Edytor HTML wpisów i szablonu WordPress

Promocja na hosting WordPress

Największą zaletą WordPress jest możliwość korzystania z graficznego interfejsu podczas zarządzania zawartością stron. Edytor Gutenberg domyślnie pozwala na tworzenie stron w oparciu o bloki, którymi możesz zarządzać metodą przeciągnij i upuść.

Niezależnie od tego co chcesz zrobić, to zawsze możesz zrezygnować z graficznego interfejsu i skorzystać z edytora kodu HTML. Strony i wpisy w WordPress z aktywnym edytorem Gutenberg możesz modyfikować przy użyciu edytora HTML lub poprzez bloki umożliwiające wstawianie fragmentów kodu HTML.

Edycja szablonu i struktury strony internetowej wymaga od użytkownika pracy z kodem. Przed dokonaniem jakichkolwiek zmian, warto utworzyć kopię zapasową w przypadku pojawienia się komplikacji po nieodpowiednio wykonanej zmianie w kodzie.

Jak edytować kod HTML postów i wpisów WordPress?

Niezależnie czy korzystasz z domyślnego edytora Gutenberg czy edytora klasycznego przy modyfikacji stron i wpisów w WordPress, możesz łatwo edytować kod źródłowy dodając nowe elementy, np. kod HTML do publikowanych treści.

 1. Zaloguj się do WordPress (wp-admin).
 2. Przejdź do sekcji menu: Wpisy lub Strony.
 3. Dodaj nową lub edytuj istniejący wpis lub stronę.

W edytorze Gutenberg możesz skorzystać z dwóch metod edycji i wstawiania kodu HTML:

Korzystanie z modułu: Własny HTML jest o wiele wygodniejsze i bezpieczniejsze niż edytowanie kodu całej strony. Edytor Gutebnerg umożliwia edycje publikowanych treści i działa w oparciu o model bloków (czyli gotowych elementów). Kod źródłowy przygotowanego w ten sposób wpisu lub strony jest znacznie bardziej złożony od klasycznego kodu HTML.

Jak dodać moduł Własny HTML w edytorze Gutenberg?

 1. Korzystając z edytora wpisów i stron w WordPress wskaż miejsce umieszczenia kodu HTML i kliknij: + (plus).
 2. Wstaw moduł: Własny HTML w wybranym miejscu.
  Dodaj nowy blok HTML i rozpocznij wprowadzanie kodu
 3. Edytuj zawartość dodanego modułu i dodaj własny kod HTML.
  Blok HTML pozwala na wstawienie kodu HTML między inne treści wpisu WordPress
 4. Zapisz i opublikuj treść, aby strona ze wstawionym kodem HTML była dostępna na stronie WWW.

Jak edytować kod HTML całego postu i strony?

 1. Przejdź do opcji publikowanego wpisu lub strony WordPress.
 2. Znajdź menu po prawej stronie ekranu i wybierz: Edytor kodu.
  Włącz edytor kodu w czasie edycji wpisu WordPress aby edytować kod HTML całej publikacji
 3. W wyświetlonym oknie edytuj kod dla wybranej strony WordPress.
  Po włączeniu edytora kodu, edytuj cały kod publikowanego wpisu
 4. Skorzystaj z menu wpisu lub strony ponownie, aby wrócić do edytora wizualnego.
 5. Zapisz i opublikuj treść, aby zapisać wprowadzone zmiany w zawartości strony.

Jak edytować kod HTML szablonu WordPress?

Edycja kodu HTML szablonu wymaga ostrożności. Niektóre zmiany mogą mieć wpływ na działanie strony WWW.

Przed wprowadzeniem zmian, wykonaj kopię zapasową edytowanego elementu, plików strony / całej witryny WordPress lub skorzystaj z dedykowanych do edycji HTML wtyczek.

 1. Zaloguj się do WordPress (wp-admin).
 2. Przejdź do sekcji menu: Wygląd > Edytor motywu.
  Przejdź do menu Wygląd - Edytor motywu aby edytować kod plików szablonu i całej witryny
 3. WordPress najpierw wyświetli ostrzeżenie, zapoznaj się z jego treścią i upewnij się, że chcesz skorzystać z Edytora motywu.
 4. Korzystając z paska bocznego, wybierz plik do edycji i rozpocznij modyfikacje zawartości wybranego pliku. W edytorze motywu możesz dokonać pełnej edycji kodu strony i szablonu WordPress

Do czego edycja HTML w Gutenbergu?

Edytor HTML w nowym edytorze Gutenberg może być przydatny w niektórych przypadkach. Chociaż głównym celem Gutenberga jest dostarczenie interfejsu opartego na blokach, który umożliwia tworzenie treści bez konieczności edytowania kodu, edytor HTML nadal oferuje pewne funkcje i możliwości.

Oto kilka sytuacji, w których edytor HTML może być przydatny w edytorze Gutenberg:

 • Drobne dostosowania: Edytor HTML pozwala na ręczne wprowadzanie zmian w kodzie, takich jak dodawanie klas CSS do elementów, zmiana atrybutów HTML czy dodawanie innych niestandardowych stylów. Jeśli chcesz wprowadzić niewielkie modyfikacje, które nie są dostępne w opcjach konfiguracyjnych bloków, edytor HTML może być przydatny.
 • Osadzanie kodu zewnętrznego: Edytor HTML pozwala na osadzanie fragmentów kodu HTML, które pochodzą z innych źródeł, na przykład zewnętrznych skryptów, widgetów, formularzy itp. Możesz wkleić taki kod w edytorze HTML, a będzie on wyświetlany w Twoim wpisie lub bloku.
 • Rozszerzenia i niestandardowe bloki: Chociaż edytor Gutenberg oferuje wiele wbudowanych bloków i funkcji, istnieją również rozszerzenia i niestandardowe bloki, które mogą wymagać bezpośredniej edycji kodu. Edytor HTML pozwala na zaawansowane modyfikacje i personalizacje, które mogą być wymagane przez te niestandardowe rozszerzenia.

Warto pamiętać, że edytowanie kodu HTML w edytorze Gutenberg powinno być stosowane z umiarem. Głównym celem Gutenberga jest zapewnienie prostego i intuicyjnego interfejsu edycji, który nie wymaga bezpośredniej edycji kodu. Dlatego zaleca się korzystanie z edytora HTML tylko wtedy, gdy jest to naprawdę potrzebne i gdy masz odpowiednią wiedzę na temat HTML i CSS.

Dlaczego potwierdzenie odczytu e-mail nie działa w każdym programie?

Większość programów pocztowych i systemów Webmail, a także serwerów pocztowych, nie pozwala sprawdzić czy wiadomość e-mail wysłana do...

Panel WordPress wygląda na uszkodzony – brak motywu w wp-admin

Wyobraź sobie sytuację: właśnie ukończyłeś aktualizacje WordPress, ale gdy logujesz się do panelu administracyjnego (wp-admin), na ekranie...

Co to jest i do czego służy motyw potomny w WordPress?

WordPress to potężna platforma do tworzenia stron internetowych, która oferuje ogromną elastyczność podczas ich projektowania - m.in. dzięki...

Domeny, hosting, serwery VPS i poczta e-mail

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji.

Telefon

Kontakt w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - piątek
8.00 - 16.00
Infolinia:
+48 71 715 27 24

Poczta

Kontakt mailowy w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - niedziela
24h na dobę
Email:
bok@domenomania.pl