Do czego służy DW oraz UDW w poczcie e-mail?

Sprawdź w poniższym artykule do czego służy DW oraz UDW w poczcie e-mail. Dowiedz się jak wysyłać wiadomości e-mail oraz jak je poprawnie adresować. Są to przydatne funkcje, które mogą usprawnić codzienną komunikację zarówno prywatną, jak i firmową – wiedząc jak wykorzystać pola DW i UDW ważne wiadomości wyślesz szybciej i w odpowiedni sposób.

Jak adresować wiadomości e-mail?

Wysłanie wiadomości e-mail tylko do jednego odbiorcy jest prostym zadaniem – wszystko, co należy zrobić to wpisać adres e-mail tej osoby w polu DO. Konfiguracja taka spowoduje wysłanie wiadomości e-mail tylko do jednego, wskazanego adresata.

W polu: DO wskazujesz adresy e-mail, na które zostanie wysłana wiadomość e-mail.

Sytuacja się komplikuje, gdy odbiorców naszej wiadomości e-mail ma być więcej – szczególnie kiedy nie chcemy, by fakt wysłania wiadomości do większego grona osób był widoczny dla wszystkich adresatów.

Jest to ważna wiedza, która przyda się przy próbie ręcznej wysyłki newslettera (bardzo często nadawcy takich newsletterów zapominają o wpisaniu adresów e-mail w taki sposób, aby je ukryć przed wszystkimi adresatami).

W sytuacji, gdy chcemy wysłać wiadomość e-mail do wielu odbiorców należy skorzystać z pola DW lub UDW, które dostępne są we wszystkich aplikacjach do obsługi poczty e-mail. Do czego dokładnie służą, a przede wszystkim – jaka jest różnica między polem DW, a UDW?

Pola DW i UDW – co to znaczy?

Kiedy wysyłamy wiadomość do większej grupy odbiorców, mamy do wyboru trzy pola adresowe – wybór odpowiedniego zależy przede wszystkim od tego, czy zależy nam na ukryciu informacji o pozostałych odbiorcach, czy też lista adresatów ma być jawna.

Wiadomość wysłana na adresy e-mail wpisane w polu UDW (ang. BCC) zostanie wysłana na każdy wskazany adres e-mail, jednak dla każdego z odbiorców, przesyłka będzie wyglądać tak jakby została tylko do niego indywidualne. Oznacza to, że wszyscy odbiorcy nie zobaczą pozostałych adresów e-mail, na które została adresowana wysłana w ten sposób wiadomość. Pole UDW znane jest również pod określeniem: „ukryta kopia”.

Pole UDW (ang. BCC) jest znane również pod określeniem: "Ukryta kopia".

Jaka jest różnica między polami DO oraz DW?

Jeśli ukrywanie odbiorców nie jest naszym priorytetem, możemy skorzystać z pola DO (ang. To) lub DW (ang. CC).

Pole DO jest podstawowym polem adresowym poczty e-mail. Kiedy zostanie ono zastosowane do wysłania wiadomości do większej grupy odbiorców, każda z tych osób będzie mogła zobaczyć pełną listę adresatów.

Pole DW jest opcjonalnym polem adresowym w poczcie e-mail i służy do wysyłania wiadomości grupowych z jawną listą adresową. Pole DW znane jest również pod określeniem „kopia do” i oznacza, że odbiorca, którego adres e-mail został wpisany w to pole, nie jest głównym odbiorcą przesyłanej korespondencji.

Pole DW służy do wysyłania wiadomości grupowych z jawną listą adresową.

  • Czy ten artykuł był pomocny?
  • TakNie