Jak zalogować się do Poczta WP?

Logowanie do Poczta WP nie wymaga wiedzy technicznej, jest to standardowa czynność, którą wykonasz, dysponując kontem zarejestrowanym w serwisie Wirtualna Polska. Użyj adresu e-mail i ustalonego hasła, aby uzyskać dostęp do bezpłatnej poczty e-mail, a co za tym idzie korespondencji, książki adresowej i dodatkowych opcji konta.

Szukasz poczty bez spamu i reklam, która obsłuży Twoją skrzynkę WP.PL i pozwoli uruchomić stronę WWW?

Nazwa użytkownika i hasło Poczta WP

Podczas rejestracji darmowej poczty e-mail w serwisie Wirtualna Polska – Poczta WP ustalasz unikalny adres dla swojego konta pocztowego. Ten sam adres e-mail stanowić będzie od tej pory nazwę użytkownika, czyli login do serwisu Webmail oraz podczas konfiguracji mobilnej poczty WP.

Podczas rejestracji ustalane jest także hasło dostępu, które możesz w dowolnej chwili zmienić w opcjach konta lub na etapie logowania (opcje odzyskiwania dostępu do konta).

Poczta WP oferuje także dodatkowe opcje m.in. weryfikację dwuetapową oraz opcje odzyskiwania dostępu do konta, np. za pomocą pomocniczego adresu e-mail, SMS oraz pytania pomocniczego. Po dodaniu weryfikacji dwuetapowej istnieje także możliwość generowania haseł jednorazowych, które pomogą logować się na urządzeniach i w aplikacjach nieobsługujących weryfikacji dwuetapowej.

Po rejestracji konta zapamiętaj adres e-mail i hasło oraz w miarę możliwości zaloguj się i od razu skonfiguruj przynajmniej jedną metodę odzyskiwania hasła, np. za pomocą dodatkowego adresu e-mail lub pytania pomocniczego.

Dostęp do konta, poprawne logowanie, nie tylko daje Ci możliwość korzystania z darmowej poczty e-mail. Możesz także wykupić dostęp do płatnej wersji poczty, m.in. pozbawionej reklam i treści marketingowych.  W tym wypadku zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest wykupienie profesjonalnej poczty u sprawdzonego dostawcy hostingowego, który prócz samej poczty zagwarantuje Ci możliwość stworzenia strony internetowej w ramach tej samej usługi. Pamiętaj, że w ustawieniach konta Poczta WP możesz skonfigurować m.in. konto zewnętrzne (dodatkowy adres e-mail, np. pochodzący z wykupionej poczty w Domenomania.pl) oraz włączyć i wyłączyć obsługę protokołów poczty IMAP, SMTP dla obsługi urządzeń i aplikacji zewnętrznych.

Domenomania.pl to jedna z czołowych i największych firm w Polsce, która nieprzerwanie od roku 2004 dostarcza usługi związane z hostingiem, domenami, pozycjonowaniem stron internetowych oraz kreacją stron WWW.

Jak zalogować się do Poczta WP?

Logowanie do Poczta WP wykonasz na stronie głównej Wirtualna Polska lub dedykowanej witrynie dostępu do Webmail:

 1. Przejdź na stronę www.wp.pl i kliknij Poczta
  Na stronie www.wp.pl kliknij przycisk Poczta aby zalogować się do Webmail
 2. Opcjonalnie: przejdź od razu na stronę www.poczta.wp.pl
  Podaj adres e-mail i hasło dostępu do Poczta WP aby sprawdzić wiadomości e-mail
 3. Wprowadź login czyli adres e-mail.
 4. Podaj hasło dostępu i następnie kliknij przycisk: Zaloguj się
 5. Skorzystaj z opcji Nie pamiętasz hasła, aby odzyskać dostęp do konta Poczta WP.

W zależności od wybranej metody weryfikacji (login i hasło lub weryfikacja dwuetapowa) postępuj zgodnie z instrukcjami widocznymi na ekranie.

Jak zalogować się do Poczta WP poprzez 1login?

Usługa 1login od WP została wprowadzona, aby ułatwić użytkownikom logowanie do usług zarządzanych przez Wirtualną Polskę. Dzięki temu, używając tych samych danych możesz w łatwy sposób logować się do wielu serwisów. W tym do Poczta WP!

 1. Aby skorzystać z funkcji 1login przejdź na stronę https://1login.wp.pl/ lub kliknij tutaj.
  Jak skorzystać z opcji 1login od WP?
 2. Wpisz swój pełny adres e-mail w polu: Adres e-mail
 3. Wpisz swoje hasło w polu: Hasło
 4. Zatwierdź wpisane dane klikając przycisk: Zaloguj
  Gdzie kliknąć, aby zalogować się do Poczta WP?
 • Czy ten artykuł był pomocny?
 • TakNie

Jak stworzyć konto Gmail?

Poczta Gmail to jedna z najpopularniejszych platform oferująca usługę poczty e-mail oraz wiele innych narzędzi dostępnych w chmurze. Jest to...

Jak pobrać bazę danych w DirectAdmin?

DirectAdmin to panel administracyjny, który pozwala na intuicyjne wykonywanie wielu czynności i zarządzanie swoimi usługami hostingowymi. Takze...

Jak zalogować się do bazy danych w DirectAdmin?

DirectAdmin to panel administracyjny, który powszechnie stosowany jest przez firmy hostingowe. Daje on możliwość zarządzania poszczególnymi...

Domeny, hosting, serwery VPS i poczta e-mail

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji.

Telefon

Kontakt w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - piątek
8.00 - 16.00
Infolinia:
+48 71 715 27 24

Poczta

Kontakt mailowy w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - niedziela
24h na dobę
Email:
bok@domenomania.pl