Jak ze strony pozbyć się błędu o niebezpiecznym połączeniu?

Promocja na hosting WordPress

Podstawowym zabezpieczeniem, którego na stronie poszukują odwiedzający, jest certyfikat SSL, którego obecność możemy rozpoznać po symbolu charakterystycznej kłódki przy adresie strony.

Obecność certyfikatu SSL na stronie internetowej służy podkreśleniu jej wiarygodności i daje użytkownikom gwarancję, że przesyłane przez nich informacje trafiają bezpośrednio do odbiorcy, bez ryzyka przechwycenia takiego połączenia przez niepowołane osoby (np. hakerów).

Błąd w przeglądarce – połączenie nie jest bezpieczne

Popularne przeglądarki internetowe począwszy od 2017 roku zaczęły wyświetlać komunikat o niebezpiecznym połączeniu na stronach WWW, które zawierają formularze do wprowadzania danych (np. loginów, haseł, danych kart kredytowych), a nie zostały zabezpieczone przez certyfikat SSL (szyfrowany protokół HTTPS).

SSL (ang. Secure Socket Layer) to powszechnie stosowany protokół sieciowy, który pozwala na nawiązywanie bezpiecznych połączeń i przesyłanie zaszyfrowanych danych pomiędzy serwerem, a użytkownikami końcowymi.

Komunikat o niebezpiecznym połączeniu na stronie

Komunikat błędu o niebezpiecznym połączeniu w przeglądarce może być wyświetlany, jeśli na wybieranej stronie WWW znajdują się formularze do wpisywania haseł, loginów czy danych kart kredytowych – w takiej sytuacji, jeśli docelowa witryna nie ma wdrożonego szyfrowanego połączenia SSL, to na ekranie może być wyświetlane ostrzeżenie o niebezpieczeństwie.

Docelowo wprowadzenie tego komunikatu przez przeglądarki internetowe ma na celu oznaczenie wszystkich stron bez certyfikatów SSL jako niebezpieczne. Z tego powodu warto sprawdzić czy nasza strona internetowa korzysta z bezpiecznego połączenia SSL.

Jak właściciel strony internetowej powinieneś zabezpieczyć i ochronić dane swoich użytkowników. Jeśli tego nie zrobisz, to ostrzeżenia o niebezpiecznym połączeniu na Twojej witrynie będą nadal występować i będą nadal odstraszać odwiedzających.

Jak naprawić błąd o niebezpiecznym połączeniu?

Aby pozbyć się komunikatu błędu o niebezpiecznym połączeniu na Twojej stronie WWW, to powinieneś zainstalować i aktywować certyfikat SSL. Posiadając hosting w Domenomania.pl otrzymujesz bezpłatne certyfikaty SSL dla każdej domeny przypisanej do serwera.

Darmowy certyfikat SSL generowany jest przez usługę AutoSSL, dzięki czemu nie musisz wykonywać żadnych dodatkowych operacji, aby uzyskać certyfikat SSL (nie musisz go generować, ani instalować), gdyż wszystko dzieje się automatycznie dla każdej domeny przypisanej do hostingu w cPanelu.

Proces instalacji certyfikatu SSL w Domenomania.pl różni się w zależności, który panel administracyjny masz aktywny na swoim serwerze.

Po aktywacji darmowego certyfikatu SSL w cPanel, możesz włączyć go przy domenie za pomocą opcji: Wymuś przekierowanie HTTPSJak włączyć wymuszanie certyfikatu SSL w cPanel?

Dlaczego potwierdzenie odczytu e-mail nie działa w każdym programie?

Większość programów pocztowych i systemów Webmail, a także serwerów pocztowych, nie pozwala sprawdzić czy wiadomość e-mail wysłana do...

Panel WordPress wygląda na uszkodzony – brak motywu w wp-admin

Wyobraź sobie sytuację: właśnie ukończyłeś aktualizacje WordPress, ale gdy logujesz się do panelu administracyjnego (wp-admin), na ekranie...

Co to jest i do czego służy motyw potomny w WordPress?

WordPress to potężna platforma do tworzenia stron internetowych, która oferuje ogromną elastyczność podczas ich projektowania - m.in. dzięki...

Domeny, hosting, serwery VPS i poczta e-mail

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji.

Telefon

Kontakt w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - piątek
8.00 - 16.00
Infolinia:
+48 71 715 27 24

Poczta

Kontakt mailowy w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - niedziela
24h na dobę
Email:
bok@domenomania.pl