Jak wstawić ikony społecznościowe do wpisu WordPress?

Media społecznościowe stanowią dziś jedno z najskuteczniejszych sposób promowania witryny internetowej w sieci. Umożliwiają szybką publikacje i dotarcie do dziesiątek tysięcy odbiorców, korzystając z tzw. mechanizmu szeptanej promocji. Korzysta ona z mechanizmów wyświetlania postów innym użytkownikom w sieci powiązań. Dowiedz się jak szybko dodać ikony społecznościowe do wpisu WordPress.

Wiele motywów WordPress ma wbudowane przyciski mediów społecznościowych. Z tego poradnika dowiesz się w jaki sposób dodać ikony społecznościowe do wpisów WordPress, np. celem przekierowania czytelnika do mediów społecznościowych.

Istnieją dwa typy ikon społecznościowych które są zwykle dodawane do stron internetowych. Jedne przekierowują użytkownika na właściwy profil, do którego link zostanie dodany pod ikoną. Drugi typ ikon powoduje udostępnienie przeglądanej treści witryny bezpośrednio na swoim profilu w mediach społecznościowych. Jak widzisz podobne z pozoru ikony, mogą pełnić dwie różne funkcje, znajdujące zastosowanie w dwóch różnych okolicznościach.

W tym artykule znajdziesz informacje o metodzie dodawania ikon społecznościowych przekierowujących użytkownika na Twoje profile w zewnętrznych serwisach, np. Facebook lub Instagram.

Ikony społecznościowe we wpisach WordPress

Ikony społecznościowe pozwalają skierować użytkownika do mediów społecznościowych, np. na Twój profil w serwisie Facebook czy Instagram. Używaj ich aby zwiększyć ruch w innych kanałach komunikacji z użytkownikami. Buduj interakcję z wszystkimi odbiorcami poszukującymi różnych treści jakie tworzysz lub powinieneś dodawać, aby budować relację i zwiększać zasięg.

 1. Zaloguj się do WordPress (wp-admin).
 2. Przejdź do sekcji Wpisy.
 3. Dodaj nowy lub edytuj już istniejący wpis WordPress.
 4. Wstaw nowy blok: Ikony społecznościowe.
  Dodaj nowy blok ikony społecznościowe aby skierować użytkowników na profile kont w social-media
 5. Nadaj styl wyświetlanemu blokowi.
  Nadaj unikalny styl publikowanym ikonom społecznościowym
 6. Dodawaj ikony społecznościowe do popularnych serwisów internetowych.
  Dodawaj ikony serwisów społecznościowych wybierając je z rozwijanej listy menu
 7. Dodaj link do swoich profili w mediach społecznościowych.
  Podaj unikalny adres URL swojego profilu w mediach społecznościowych i przypisz go do właściwej ikony
 8. Opublikuj wpis.

Domenomania.pl to jedna z czołowych i największych firm w Polsce, która nieprzerwanie od roku 2004 dostarcza usługi związane z hostingiem, domenami, pozycjonowaniem stron internetowych oraz kreacją stron WWW.

 • Czy ten artykuł był pomocny?
 • TakNie

Redis w WordPress – co to i jak uruchomić?

Zastosowanie Redis jest jedną z najlepszych metod, aby przyspieszyć działanie witryny opartej o WordPress. W tym wypadku ważne jest, aby...

Jaka wersja PHP dla WordPress?

Witryny internetowe zbudowane na CMS WordPress cieszą się ogromną popularnością. Twórcy tego systemu stale dbają o rozwój WordPress. Podobnie...

Jak sprawdzić z jakiej wersji WordPress korzystam?

WordPress to najpopularniejszy system CMS na świecie. Wielu użytkowników często nawet nie zdaje sobie sprawy, że jego strona internetowa...

Domeny, hosting, serwery VPS i poczta e-mail

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji.

Telefon

Kontakt w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - piątek
8.00 - 16.00
Infolinia:
+48 71 715 27 24

Poczta

Kontakt mailowy w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - niedziela
24h na dobę
Email:
bok@domenomania.pl