Jak zalogować się do Poczta WP?

Promocja na hosting WordPress

Logowanie do konta nie wymaga wiedzy technicznej i może być wykonywane bez problemów przez każdego użytkownika, posiadającego konto w serwisie Wirtualna Polska. W artykule znajdziesz informacje na temat sposobów logowania się do Poczty WP, w tym przez 1login, Facebooka czy Google, a także sposoby zmiany hasła dostępu i odzyskiwania konta. Przedstawimy również dodatkowe opcje, takie jak weryfikacja dwuetapowa i generowanie haseł jednorazowych. Logowanie do Poczta WP nie wymaga wiedzy technicznej, jest to standardowa czynność, którą wykonasz, dysponując kontem zarejestrowanym w serwisie Wirtualna Polska. Użyj adresu e-mail i ustalonego hasła, aby uzyskać dostęp do bezpłatnej poczty e-mail, a co za tym idzie korespondencji, książki adresowej i dodatkowych opcji konta.

Szukasz poczty bez spamu i reklam, która obsłuży Twoją skrzynkę WP.PL i pozwoli uruchomić stronę WWW?

Nazwa użytkownika i hasło Poczta WP

Podczas rejestracji darmowej poczty e-mail w serwisie Wirtualna Polska – Poczta WP ustalasz unikalny adres dla swojego konta pocztowego. Ten sam adres e-mail stanowić będzie od tej pory nazwę użytkownika, czyli login do serwisu Webmail oraz podczas konfiguracji mobilnej poczty WP.

Podczas rejestracji ustalane jest także hasło dostępu, które możesz w dowolnej chwili zmienić w opcjach konta lub na etapie logowania (opcje odzyskiwania dostępu do konta).

Poczta WP oferuje także dodatkowe opcje m.in. weryfikację dwuetapową oraz opcje odzyskiwania dostępu do konta, np. za pomocą pomocniczego adresu e-mail, SMS oraz pytania pomocniczego. Po dodaniu weryfikacji dwuetapowej istnieje także możliwość generowania haseł jednorazowych, które pomogą logować się na urządzeniach i w aplikacjach nieobsługujących weryfikacji dwuetapowej.

Po rejestracji konta zapamiętaj adres e-mail i hasło oraz w miarę możliwości zaloguj się i od razu skonfiguruj przynajmniej jedną metodę odzyskiwania hasła, np. za pomocą dodatkowego adresu e-mail lub pytania pomocniczego.

Dostęp do konta, poprawne logowanie, nie tylko daje Ci możliwość korzystania z darmowej poczty e-mail. Możesz także wykupić dostęp do płatnej wersji poczty, m.in. pozbawionej reklam i treści marketingowych.  W tym wypadku zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest wykupienie profesjonalnej poczty u sprawdzonego dostawcy hostingowego, który prócz samej poczty zagwarantuje Ci możliwość stworzenia strony internetowej w ramach tej samej usługi. Pamiętaj, że w ustawieniach konta Poczta WP możesz skonfigurować m.in. konto zewnętrzne (dodatkowy adres e-mail, np. pochodzący z wykupionej poczty w Domenomania.pl) oraz włączyć i wyłączyć obsługę protokołów poczty IMAP, SMTP dla obsługi urządzeń i aplikacji zewnętrznych.

Domenomania.pl to jedna z czołowych i największych firm w Polsce, która nieprzerwanie od roku 2004 dostarcza usługi związane z hostingiem, domenami, pozycjonowaniem stron internetowych oraz kreacją stron WWW.

Jak zalogować się do Poczta WP?

Logowanie do Poczta WP wykonasz na stronie głównej Wirtualna Polska lub dedykowanej witrynie dostępu do Webmail:

 1. Przejdź na stronę www.wp.pl i kliknij Poczta
  Na stronie www.wp.pl kliknij przycisk Poczta aby zalogować się do Webmail
 2. Opcjonalnie: przejdź od razu na stronę www.poczta.wp.pl
  Podaj adres e-mail i hasło dostępu do Poczta WP aby sprawdzić wiadomości e-mail
 3. Wprowadź login czyli adres e-mail.
 4. Podaj hasło dostępu i następnie kliknij przycisk: Zaloguj się
 5. Skorzystaj z opcji Nie pamiętasz hasła, aby odzyskać dostęp do konta Poczta WP.

W zależności od wybranej metody weryfikacji (login i hasło lub weryfikacja dwuetapowa) postępuj zgodnie z instrukcjami widocznymi na ekranie.

Jak zalogować się do Poczta WP poprzez 1login?

Usługa 1login od WP została wprowadzona, aby ułatwić użytkownikom logowanie do usług zarządzanych przez Wirtualną Polskę. Dzięki temu, używając tych samych danych możesz w łatwy sposób logować się do wielu serwisów. W tym do Poczta WP!

 1. Aby skorzystać z funkcji 1login przejdź na stronę https://1login.wp.pl/ lub kliknij tutaj.
  Jak skorzystać z opcji 1login od WP?
 2. Wpisz swój pełny adres e-mail w polu: Adres e-mail
 3. Wpisz swoje hasło w polu: Hasło
 4. Zatwierdź wpisane dane klikając przycisk: Zaloguj

Czy można zalogować się do Poczta WP za pomocą konta Facebook?

Tak, można zalogować się do poczty WP używając konta Facebook poprzez założenie konta 1login od WP. Aby tego dokonać, należy na stronie logowania wybrać opcję „logowanie za pomocą Facebooka”. Jeśli profil Facebooka jest już zalogowany na urządzeniu, należy zgodzić się na udostępnienie adresu e-mail powiązanego z portalem społecznościowym, co jest niezbędne do aktywowania usługi. Jeśli profil Facebooka nie jest zalogowany, pojawi się okno do zalogowania.

Po założeniu konta 1login od WP, w zakładce „Bezpieczeństwo” można nadać hasło do konta. Jeśli chcemy odłączyć konto Facebooka od konta 1login od WP, również w zakładce „Bezpieczeństwo” można wybrać opcję „odłącz”. Ze względów bezpieczeństwa, na tym etapie należy podać hasło do konta 1login od WP lub skorzystać z kodu PIN przesłanego na adres e-mail, którym logujemy się do Facebooka. Po wprowadzeniu PINu i potwierdzeniu odłączenia, możemy nadać hasło do 1login od WP.

Czy można logować się do Poczta WP za pomocą konta Google?

Tak, można użyć konta Google do zalogowania się do poczty WP poprzez utworzenie konta 1login od WP za pomocą logowania za pomocą Google na stronie logowania. W zakładce Bezpieczeństwo możesz również odłączyć logowanie za pomocą Google od konta 1 login od WP zachowując konto. Po zalogowaniu do 1login od WP w zakładce Bezpieczeństwo przy opcji „Hasło” możesz również nadać hasło do skrzynki.

Dlaczego potwierdzenie odczytu e-mail nie działa w każdym programie?

Większość programów pocztowych i systemów Webmail, a także serwerów pocztowych, nie pozwala sprawdzić czy wiadomość e-mail wysłana do...

Panel WordPress wygląda na uszkodzony – brak motywu w wp-admin

Wyobraź sobie sytuację: właśnie ukończyłeś aktualizacje WordPress, ale gdy logujesz się do panelu administracyjnego (wp-admin), na ekranie...

Co to jest i do czego służy motyw potomny w WordPress?

WordPress to potężna platforma do tworzenia stron internetowych, która oferuje ogromną elastyczność podczas ich projektowania - m.in. dzięki...

Domeny, hosting, serwery VPS i poczta e-mail

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji.

Telefon

Kontakt w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - piątek
8.00 - 16.00
Infolinia:
+48 71 715 27 24

Poczta

Kontakt mailowy w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - niedziela
24h na dobę
Email:
bok@domenomania.pl