Jak zmienić ustawienia PHP w pliku php.ini?

Promocja na hosting WordPress

Plik php.ini to plik konfiguracyjny używany w serwerach webowych, które obsługują język skryptowy PHP. Służy do określenia ustawień konfiguracyjnych interpretera PHP na danym serwerze. Dzięki temu plikowi administrator serwera może dostosować różne parametry działania PHP zgodnie z wymaganiami aplikacji i zabezpieczeniami.

Do czego służy plik php.ini na serwerze?

Po zalogowaniu do cPanel, możesz w łatwy sposób wybrać jaka ma być aktywna wersja PHP na serwerze. Każdy serwer posiada domyślną konfigurację PHP, którą następnie możesz dostosować za pomocą pliku php.ini.

Każdy użytkownik hostingu może utworzyć plik php.ini, w którym zawiera się dyrektywy opisujące jaka ma być konfiguracja interpretera PHP na serwerze. Dzięki plikowi php.ini możesz dostosować środowisko PHP do własnych potrzeb, np. możesz zmienić ustawienia PHP tylko w wybranym katalogu, do którego skierowana jest domena.

Plik php.ini jest to plik konfiguracyjny, który pozwala zmienić domyślne ustawienia PHP pod własne potrzeby. Zmiany w ustawieniach PHP za pomocą pliku php.ini możesz ustawić na całym serwerze lub tylko w danym katalogu, do którego skierowana jest domena.

Plik php.ini możesz utworzyć samodzielnie i umieścić na swoim serwerze, np. w katalogu „/public_html” lub każdym innym dowolnym podkatalogu. W zawartości pliku php.ini umieszcza się dyrektywy dotyczące konfiguracji zgodnie z poniższą składnią:

dyrektywa = wartość

Przykład dyrektywy w plik php.ini

Przykładowo, aby dodać do pliku php.ini dyrektywę powodującą wyświetlanie błędów użytkownikom, należy skorzystać z poniższego zapisu:

display_errors = 1

lub

display_errors = on

Natomiast, jeśli chcemy ustawić wskazaną dyrektywę jako wyłączoną, należy skorzystać z poniższego zapisu:

display_errors = 0

lub

display_errors = off

WAŻNE! Wpisując nazwy dyrektyw pamiętaj o rozróżnianiu wielkości liter. W zawartości pliku php.ini puste znaki (np. spacja) oraz linie poprzedzone znakiem średnika są ignorowane.

Zmiana ustawień PHP w cPanel

Wartość dla dyrektyw w ustawieniach PHP możesz ustawić również po zalogowaniu do cPanel. W tym przypadku nie musisz tworzyć pliku php.ini – wystarczy zalogowanie do cPanel i ustawienie odpowiedniej wartości dla wybranego parametru w ustawieniach PHP.

Domenomania.pl już od ponad 15 lat zajmuje się hostingiem stron WWW i rejestracją domen.

Lista dyrektyw, które można użyć w pliku php.ini

Pełną listę wszystkich dyrektyw, których można użyć w pliku php.ini w celu konfiguracji ustawień PHP znajdziesz pod adresem: http://php.net/manual/en/ini.list.php

  • Czy ten artykuł był pomocny?
  • TakNie

Uwierzytelnianie dwuskładnikowe w Webmail

Korzystając z poczty e-mail oraz innych usług internetowych warto zwrócić uwagę na kwestie bezpieczeństwa. Ważne zatem jest, aby przy...

Co zrobić, jeśli wtyczki nie są kompatybilne z najnowszą wersją PHP?

Każdy właściciel strony opartej na WordPressie zdaje sobie sprawę z ogromnej korzyści, jaką przynoszą wtyczki. Te małe dodatki umożliwiają...

Czy warto czyścić pliki pamięci podręcznej oraz plików cookie?

Wielu użytkowników internetu prawdopodobnie słyszało o plikach pamięci podręcznej i plikach cookie, ale czy wiedzą, jak ważne jest ich...

Domeny, hosting, serwery VPS i poczta e-mail

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji.

Telefon

Kontakt w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - piątek
8.00 - 16.00
Infolinia:
+48 71 715 27 24

Poczta

Kontakt mailowy w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - niedziela
24h na dobę
Email:
bok@domenomania.pl