Jak zaktualizować wtyczkę w WordPress?

Promocja na hosting WordPress

Aktualizacja wtyczki to działanie, które pozwoli Ci zwiększyć bezpieczeństwo strony internetowej oraz wprowadzi nowe funkcje, które mogły zostać udostępnione przez autora wtyczki w nowej jej wersji.

Administrator strony WWW decyduje kiedy oraz w jaki sposób zostanie przeprowadzona aktualizacja.

Dlaczego należy aktualizować wtyczki WordPress?

Aktualizacja wtyczki to jeden z kluczowych elementów polityki bezpieczeństwa systemu CMS WordPress. Aktualizacja poszczególnych elementów CMS, np. wtyczek i szablonów pozwala na utrzymanie strony internetowej w dobrej kondycji. Podnosi to także jej poziom bezpieczeństwa.

Domenomania.pl to jedna z czołowych i największych firm w Polsce, która nieprzerwanie od roku 2004 dostarcza usługi związane z hostingiem, domenami, pozycjonowaniem stron internetowych oraz kreacją stron WWW.

Na czym polega aktualizacja wtyczek w WordPress?

Aktualizacja wtyczek pozwala na wprowadzenie najnowszych wersji używanych na stronie internetowej rozszerzeń. Większość aktualizacji pozwala  zwiększyć funkcjonalność poszczególnych wtyczek. Także eliminuje pojawiające się w jej działaniu błędy (w tym luki bezpieczeństwa mogące mieć kluczowe znaczenie dla naszych danych).

Aktualizacja wtyczki w panelu WordPress

System WordPress posiada domyślnie włączoną funkcję automatycznej aktualizacji systemu. Pozwala to zachować najnowszą wersję CMS bez konieczności monitorowania zmian. Dla szablonów oraz wtyczek WordPress automatyczna aktualizacja jest domyślnie wyłączona.

Administrator systemu może wykonać aktualizacje ręcznie lub włączyć automatyczne aktualizacje wtyczek i pozostawić ten proces systemowi CMS.

Jak samodzielnie zaktualizować wtyczkę w WordPress?

  1. Zaloguj się do panelu administratora WordPress.
  2. Po lewej stronie ekranu skorzystaj z sekcji Wtyczki
    Aktualizacja wtyczek WordPress w panelu administratora
  3. Dla wybranych wtyczek może być dostępna aktualizacja. Zapoznaj się ze zmianami wersji i uruchom aktualizację.
  4. Możesz skorzystać z funkcji: Włącz automatyczną aktualizację, aby w przyszłości aktualizacje wszystkich wtyczek wykonywały się automatycznie.

Wykonałeś aktualizację wtyczki WordPress. Sprawdź działanie wtyczki oraz Twojej witryny internetowej. W przypadku stwierdzenia błędów może być konieczne wyłączenie lub odinstalowanie wtyczki.

Dlaczego potwierdzenie odczytu e-mail nie działa w każdym programie?

Większość programów pocztowych i systemów Webmail, a także serwerów pocztowych, nie pozwala sprawdzić czy wiadomość e-mail wysłana do...

Panel WordPress wygląda na uszkodzony – brak motywu w wp-admin

Wyobraź sobie sytuację: właśnie ukończyłeś aktualizacje WordPress, ale gdy logujesz się do panelu administracyjnego (wp-admin), na ekranie...

Co to jest i do czego służy motyw potomny w WordPress?

WordPress to potężna platforma do tworzenia stron internetowych, która oferuje ogromną elastyczność podczas ich projektowania - m.in. dzięki...

Domeny, hosting, serwery VPS i poczta e-mail

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji.

Telefon

Kontakt w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - piątek
8.00 - 16.00
Infolinia:
+48 71 715 27 24

Poczta

Kontakt mailowy w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - niedziela
24h na dobę
Email:
bok@domenomania.pl