Teamviewer – do czego służy?

Promocja na hosting WordPress

Teamviewer został stworzony, aby ułatwić zdalny dostęp do komputerów, a także sieci. To także doskonałe narzędzie do organizacji wirtualnych spotkań czy pracy zespołowej. Wyjaśniamy czym dokładnie jest Teamviewer, a także dla kogo będzie najlepszym wyborem.

Program pozwala na wykonywanie operacji zdalnych, pomoc oraz alarmowanie. W przypadku jakichkolwiek problemów jest możliwe monitorowanie i obsługiwanie maszyn w pełni bezpieczny sposób.

Czym jest TeamViewer?

TeamViewer to program, który ma wiele zastosowań i znakomicie sprawdza się w zdalnym dostępie do komputerów. To sprawia, że wsparcie techniczne wchodzi na zupełnie inny poziom.

Przykładowo, jeśli masz problem ze swoim sprzętem, to inna osoba z dowolnego miejsca na ziemi może uzyskać dostęp do Twojego pulpitu i pomóc w rozwiązaniu usterki. Nawiązywanie połączeń jest w pełni zabezpieczone, dlatego nie ma obawy, że ktoś niepożądany otrzyma dostęp do urządzenia.

TeamViewer sprawdza się znakomicie nie tylko do użytku domowego, ale również do zarządzania zadaniami w firmach.

Zwiększenie zadowolenia klientów jest możliwe, dzięki wykorzystaniu internetu rzeczy – czyli aplikacji na urządzeniach komunikującymi się automatycznie i wymieniającymi między sobą dane za pośrednictwem sieci bez udziału człowieka.

Domenomania.pl już od ponad 15 lat zajmuje się hostingiem stron WWW i rejestracją domen.

Jak skonfigurować zdalne sterowanie TeamViewer?

Do rozpoczęcia korzystania z funkcji zdalnego sterowania będzie potrzebna zainstalowana aplikacja TeamViewer.

  1. Po uruchomieniu TeamViewer, przejdź do zakładki zdalnego sterownia w głównym menu.
  2. Na ekranie aplikacji powinieneś zobaczyć identyfikator TeamViewer i hasło tymczasowe. Oczywiście możesz te dane zmienić w dowolnym momencie!
  3. Osoba, która będzie chciała przejąć kontrolę nad Twoim komputerem musi wpisać na swoim urządzeniu otrzymane przez Ciebie dane.

    Jeśli to Ty chcesz zdalnie sterować innym komputerem, to wystarczy wpisać identyfikator komputera drugiego użytkownika.

  4. Następnie wybierz jeden z dostępnych trybów połączenia. Wszystkie sesje zdalnego połączenia zobaczysz na dedykowanym pasku.

Konfiguracja funkcji Meeting

Druga funkcja w Team Viewer to Meeting służąca do przeprowadzania spotkań online. W tej sekcji znajdziesz dwie opcje – organizowanie spotkań i dołączenie do spotkań.

W celu rozpoczęcia nowego spotkania zaznacz jedną z dostępnych opcji. Możesz wybrać prezentację, rozmowę wideo lub rozmowę telefoniczną. Dodatkowo możesz planować spotkania i zarządzać nimi.

W momencie dołączenia do spotkania należy wpisać swoje imię oraz nazwisko wraz z identyfikatorem spotkania. Opcjonalnie możesz otrzymać wiadomość z zaproszeniem i łączem przekierowującym do spotkania. W przypadku niektórych spotkań konieczne jest podanie hasła.

Jeśli posiadasz hosting w Domenomania.pl możesz na nim umieścić swoją stronę WWW lub przechowywać pliki.

Czy Teamviewer jest bezpieczny?

Teamviewer to narzędzie do współpracy online, które umożliwia zdalne sterowanie innymi komputerami. W tym również: udostępnianie pulpitu, organizowanie spotkań online i udostępnianie plików. Nadrzędną funkcją jest umożliwienie komuś zdalnego przejęcia komputera.

Teamviewer podczas zdalnego przejęcia kontroli nad komputerem używa 256-bitowego szyfrowania AES. To wysokiej jakości standard szyfrowania, z którego korzysta m.in. bardzo popularny VPN – NordVPN. Ponadto oferuje możliwość uwierzytelniania dwuskładnikowego oraz opcje dodawania zaufanych urządzeń.

Warto pamiętać jednak, aby po zakończeniu pracy z narzędziem Teamviewer je zamknąć. Zadbaj również o aktualizacje oprogramowania oraz zapewnij dostęp przy pomocy silnych haseł dostępu.

Uwierzytelnianie dwuskładnikowe to w dzisiejszych czasach standard, nie bój się go używać do autoryzacji użytkowników. Korzystanie z VPN podczas pracy z Teamviewer może być traktowane jako dodatkowa warstwa bezpieczeństwa, rozważ jego użycie.

Ile kosztuje TeamViewer?

TeamViewer do prywatnego, niekomercyjnego użytku jest w pełni darmowy!

Dla osób, które potrzebują programu do swojej firmy lub użytku komercyjnego, to do wyboru są trzy pakiety dostępne w formie comiesięcznej subskrypcji:

  • Najtańsza opcja kosztuje 119,90 zł miesięcznie i obejmuje licencję dla jednego użytkownika.
  • Licencja Premium kosztuje 239,90 zł miesięcznie i jest przeznaczona dla maksymalnie 15 użytkowników.
  • Najbogatsza wersja Corporate została przygotowana dla 30 licencjonowanych użytkowników. To najlepszy wybór dla dużych zespołów!

Czy warto korzystać z TeamViewer?

Zdecydowanie tak! TeamViewer oferuje ogromne możliwości i bez wątpienia każdy znajdzie coś dla siebie. W czasach, gdy praca zdalna jest codziennością dla wielu przedsiębiorstw, możliwość spotkań i zdalnego zarządzenia innymi urządzeniami to nieoceniona pomoc.

Dlaczego potwierdzenie odczytu e-mail nie działa w każdym programie?

Większość programów pocztowych i systemów Webmail, a także serwerów pocztowych, nie pozwala sprawdzić czy wiadomość e-mail wysłana do...

Panel WordPress wygląda na uszkodzony – brak motywu w wp-admin

Wyobraź sobie sytuację: właśnie ukończyłeś aktualizacje WordPress, ale gdy logujesz się do panelu administracyjnego (wp-admin), na ekranie...

Co to jest i do czego służy motyw potomny w WordPress?

WordPress to potężna platforma do tworzenia stron internetowych, która oferuje ogromną elastyczność podczas ich projektowania - m.in. dzięki...

Domeny, hosting, serwery VPS i poczta e-mail

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji.

Telefon

Kontakt w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - piątek
8.00 - 16.00
Infolinia:
+48 71 715 27 24

Poczta

Kontakt mailowy w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - niedziela
24h na dobę
Email:
bok@domenomania.pl