Konfiguracja dostępu do prywatnych repozytoriów GIT

Promocja na hosting WordPress

Przechowywanie i zarządzanie kodem źródłowym stanowi kluczowy element procesu tworzenia oprogramowania, dostęp do prywatnych repozytoriów Git staje się niezwykle istotny. W tym artykule skupimy się na omówieniu, jak skonfigurować prywatne repozytorium GIT na lokalnym hoście oraz jakie korzyści niesie ze sobą taka konfiguracja. Dzięki temu przewodnikowi otrzymasz nie tylko praktyczne wskazówki dotyczące konfiguracji, ale również głębsze zrozumienie, jak prywatne repozytoria mogą znacząco ułatwić i usprawnić zarządzanie projektem oraz wdrażanie go w różnych środowiskach.

W ramach tego artykułu będziemy analizować proces konfiguracji prywatnego repozytorium GIT na lokalnym hoście, z naciskiem na użycie narzędzia cPanel jako platformy automatycznego wdrażania. Dzięki tej konfiguracji możliwe jest efektywne zarządzanie różnymi typami projektów internetowych, korzystając z różnych technologii, takich jak PHP, Ruby, Node.js ™ oraz inne. Istotą jest tworzenie prywatnych repozytoriów, które umożliwiają wygodne monitorowanie zmian, współpracę zespołową i zachowanie poufności kodu źródłowego.

Uzyskaj dostęp do prywatnych repozytoriów GIT z instrukcją

Co nam daje konfiguracja do prywatnego repozytorium?

W poniższym artykule znajdziesz instrukcje konfiguracji prywatnego repozytorium GIT na lokalnym hoście. Dzięki takiej konfiguracji możesz użyć cPanel jako automatycznej lokalizacji wdrażania dla projektu, która może uruchamiać: PHP, Ruby, Node.js ™ lub inne aplikacje internetowe.

W poniższych instrukcjach używane są przykładowe aplikacje opublikowane w GitHub i używany jest adres Github dla prywatnego repozytorium. Konfiguracja prywatnego repozytorium jest analogiczna dla różnych adresów hostów.

Dostęp do prywatnych repozytoriów Git

Aby skonfigurować dostęp do prywatnych repozytoriów, wykonaj czynności:

 1. Wygeneruj klucz SSH – jeśli jeszcze go nie skonfigurowałeś, uruchom polecenie, aby wygenerować klucz SSH:
  ssh-keygen -t rsa -b 4096 -C "username@example"

  W tym przykładzie username reprezentuje nazwę użytkownika konta cPanel i example reprezentuje nazwę domeny. Po uruchomieniu tego polecenia, system wyświetli prośbę o wprowadzenie hasła. Wprowadź hasło dostępu, a następnie naciśnij przycisk Enter , aby kontynuować.

 2. Aby potwierdzić, że klucz istnieje i znajduje się we właściwej lokalizacji, uruchom polecenie:
  cat ~/.ssh/id_rsa.pub
 3. Dane wyjściowe powinny przypominać następujący przykład, gdzie AAAAB3Nza…reprezentuje prawidłowy klucz SSH. Zachowaj pełny klucz SSH.
  ssh-rsa AAAAB3Nza...
 4. Jeśli widzisz poniższy komunikat błędu, upewnij się, że zostały wprowadzone poprawnie, a następnie ponownie uruchom polecenie z kroku 1:
  cat: /home/username/.ssh/id_rsa.pub: No such file or directory
 5. Jeśli dane wyjściowe są podobne do następującego przykładu, upewnij się, że uruchomiłeś polecenie cat z poprawną ścieżką:
  -----BEGIN RSA PRIVATE KEY-----
  AQKCAgByFAHL2301vtIuUQ+jy7+6MoHlXwa0G7Ob/R1KOthYw3KMr/cCQycZimcZ
 6. Aby przetestować klucz SSH, uruchom następujące polecenie, gdzie example.com reprezentuje nazwę hosta prywatnego repozytorium:
  ssh -T git@example.com
 7. Aby sklonować repozytorium, uruchom następujące polecenie na koncie cPanel, gdzie git@example.com:MyStuff/private-repository.git reprezentuje adres URL klonowania repozytorium prywatnego:
  git clone git@example.com:MyStuff/private-repository.git

Domenomania.pl to jedna z czołowych i największych firm w Polsce, która nieprzerwanie od roku 2004 dostarcza usługi związane z hostingiem, domenami, pozycjonowaniem stron internetowych oraz kreacją stron WWW.

Dlaczego potwierdzenie odczytu e-mail nie działa w każdym programie?

Większość programów pocztowych i systemów Webmail, a także serwerów pocztowych, nie pozwala sprawdzić czy wiadomość e-mail wysłana do...

Panel WordPress wygląda na uszkodzony – brak motywu w wp-admin

Wyobraź sobie sytuację: właśnie ukończyłeś aktualizacje WordPress, ale gdy logujesz się do panelu administracyjnego (wp-admin), na ekranie...

Co to jest i do czego służy motyw potomny w WordPress?

WordPress to potężna platforma do tworzenia stron internetowych, która oferuje ogromną elastyczność podczas ich projektowania - m.in. dzięki...

Domeny, hosting, serwery VPS i poczta e-mail

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji.

Telefon

Kontakt w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - piątek
8.00 - 16.00
Infolinia:
+48 71 715 27 24

Poczta

Kontakt mailowy w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - niedziela
24h na dobę
Email:
bok@domenomania.pl