Jak ukryć tytuł strony WordPress?

Promocja na hosting WordPres za 1 zł na 6 miesięcy

Tytuł strony WordPress stanowi jeden z kluczowych elementów metadanych umieszczanych na stronie. Użytkownikom witryny dostarcza podstawowej informacji o temacie przewodnim treści na wyświetlonej stronie.

Dla wyszukiwarek internetowych to ważny element do oceny pozycji w wynikach wyszukiwania. Możesz ukryć tytuł strony, jeśli nie potrzebujesz go na swojej witrynie.

Co to jest tytuł na stronie w WordPress?

Nie każda strona musi posiadać swój tytuł. Jego obecność może wpływać na wygląd całego szablonu. Usuwanie tytułu strony będzie miało wpływ na jej pozycjonowanie, dlatego przed wprowadzeniem zmiany warto zastanowić się nad tym, co tak naprawdę chcemy zmienić w witrynie i dlaczego tytuł ma zostać ukryty.

Tytuł strony tworzony jest przez znacznik HTML lub nagłówek H1. Brak jednego z nich da wyszukiwarce internetowej możliwość stworzenia własnego nagłówka na podstawie fragmentu tekstu lub innego dostępnego w publikowanej treści nagłówka.

Jak ukryć tytuł strony WordPress?

Tytuł strony to zarówno tytuł całej witryny, stron wpisów, stron WordPress i innych elementów witryny internetowej. Możesz ukryć pojedyncze tytuły lub tytuły całej strony internetowej. Możesz też je usunąć.

Usunięte tytuły będą generowane na podstawie opublikowanej treści. Takie działanie może wpłynąć na wyniki wyszukiwania i SEO Twojej strony internetowej. Ukryte tytuły nadal pozostaną częścią witryny internetowej, chociaż znikną z widoku dla użytkownika. Wyszukiwarki internetowe zwykle ignorują elementy ukryte co powoduje, że ukrycie tytułu często przynosi podobne rezultaty jak jego usunięcie.

 1. Zaloguj się do WordPress (wp-admin).
 2. Przejdź do sekcji menu Wygląd > Dostosuj.
  W menu Wygląd przejdź do sekcji Dostosuj aby wprowadzić unikalne zmiany w szablonie WordPress
 3. Odszukaj opcję: Dodatkowy CSS.
  W sekcji Dostosuj znajdziesz opcję Dodatkowy CSS która pozwala wprowadzić własny styl do szablonu
 4. Wprowadź jeden z poniższych kodów.
 5. Kliknij przycisk: Zapisz, aby zapisać zmiany.

Ukryj wszystkie tytuły WordPress

Wprowadź kod:

.entry-title {
display: none;
}

Ukryj tytuł stron WordPress

.page .entry-title {
display: none;
}

Ukryj tytuł wpisów WordPress

.post .entry-title {
display: none;
}
 • Czy ten artykuł był pomocny?
 • TakNie