Onedrive – co to i jak skorzystać?

Promocja na hosting WordPress

OneDrive to wirtualny magazyn w chmurze (tzw. dysk w chmurze), gdzie można przechowywać zdjęcia, filmy, dokumenty, a także inne ważne pliki. Wyjaśniamy czym dokładnie jest platforma OneDrive, a także jak z niej korzystać!

Doskonały stosunek pojemności do ceny sprawia, że OneDrive jest jednym z chętniej wybieranych wirtualnych magazynów do przechowywania danych!

Czym jest Microsoft OneDrive?

Microsoft OneDrive to nic innego jak wirtualna chmura, która umożliwia przechowywanie dowolnych plików. Ilość dostępnego miejsca jest uzależniona od pakietu, jaki zdecydujesz się wybrać.

W porównaniu do konkurencyjnych rozwiązań takich jak Google Drive, iCloud, czy Dropbox, to OneDrive wypada naprawdę dobrze i ma do zaoferowania sporo wolnego miejsca, a także wiele dodatkowych aplikacji. Microsoft przygotował ofertę zarówno do użytku domowego, jak i dla firm.

Domenomania.pl już od ponad 15 lat zajmuje się hostingiem stron WWW i rejestracją domen.

Najważniejsze funkcje Microsoft OneDrive

Poniżej znajdziesz listę najważniejszych funkcji dysku w chmurze OneDrive:

Dostęp do aplikacji z rozmaitych urządzeń

To dla wielu osób kluczowy element! Z Microsoft OneDrive możemy korzystać zarówno na komputerach, telefonach, jak i tabletach. Dzięki temu masz dostęp do swoich najważniejszych danych z praktycznie dowolnego miejsca. Dedykowana aplikacja znacznie ułatwia synchronizację.

Współpraca z innymi użytkownikami

Dokumenty, zdjęcia czy filmy możesz w bardzo łatwy sposób udostępniać swoim bliskim. OneDrive znakomicie sprawdza się również do współpracy z klientami oraz współpracownikami. Dostęp do treści w czasie rzeczywistym to ogromne udogodnienie!

Tworzenie kopii zapasowych

Przechowywanie danych na zewnętrznych nośnikach niesie za sobą ryzyko ich uszkodzenia, a co za tym idzie niemal całkowitej utraty danych. Oczywiście są sposoby na ratunek uszkodzonego dysku czy pendrive’a, ale nigdy nie mamy pewności, że uda się odzyskać wszystko.

OneDrive ma wbudowaną funkcję tworzenia kopii zapasowych. W ten sposób masz 100% pewności, że utrata urządzenia nie będzie wiązała się ze stratą zdjęć oraz innych danych. Wszystko jest zawsze zapisane i bezpiecznie przechowywane na dysku w chmurze.

Współpraca na platformie Microsoft 365

Zarówno w planie domowym, jak i biznesowym można wybrać opcję z pakietem Microsoft 365. W jego skład wchodzą takie programy jak: Microsoft Outlook, Microsoft Word, Microsoft Excel oraz Microsoft PowerPoint.

Bezpieczeństwo OneDrive

OneDrive przestrzega wielu najlepszych praktyk dotyczących bezpieczeństwa danych. Niektóre z nich dostępne są zaraz po pierwszym uruchomieniu, inne wymagają ręcznej aktywacji, aby zapewnić bezpieczeństwo danych. Docenisz je, jeśli jesteś skoncentrowany na użyteczności i dostępności różnego rodzaju funkcji.

Kluczowym punktem w budowaniu silnego zaplecza bezpieczeństwa dysku w chmurze OneDrive jest uwierzytelnianie dwuskładnikowe za pomocą aplikacji mobilnej Microsoft Authentificator. Dzięki temu wprowadzisz dodatkową warstwę ochrony, poza stosowaniem tylko jednego hasła dostępu.

Bardziej wrażliwe dane możesz dodatkowo chronić za pomocą skarbca osobistego OneDrive, który wymaga innej od podstawowej formy identyfikacji oraz automatycznie blokuje dostęp do zawartości po upływie określonego czasu.

Usługa powiadamiania poinformuje cię jak chronić swoje konto, jeśli jest podatne na włamanie lub pomyłkę przy wprowadzaniu hasła. Otrzymasz je także, gdy Twoje dane zostaną naruszone. Ponadto OneDrive zapewnia system wykrywania wirusów i ransomware oraz pozwala na odzyskanie utraconych danych przez 30 dni.

Niezależnie od tego co oferuje OneDrive – ważną cechą jest także szyfrowanie danych, będące nadrzędną funkcją ochrony zawartości dysku w chmurze od Microsoft.

Ile kosztuje OneDrive?

OneDrive jest dostępny bezpłatnie dla każdego! Na start użytkownik dostaje 5 GB wolnej przestrzeni dyskowej. Jeżeli chcesz przechowywać w chmurze wyłącznie dokumenty i mniejsze pliki, to taki pakiet w zupełności wystarczy.

Dla nieco bardziej wymagających użytkowników dostępne są również pakiety płatne, takie jak:

 • Standalone z 100 GB pojemności, która kosztuje 7,99 złotych miesięcznie.
 • Personal dla użytkowników poszukujących w zestawie również pakietu aplikacji Office. W pakiecie z aplikacjami biurowymi otrzymujesz 1 TB pojemności w cenie 299 za rok.
 • Family oferuje 6 TB pojemności w cenie 429,99 zł.

Dla firm i klientów biznesowych przygotowano aż cztery pakiety. Ceny zaczynają się od 4,2 euro i sięgają 10,50 euro miesięcznie. W wyższych pakietach mamy do dyspozycji takie usługi jak: Microsoft Exchange, SharePoint, Teams oraz Yammer. Oczywiście w ich skład wchodzi również pakiet aplikacji biurowych Office.

OneDrive do użytku domowego:

 • OneDrive Basic 5 GB
 • OneDrive Standalone 100 GB
 • Microsoft 365 Family
 • Microsoft 365 Personal

OneDrive dla firm:

 • Plan dla firm 1
 • Plan dla firm 2
 • Microsoft 365 Business Basic
 • Microsoft 365 Business Standard

Domenomania.pl to jedna z czołowych i największych firm w Polsce, która nieprzerwanie od roku 2004 dostarcza usługi związane z hostingiem, domenami, pozycjonowaniem stron internetowych oraz kreacją stron WWW.

Jak skorzystać z OneDrive?

Aby rozpocząć korzystanie z OneDrive konieczne będzie założenie konta Microsoft:

 1. Przejdź na stronę Microsoft i kliknij: Bezpłatnie utwórz konto.
 2. Po przejściu wszystkich kroków i utworzeniu konta, przyszedł czas na wybranie jednego z dostępnych planów.
 3. Aby rozpocząć korzystanie, należy wybrać sposób opłaty.
 4. Po aktywowaniu lub opłaceniu wybranego pakietu, możesz korzystać z OneDrive!

Użytkownicy mają do wyboru specjalnie przygotowanego klienta do obsługi plików. OneDrive jest dostępny do pobrania na komputery z systemami: macOS czy Windows, a także na telefony z systemami: iOS lub Android. Zainstalowany klient na urządzeniu utworzy specjalny wirtualny folder, do którego bez problemu przeniesiesz pliki metodą drag&drop (przeciągnij i upuść).

 • Czy ten artykuł był pomocny?
 • TakNie

Ulepsz swoją witrynę WordPress za pomocą wtyczek logowania i rejestracji

Wtyczki do logowania i rejestracji są niezbędne, aby ożywić Twoją witrynę WordPress. Nie tylko ułatwiają odwiedzającym rejestrację, ale...

Jak przygotować się do skopiowania witryny w DirectAdmin?

Duplikowanie witryny WordPress to częste zadanie, szczególnie przydatne, gdy trzeba wprowadzić istotne zmiany lub przetestować nowe funkcje bez...

WP_HOME i WP_SITEURL w WordPress

Konfigurowanie strony WordPress wymaga zrozumienia kilku ustawień technicznych, z których dwa to WP_HOMEi WP_SITEURL. Ustawienia te są niezbędne...

Domeny, hosting, serwery VPS i poczta e-mail

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji.

Telefon

Kontakt w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - piątek
8.00 - 16.00
Infolinia:
+48 71 715 27 24

Poczta

Kontakt mailowy w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - niedziela
24h na dobę
Email:
bok@domenomania.pl