Jaki jest adres logowania do WordPress?

słowa kluczowe:
Promocja na hosting WordPress

WordPress to jeden z najbardziej popularnych systemów CMS wykorzystywanych przez użytkowników na całym świecie. Gdy dokonasz instalacji WordPress to wówczas masz możliwosć logowania się do Kokpitu WordPress (tzw. „wp-admin”). Dostęp ten domyślnie działa pod standardowymi, ujednoliconymi adresami URL. Zdarza się jednak, że na etapie instalacji lub w późniejszym etapie został zmieniony i go zwyczajnie nie pamiętasz. Zobacz jak ustalić jaki jest adres logowania do WordPress.

Hosting dla WordPress oferuje intuicyjne narzędzia do bezpośredniego logowania się do Kokpitu WordPress.

Domyślny adres logowania do WordPress

Podczas instalowania WordPress na hostingu adres URL do logowania się do wp-admin jest skonfigurowany w domyślny sposób. Dzięki takiemu rozwiązaniu logowanie do WordPress opiera się według ustalonego szablonu i w ten sposób łatwo zapamiętać domyślny adres logowania do WordPress. Jest to zazwyczaj adres w postaci:

 • mojadomena.pl/admin
 • mojadomena.pl/wp-admin
 • mojadomena.pl/wp-login
 • mojadomena.pl/wp-login.php
 • moja-domena.pl/wp-admin.php

Wszystkie powyższe adresy URL powinny działać jako adres URL do logowania do Kokpitu WordPress dla standardowych instancji WordPress. Wówczas możesz skorzystać ze standardowej metody logowania do WordPress.

Jeśli powyższe przykłady adresów URL nie działają to najprawdopodobniej adres logowania do WordPress uległ zmianie.

Kiedy adres logowania do WordPress może ulec zmianie?

Rzadko zdarza się, że domyślny adres URL logowania do WordPress jest zmieniony. Czasami jednak tak się zdarza, zwłaszcza w przypadku gdy witrynę WordPress obsługują bardziej świadomi użytkownicy. Zmieniając adres logowania do WordPress chcą zadbać o dodatkowe bezpieczeństwo swojej witryny. Ustalając tylko sobie znany adres logowania zabezpieczają swoja witrynę WordPress przed masowymi próbami złamania hasła np. przez boty internetowe czy tzw. „farmy” użytkowników próbujących przechwycić hasła. Warto zatem pamiętać czy w witrynie WordPress nie jest aktywowana zmiana adresu logowania. Wiedza taka będzie wyjątkowo przydatna gdy nie działa nam domyślny adres URL logowania do WordPress.

Korzystaj z silnych haseł jeśli używasz domyślnego adresu URL logowania do WordPress.

Jak przywrócić domyślny adres URL logowania do WordPress?

Jeśli domyślny adres URL logowania do WordPress nie działa to najprawdopodobniej został zmieniony przez wtyczkę WordPress. W tym wypadku należy wyłączyć wtyczkę za to odpowiedzialną. Jeśli nie wiesz dokładnie, która to wtyczka to w łatwy sposób możesz tymczasowo wyłączyć wszystkie wtyczki działające w Twojej witrynie WordPress.

 1. Zaloguj się do Menedżera plików na serwerze
 2. Znajdź katalog, w którym znajdują się pliki witryny WordPress.
 3. Przejdź do katalogu, którego ścieżka kieruje do: /mojadomena.pl/wp-content/plugins
 4. Zmień tymczasowo nazwę folderu „plugins” na np. „plugins-off”
 5. Teraz wszystkie wtyczki dla witryny WordPress zostały wyłączone
 6. Domyślny adres URL logowania do WordPress powinien działać poprawnie.

Jeśli powyższa metoda nie pomogła – napisz do nas na adres: bok@domenomania.pl. Pomożemy w ustaleniu adresu URL logowania do WordPress.

 

Dlaczego potwierdzenie odczytu e-mail nie działa w każdym programie?

Większość programów pocztowych i systemów Webmail, a także serwerów pocztowych, nie pozwala sprawdzić czy wiadomość e-mail wysłana do...

Panel WordPress wygląda na uszkodzony – brak motywu w wp-admin

Wyobraź sobie sytuację: właśnie ukończyłeś aktualizacje WordPress, ale gdy logujesz się do panelu administracyjnego (wp-admin), na ekranie...

Co to jest i do czego służy motyw potomny w WordPress?

WordPress to potężna platforma do tworzenia stron internetowych, która oferuje ogromną elastyczność podczas ich projektowania - m.in. dzięki...

Domeny, hosting, serwery VPS i poczta e-mail

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji.

Telefon

Kontakt w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - piątek
8.00 - 16.00
Infolinia:
+48 71 715 27 24

Poczta

Kontakt mailowy w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - niedziela
24h na dobę
Email:
bok@domenomania.pl