Jak ukryć tytuł strony WordPress?

Promocja na hosting WordPress

Tytuł strony WordPress stanowi jeden z kluczowych elementów metadanych umieszczanych na stronie. Użytkownikom witryny dostarcza podstawowej informacji o temacie przewodnim treści na wyświetlonej stronie. Ukryj tytuł strony WordPress z naszymi instrukcjami oraz dowiedz się, dlaczego nagłówek H1 pełni ważną funkcję w działaniu witryny.

Dla wyszukiwarek internetowych to ważny element do oceny pozycji w wynikach wyszukiwania. Możesz ukryć tytuł strony, jeśli nie potrzebujesz go na swojej witrynie.

Co to jest tytuł na stronie w WordPress?

Nie każda strona musi posiadać swój tytuł. Jego obecność może wpływać na wygląd całego szablonu. Usuwanie tytułu strony będzie miało wpływ na jej pozycjonowanie, dlatego przed wprowadzeniem zmiany warto zastanowić się nad tym, co tak naprawdę chcemy zmienić w witrynie i dlaczego tytuł ma zostać ukryty.

Tytuł strony tworzony jest przez znacznik HTML lub nagłówek H1. Brak jednego z nich da wyszukiwarce internetowej możliwość stworzenia własnego nagłówka na podstawie fragmentu tekstu lub innego dostępnego w publikowanej treści nagłówka.

Jakie znaczenie ma nagłówek H1 w działaniu witryny?

Nagłówek H1, znany także jako tytuł strony, pełni kluczową rolę w działaniu strony internetowej, jej widoczności w wynikach wyszukiwania Google oraz procesie pozycjonowania SEO. Jest to jeden z najważniejszych elementów struktury strony, który informuje zarówno użytkowników, jak i wyszukiwarki internetowe o głównym temacie i treści prezentowanej na danej stronie.

Wyszukiwarki internetowe, takie jak Google, przywiązują dużą wagę do nagłówków H1 w kontekście indeksowania i wyświetlania wyników wyszukiwania. Odpowiednio zoptymalizowany i trafny nagłówek H1 może przyciągnąć uwagę potencjalnych odwiedzających, ponieważ wyszukiwarki często wyświetlają nagłówki H1 jako część opisu strony w wynikach wyszukiwania.

Nagłówek H1 odgrywa kluczową rolę w procesie pozycjonowania SEO. Dobrze zoptymalizowany tytuł strony, zawierający odpowiednie słowa kluczowe związane z tematem treści, może pomóc stronie w osiągnięciu wyższej pozycji w wynikach wyszukiwania. Jednak ważne jest, aby nagłówek H1 był zgodny z treścią prezentowaną na stronie i stanowił adekwatne podsumowanie tematu.

Jak ukryć tytuł strony WordPress?

Tytuł strony to zarówno tytuł całej witryny, stron wpisów, stron WordPress i innych elementów witryny internetowej. Możesz ukryć pojedyncze tytuły lub tytuły całej strony internetowej. Możesz też je usunąć.

Usunięte tytuły będą generowane na podstawie opublikowanej treści. Takie działanie może wpłynąć na wyniki wyszukiwania i SEO Twojej strony internetowej. Ukryte tytuły nadal pozostaną częścią witryny internetowej, chociaż znikną z widoku dla użytkownika. Wyszukiwarki internetowe zwykle ignorują elementy ukryte co powoduje, że ukrycie tytułu często przynosi podobne rezultaty jak jego usunięcie.

  1. Zaloguj się do WordPress (wp-admin).
  2. Przejdź do sekcji menu Wygląd > Dostosuj.
    W menu Wygląd przejdź do sekcji Dostosuj aby wprowadzić unikalne zmiany w szablonie WordPress
  3. Odszukaj opcję: Dodatkowy CSS.
    W sekcji Dostosuj znajdziesz opcję Dodatkowy CSS która pozwala wprowadzić własny styl do szablonu
  4. Wprowadź jeden z poniższych kodów.
  5. Kliknij przycisk: Zapisz, aby zapisać zmiany.

Ukryj wszystkie tytuły WordPress

Wprowadź kod:

.entry-title {
display: none;
}

Ukryj tytuł strony WordPress

.page .entry-title {
display: none;
}

Ukryj tytuł wpisów WordPress

.post .entry-title {
display: none;
}

Dlaczego potwierdzenie odczytu e-mail nie działa w każdym programie?

Większość programów pocztowych i systemów Webmail, a także serwerów pocztowych, nie pozwala sprawdzić czy wiadomość e-mail wysłana do...

Panel WordPress wygląda na uszkodzony – brak motywu w wp-admin

Wyobraź sobie sytuację: właśnie ukończyłeś aktualizacje WordPress, ale gdy logujesz się do panelu administracyjnego (wp-admin), na ekranie...

Co to jest i do czego służy motyw potomny w WordPress?

WordPress to potężna platforma do tworzenia stron internetowych, która oferuje ogromną elastyczność podczas ich projektowania - m.in. dzięki...

Domeny, hosting, serwery VPS i poczta e-mail

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji.

Telefon

Kontakt w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - piątek
8.00 - 16.00
Infolinia:
+48 71 715 27 24

Poczta

Kontakt mailowy w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - niedziela
24h na dobę
Email:
bok@domenomania.pl