Poczta Onet – odzyskiwanie hasła

Promocja na hosting WordPress

Podczas rejestracji bezpłatnej poczty Onet podajesz adres e-mail stanowiący później login/nazwę użytkownika do konta oraz hasło. Hasło ustalasz jednorazowo, lecz w dowolnym momencie możesz wykonać jego zmianę. Jeśli zapomnisz hasła, Poczta Onet oferuje możliwość jego odzyskania, wraz z odzyskaniem dostępu do konta. Jeśli funkcja odzyskiwania hasła ma być możliwa, wpierw należy skonfigurować ją w ustawieniach konta. Zobacz, jak przebiega odzyskiwanie hasła Onet Poczta.

Domenomania.pl już od ponad 15 lat zajmuje się hostingiem stron WWW i rejestracją domen.

Odzyskiwanie hasła Onet – informacje podstawowe

Rejestracja konta Onet tj. Poczta Onet, daje możliwość skorzystania z bezpłatnej poczty e-mail. Podczas rejestracji wskazujesz adres konta, stanowiący później login/nazwę użytkownika, oraz ustalasz hasło dostępu. Hasło możesz w każdej chwili zmienić bezpośrednio w panelu opcji poczty Onet, ale możesz też skorzystać z opcji przypomnienia/odzyskania konta.

Zmiana hasła w panelu opcji to typowa czynność, którą wykonasz zaraz po zalogowaniu do poczty Onet. Zmieniaj hasło regularnie, dbając o jego siłę i bezpieczeństwo. Podczas takiej zmiany hasła konieczne jest po prostu użycie obecnie ustalonego hasła w celu autoryzacji zmiany.

Sytuacja zmienia się kiedy zapomnisz hasła, nie jest ono poprawne lub np. Twoje konto e-mail zostało przejęte. Wtedy masz możliwość skorzystania z opcji odzyskiwania hasła, a dokładniej, odzyskiwania dostępu do konta e-mail. Jednak od tego, w jaki sposób to odzyskiwanie będzie realizowane, zależy konfiguracja Twojego konta. Bowiem, do odzyskania dostępu będziesz potrzebował np. użyć telefonu lub skorzystać z alternatywnego adresu e-mail.

Jeśli posiadasz hosting w Domenomania.pl możesz na nim umieścić swoją stronę WWW lub przechowywać pliki.

Metody resetowania hasła Onet Poczta

Zmianę hasła wykonasz w panelu opcji konta Onet Poczta. W tym samym miejscu możesz też ustalić dodatkowe parametry potrzebne do odzyskiwania dostępu, a także włączyć weryfikację dwuetapową:

 1. Zaloguj się do Poczta Onet
 2. Kliknij w profil (prawy górny róg ekranu) i z rozwijanego menu wybierz Ustawienia konta.
  Przejdź do menu Opcji aby zmienić hasło lub włączyć weryfikację dwuetapową
 3. Przejdź do zakładki Bezpieczeństwo.

W tym miejscu możesz skonfigurować 4 podstawowe elementy dotyczące hasła i bezpieczeństwa, w tym opcji odzyskiwania konta Onet:

 • Hasło: kliknij Zmień hasło, aby ustalić nowe hasło dostępu – aktualizacja hasła Onet Poczta.
 • Numer telefonu: wprowadź numer telefonu, aby móc skorzystać z opcji odzyskiwania dostępu do poczty Onet za pomocą kodu SMS.
 • Pomocniczy adres e-mail: podaj adres e-mail, na który otrzymasz powiadomienia bezpieczeństwa oraz otrzymasz link z instrukcją do zmiany hasła do konta.
 • Weryfikacja dwuetapowa: umożliwia włączenie dodatkowe warstwy bezpieczeństwa na koncie Onet Poczta.
  W sekcji Bezpieczeństwo znajdziesz m.in. odzyskiwanie hasła Onet

Zmiana hasła Onet – informacje dodatkowe

Zmieniając hasło, ważne jest, aby zadbać o jego bezpieczeństwo i siłę. Możesz również skorzystać z dodatkowej warstwy ochrony, jaką jest weryfikacja dwuetapowa. Włączenie tej funkcji przynosi szereg kluczowych korzyści.

Po pierwsze, zapewnia dodatkową ochronę Twojego konta, gdyż oprócz hasła, konieczne jest podanie dodatkowego kodu uwierzytelniającego.

Po drugie, chroni Cię przed nieautoryzowanym dostępem, nawet jeśli ktoś zdobył Twoje hasło.

Wprowadzając weryfikację dwuetapową, zwiększasz bezpieczeństwo swojego konta i chronisz swoje dane przed niepożądanym dostępem.

Dlaczego potwierdzenie odczytu e-mail nie działa w każdym programie?

Większość programów pocztowych i systemów Webmail, a także serwerów pocztowych, nie pozwala sprawdzić czy wiadomość e-mail wysłana do...

Panel WordPress wygląda na uszkodzony – brak motywu w wp-admin

Wyobraź sobie sytuację: właśnie ukończyłeś aktualizacje WordPress, ale gdy logujesz się do panelu administracyjnego (wp-admin), na ekranie...

Co to jest i do czego służy motyw potomny w WordPress?

WordPress to potężna platforma do tworzenia stron internetowych, która oferuje ogromną elastyczność podczas ich projektowania - m.in. dzięki...

Domeny, hosting, serwery VPS i poczta e-mail

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji.

Telefon

Kontakt w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - piątek
8.00 - 16.00
Infolinia:
+48 71 715 27 24

Poczta

Kontakt mailowy w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - niedziela
24h na dobę
Email:
bok@domenomania.pl