Jak zmienić hasło do WordPress? (wszystkie metody)

Promocja na hosting WordPress

Zmiana hasła do panelu WordPress może zostać wykonana na etapie logowania do systemu CMS i bezpośrednio po zalogowaniu do panelu administratora. Zmiana hasła WordPress możliwa jest także w bazie danych MySQL.

Sprawdź jak zmienić hasło do wp-admin, jeśli masz dostęp do panelu (np. za pomocą obecnego hasła lub innego administratora) lub, gdy nie masz dostępu, bo nie pamiętasz hasła, ale chcesz je zmienić.

Po zainstalowaniu WordPress na hostingu, możesz zalogować się do panelu administracyjnego WordPress (czyli do tzw. wp-admin). Może jednak się zdarzyć, że zapomnisz lub będziesz musiał zmienić hasło dostępu do panelu administracyjnego WordPress. Skorzystaj z jednej z dostępnych instrukcji, aby odzyskać hasło i dostęp do WordPress.

Nie pamiętam hasła i nie mogę się zalogować

Podstawowa metoda odzyskiwania dostępu do konta użytkownika WordPress to zmiana hasła. Jeśli znasz nazwę użytkownika lub adres e-mail, możesz szybko zainicjować zmianę hasła.

W oknie logowania do panelu administratora zostaniesz poproszony o podanie nazwy użytkownika i hasła dostępu. Jeśli zapomniałeś lub nie znasz hasła do WordPress, to możesz zmienić hasło klikając opcję: Nie pamiętasz hasła? 

Na formularzu logowania kliknij opcję: Nie pamiętasz hasła?, aby przejść do zmiany hasła dostępu.

W kolejnym kroku podaj adres e-mail przypisany do konta administratora, dla którego chcesz zmienić hasło. Na adres e-mail zostanie wysłana wiadomość umożliwiająca zmianę hasła. Szczegółowa procedura zmiany hasła na etapie logowania do panelu administratora została opisana w osobnym artykule:

Jeśli nie masz skonfigurowanej funkcji wysyłki wiadomości e-mail przez system WordPress, to opisana powyżej metoda zmiany hasła nie będzie dostępna.

Znam hasło i mogę się zalogować – edycja konta

Jeśli udało się zalogować do panelu administratora, oznacza to, że znasz obecną nazwę użytkownika i ustalone hasło dostępu. Taka sytuacja sprawia, że każdą kolejną zmianę hasła możesz wykonać bezpośrednio w ustawieniach swojego konta. W sekcji: Zarządzanie kontem kliknij przycisk: Generuj hasło, aby zmienić hasło do użytkownika

Zmianę hasła dostępu do panelu administracyjnego WordPress (wp-admin) możesz wykonać samodzielnie (po udanym zalogowaniu) lub może to zrobić inny administrator WordPress, który posiada dostęp do wp-admin.

Domenomania.pl to jedna z czołowych i największych firm w Polsce, która nieprzerwanie od roku 2004 dostarcza usługi związane z hostingiem, domenami, pozycjonowaniem stron internetowych oraz kreacją stron WWW.

Nie znam loginu i adresu e-mail – edycja bazy MySQL

Jeśli nie masz dostępu do panelu administracyjnego WordPress i nie jesteś w stanie zidentyfikować danych logowania, to możesz zmienić hasło bezpośrednio w bazie danych MySQL.

To rozwiązanie wymaga więcej pracy, ale jest skuteczne, jeśli nie mamy żadnej możliwości zidentyfikowania nazwy użytkownika ani adresu e-mail, które pomogłyby nam w logowaniu lub odzyskaniu hasła.

Metoda zmiany hasła do panelu administracyjnego WordPress bezpośrednio w bazie danych MySQL przydatna jest m.in. gdy nie masz dostępu do adresu e-mail podanego przy koncie użytkownika.

Zmiana hasła bezpośrednio w bazie danych MySQL (za pośrednictwem narzędzia phpMyAdmin) jest prostą operacją. Po połączeniu się z bazą danych, możesz zmienić hasło dla wybranego użytkownika (administratora lub dowolnego innego użytkownika).

Domenomania.pl już od ponad 15 lat zajmuje się hostingiem stron WWW i rejestracją domen.

Dlaczego potwierdzenie odczytu e-mail nie działa w każdym programie?

Większość programów pocztowych i systemów Webmail, a także serwerów pocztowych, nie pozwala sprawdzić czy wiadomość e-mail wysłana do...

Panel WordPress wygląda na uszkodzony – brak motywu w wp-admin

Wyobraź sobie sytuację: właśnie ukończyłeś aktualizacje WordPress, ale gdy logujesz się do panelu administracyjnego (wp-admin), na ekranie...

Co to jest i do czego służy motyw potomny w WordPress?

WordPress to potężna platforma do tworzenia stron internetowych, która oferuje ogromną elastyczność podczas ich projektowania - m.in. dzięki...

Domeny, hosting, serwery VPS i poczta e-mail

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji.

Telefon

Kontakt w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - piątek
8.00 - 16.00
Infolinia:
+48 71 715 27 24

Poczta

Kontakt mailowy w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - niedziela
24h na dobę
Email:
bok@domenomania.pl