Jak utworzyć stronę kontaktu w WordPress?

Promocja na hosting WordPress

Strona kontaktu to jedna z najważniejszych stron jaką powinieneś umieścić w swojej witrynie internetowej. Niezależnie od tego, jaki typ strony prowadzisz, to pozyskiwanie kontaktu czy feedbacku od klientów może przynieść więcej korzyści niż strat.

Dzięki stronie kontaktu możesz otworzyć użytkownikom możliwość skomunikowania się z Tobą – co pozwoli dalej rozwijać Twoją stronę WWW podążając zgodnie z potrzebami użytkowników, pozyskiwać więcej klientów, współpracowników oraz inne, które z czasem mogą okazać się bardzo cenne.

Strona kontaktu – informacje podstawowe

Wielu projektantów stron internetowych umieszcza odnośniki do stron kontaktu na dole strony, uznając, że najważniejsze jest to, co prezentuje witryna, a nie to co użytkownicy mają do powiedzenia. Z tego samego powodu dużo witryn nie posiada nawet możliwości pozostawienia komentarza.

Brak strony kontaktu to błąd, ponieważ strony kontaktowe powinny być łatwe do znalezienia. Dla większości witryn zapewniają one szybką wymianę informacji z użytkownikami i poznawanie ich potrzeb.

Strony kontaktowe powinny być przejrzyste dla użytkownika i nie rozpraszać nadmiarem informacji (np. paskami bocznymi, które często zawierają reklamy lub odnośniki). Chyba, że zależy Ci na tym, aby użytkownik zrezygnował z wysłania wiadomości i znalazł rozwiązanie swojej sprawy samodzielnie.

Serwery wyposażone w dyski SSD NVMe to gwarancja szybkości działania witryny WordPress. Postaw na sprawdzone rozwiązanie i napędź swoją stronę WWW hostingiem stworzonym dla systemu WordPress.

Co umieścić na stronie kontaktu?

Dobrą praktyką jest, gdy formularz kontaktowy nie jest zbyt złożony. Wielu użytkowników chce po prostu wysłać wiadomość, pytanie lub inną prostą informację. Zbyt rozbudowane formularze z obowiązkowymi polami mogą skutecznie zniechęcać tych, którzy po prostu nie chcą przekazywać Ci wszystkich informacji lub nie do końca są pewni, w jakim celu o nie prosisz.

Strona kontaktowa nie powinna odbiegać od stylu witryny, ale może być inna niż wszystkie inne. Szczególnie że użytkownik zostanie na niej dłużej i powinien zapamiętać ją jak wizytówkę Twojej firmy. Zadbaj o to, aby robiła wrażenie i godnie reprezentowała Cię przed klientem.

Strona kontaktu powinna być Twoją wizytówką i posiadać tylko niezbędne elementy, umożliwiające kontakt z Twoja firmą

Na stronach kontaktowych najczęściej umieszcza się po prostu dane firmy, formularz kontaktowy oraz hasło zachęcające do kontaktu. Dobrym pomysłem jest również umieszczenie odnośników do mediów społecznościowych. Wielu użytkowników na stronach kontaktu szuka nie tylko numeru telefonu i adresu e-mail, ale również danych firmy oraz mapy z lokalizacją firmy.

WAŻNE! Jeśli posiadasz dedykowane strony, na których odpowiadasz na kluczowe pytania klientów, rozwiązujesz popularne problemy, czy prezentujesz produkty, o które najczęściej klienci pytają, to dobrą praktyką jest umieszczenie takich informacji na stronie kontaktu. Być może w ten sposób nie zyskasz kontaktu z klientem, ale rozwiążesz jego problem, pokażesz profesjonalizm i zachęcisz do zakupu.

Jak dodać formularz kontaktowy do strony kontaktu?

Najlepszą praktyką w tworzeniu strony kontaktu jest umieszczenie formularza kontaktowego. Utwórz nową lub edytuj istniejącą stronę w WordPress, umieść niezbędne dane kontaktowe i informacje, a następnie dodaj formularz kontaktowy, np. z pomocą wtyczki Contact Form 7.

Szczegółowe informacje o tworzeniu i dodawaniu formularza kontaktowego, znajdziesz w osobnym artykule:

Dlaczego potwierdzenie odczytu e-mail nie działa w każdym programie?

Większość programów pocztowych i systemów Webmail, a także serwerów pocztowych, nie pozwala sprawdzić czy wiadomość e-mail wysłana do...

Panel WordPress wygląda na uszkodzony – brak motywu w wp-admin

Wyobraź sobie sytuację: właśnie ukończyłeś aktualizacje WordPress, ale gdy logujesz się do panelu administracyjnego (wp-admin), na ekranie...

Co to jest i do czego służy motyw potomny w WordPress?

WordPress to potężna platforma do tworzenia stron internetowych, która oferuje ogromną elastyczność podczas ich projektowania - m.in. dzięki...

Domeny, hosting, serwery VPS i poczta e-mail

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji.

Telefon

Kontakt w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - piątek
8.00 - 16.00
Infolinia:
+48 71 715 27 24

Poczta

Kontakt mailowy w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - niedziela
24h na dobę
Email:
bok@domenomania.pl