Jak zmienić wartość dyrektywy max_input_vars w PHP?

Wartość parametru max_input_vars określa jaki jest ustawiony limit obsługiwanej liczby zmiennych: POST i/lub GET, które wysyłane są do serwera WWW podczas jednego żądania.

Dzięki ustawieniu limitu max input vars w PHP możemy zabezpieczyć się przed atakami hakerskimi, które polegają na wysyłaniu nadmiarowej ilości żądań, mających na celu wykorzystanie zasobów i przepustowości łącza, którymi dysponuje atakowany host (np. Twój hosting w Domenomania.pl). Skutkiem takiego ataku jest uniemożliwienie wysyłania żądań do atakowanego hosta przez innych użytkowników.

Domyślna wartość dla dyrektywy max_input_vars na serwerze w Domenomania.pl wynosi: 1000, jednak możesz spotkać się z tym, że wiele popularnych aplikacji, np. systemów CMS czy sklepów internetowych może wymagać zwiększenia tej wartości.

W przypadku parametru max input vars możesz zadeklarować dowolną wartość, jednak sugerujemy korzystać z wartości wynoszącej maksymalnie 3000-5000, gdyż ustawienie zbyt dużej wartości dla tej dyrektywy nie zabezpieczy Cię przed skutkami potencjalnego ataku.

Jak zmienić wartość parametru max_input_vars w PHP?

Zmianę wartości dla parametru max_input_vars wykonuje się w pliku php.ini, który należy utworzyć w katalogu głównym danej strony internetowej lub edytować już istniejący plik.

Przykładowy wpis w pliku php.ini

max_input_vars=3000
  • jeśli chcesz ustawić inną wartość max_input_vars niż na powyższym przykładzie, to zamiast cyfry 3000 wpisz inną wartość. Sugerujemy od 3000 – 5000.

Jak ustawić max_input_vars w cPanel?

Wartość dla dyrektywy max_input_vars możesz ustawić również po zalogowaniu do cPanel. W tym przypadku nie musisz tworzyć pliku php.ini – wystarczy zalogowanie do cPanel i ustawienie odpowiedniej wartości dla tego parametru.

  • Czy ten artykuł był pomocny?
  • TakNie