Poczta Onet – odzyskiwanie hasła

Promocja na hosting WordPress

Podczas rejestracji bezpłatnej poczty Onet podajesz adres e-mail stanowiący później login/nazwę użytkownika do konta oraz hasło. Hasło ustalasz jednorazowo, lecz w dowolnym momencie możesz wykonać jego zmianę. Jeśli zapomnisz hasła, Poczta Onet oferuje możliwość jego odzyskania, wraz z odzyskaniem dostępu do konta. Jeśli funkcja odzyskiwania hasła ma być możliwa, wpierw należy skonfigurować ją w ustawieniach konta. Poznaj metody odzyskiwania hasła do konta Onet Poczta.

Domenomania.pl już od ponad 15 lat zajmuje się hostingiem stron WWW i rejestracją domen.

Odzyskiwanie hasła – informacje podstawowe

Rejestracja konta Onet tj. Poczta Onet, daje możliwość skorzystania z bezpłatnej poczty e-mail. Podczas rejestracji wskazujesz adres konta, stanowiący później login/nazwę użytkownika, oraz ustalasz hasło dostępu. Hasło możesz w każdej chwili zmienić bezpośrednio w panelu opcji poczty Onet, ale możesz też skorzystać z opcji przypomnienia/odzyskania konta.

Zmiana hasła w panelu opcji to typowa czynność, którą wykonasz zaraz po zalogowaniu do poczty Onet. Zmieniaj hasło regularnie, dbając o jego siłę i bezpieczeństwo. Podczas takiej zmiany hasła konieczne jest po prostu użycie obecnie ustalonego hasła w celu autoryzacji zmiany.

Sytuacja zmienia się kiedy zapomnisz hasła, nie jest ono poprawne lub np. Twoje konto e-mail zostało przejęte. Wtedy masz możliwość skorzystania z opcji odzyskiwania hasła, a dokładniej, odzyskiwania dostępu do konta e-mail. Jednak od tego, w jaki sposób to odzyskiwanie będzie realizowane, zależy konfiguracja Twojego konta. Bowiem, do odzyskania dostępu będziesz potrzebował np. użyć telefonu lub skorzystać z alternatywnego adresu e-mail.

Jeśli posiadasz hosting w Domenomania.pl możesz na nim umieścić swoją stronę WWW lub przechowywać pliki.

Metody odzyskiwania hasła Onet Poczta

Zmianę hasła wykonasz w panelu opcji konta Onet Poczta. W tym samym miejscu możesz też ustalić dodatkowe parametry potrzebne do odzyskiwania dostępu, a także włączyć weryfikację dwuetapową:

 1. Zaloguj się do Poczta Onet
 2. Kliknij w profil (prawy górny róg ekranu) i z rozwijanego menu wybierz Ustawienia konta.
  Przejdź do menu Opcji aby zmienić hasło lub włączyć weryfikację dwuetapową
 3. Przejdź do zakładki Bezpieczeństwo.

W tym miejscu możesz skonfigurować 4 podstawowe elementy dotyczące hasła i bezpieczeństwa, w tym opcji odzyskiwania konta Onet:

 • Hasło: kliknij Zmień hasło, aby ustalić nowe hasło dostępu – aktualizacja hasła Onet Poczta.
 • Numer telefonu: wprowadź numer telefonu, aby móc skorzystać z opcji odzyskiwania dostępu do poczty Onet za pomocą kodu SMS.
 • Pomocniczy adres e-mail: podaj adres e-mail, na który otrzymasz powiadomienia bezpieczeństwa oraz otrzymasz link z instrukcją do zmiany hasła do konta.
 • Weryfikacja dwuetapowa: umożliwia włączenie dodatkowe warstwy bezpieczeństwa na koncie Onet Poczta.
  W sekcji Bezpieczeństwo znajdziesz m.in. opcje odzyskiwania hasła
 • Czy ten artykuł był pomocny?
 • TakNie
Promocja na hosting WordPress

Co to jest favicon i jak dodać do strony WWW?

Poniższy artykuł przedstawia co to są Favicony, dlaczego warto je używać, jak ważne są do prowadzenia strony WWW oraz jak je dodać do swojej...

Błąd 302 – co to jest i jak naprawić?

W artykule zostało wytłumaczone co to jest błąd 302 i jak poradzić sobie z jego naprawą. Jest to komunikat błędu, który możemy napotkać...

Brotli – co to jest i dlaczego warto go używać?

W niniejszym artykule wyjaśniamy co to jest Brotli oraz jakie korzyści płyną z jego zastosowania. Dowiedz się więcej o tej metodzie kompresji...

Domeny, hosting, serwery VPS i poczta e-mail

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji.

Telefon

Kontakt w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - piątek
8.00 - 16.00
Infolinia:
+48 71 715 27 24

Poczta

Kontakt mailowy w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - niedziela
24h na dobę
Email:
bok@domenomania.pl