowe hasło dostępu.
 6. Gdy zmienisz hasło, zostaniesz wylogowany ze wszystkich urządzeń (także z telefonu lub tabletu). Będziesz musiał wpisać na nich swoje nowe hasło do konta Google (oraz konta pocztowego Gmail).

Jeśli posiadasz hosting w Domenomania.pl możesz na nim umieścić swoją stronę WWW lub przechowywać pliki.

Silne i bezpieczne hasło Gmail

Zabezpieczenie konta Gmail silnym i bezpiecznym hasłem jest niezwykle ważne ze względu na kilka istotnych kwestii dotyczących ochrony twoich danych i prywatności. Możemy skoncentrować się na klasycznych kwestiach jak ochona danych osobistyych, naruszenie bezpieczeństwa, unikanie ataków phishingowych.

W przypadku kont Gmail / GOogle, warto zwrócić uwagę na jeden z ważniejszych elementów – ochrona innych kont i usług. Zazwyczaj korzystamy z naszego konta Gmail do dostępu do innych narzędzi i usług Google, takich jak systemy płatności, synchronizacja haseł w przeglądarkach, sklepy aplikacji na urządzenia mobilne itp. Jeśli ktoś uzyska dostęp do twojego konta Gmail, może mieć również dostęp do tych usług i narzędzi, co może prowadzić do poważnych konsekwencji finansowych lub naruszenia prywatności.

Warto pamiętać, że Google i inne dostawcy usług silnie zalecają korzystanie z silnych haseł, które są trudne do odgadnięcia. Posiadanie słabego hasła może narazić cię na ryzyko naruszenia zasad korzystania z usług i może prowadzić do utraty dostępu do konta.

Dlaczego potwierdzenie odczytu e-mail nie działa w każdym programie?

Większość programów pocztowych i systemów Webmail, a także serwerów pocztowych, nie pozwala sprawdzić czy wiadomość e-mail wysłana do...

Panel WordPress wygląda na uszkodzony – brak motywu w wp-admin

Wyobraź sobie sytuację: właśnie ukończyłeś aktualizacje WordPress, ale gdy logujesz się do panelu administracyjnego (wp-admin), na ekranie...

Co to jest i do czego służy motyw potomny w WordPress?

WordPress to potężna platforma do tworzenia stron internetowych, która oferuje ogromną elastyczność podczas ich projektowania - m.in. dzięki...

Domeny, hosting, serwery VPS i poczta e-mail

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji.

Telefon

Kontakt w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - piątek
8.00 - 16.00
Infolinia:
+48 71 715 27 24

Poczta

Kontakt mailowy w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - niedziela
24h na dobę
Email:
bok@domenomania.pl