Poczta Onet – odzyskiwanie hasła

Podczas rejestracji bezpłatnej poczty Onet podajesz adres e-mail stanowiący później login/nazwę użytkownika do konta oraz hasło. Hasło ustalasz jednorazowo, lecz w dowolnym momencie możesz wykonać jego zmianę. Jeśli zapomnisz hasła, Poczta Onet oferuje możliwość jego odzyskania, wraz z odzyskaniem dostępu do konta. Jeśli funkcja odzyskiwania hasła ma być możliwa, wpierw należy skonfigurować ją w ustawieniach konta. Poznaj metody odzyskiwania hasła do konta Onet Poczta.

Domenomania.pl już od ponad 15 lat zajmuje się hostingiem stron WWW i rejestracją domen.

Odzyskiwanie hasła – informacje podstawowe

Rejestracja konta Onet tj. Poczta Onet, daje możliwość skorzystania z bezpłatnej poczty e-mail. Podczas rejestracji wskazujesz adres konta, stanowiący później login/nazwę użytkownika, oraz ustalasz hasło dostępu. Hasło możesz w każdej chwili zmienić bezpośrednio w panelu opcji poczty Onet, ale możesz też skorzystać z opcji przypomnienia/odzyskania konta.

Zmiana hasła w panelu opcji to typowa czynność, którą wykonasz zaraz po zalogowaniu do poczty Onet. Zmieniaj hasło regularnie, dbając o jego siłę i bezpieczeństwo. Podczas takiej zmiany hasła konieczne jest po prostu użycie obecnie ustalonego hasła w celu autoryzacji zmiany.

Sytuacja zmienia się kiedy zapomnisz hasła, nie jest ono poprawne lub np. Twoje konto e-mail zostało przejęte. Wtedy masz możliwość skorzystania z opcji odzyskiwania hasła, a dokładniej, odzyskiwania dostępu do konta e-mail. Jednak od tego, w jaki sposób to odzyskiwanie będzie realizowane, zależy konfiguracja Twojego konta. Bowiem, do odzyskania dostępu będziesz potrzebował np. użyć telefonu lub skorzystać z alternatywnego adresu e-mail.

Jeśli posiadasz hosting w Domenomania.pl możesz na nim umieścić swoją stronę WWW lub przechowywać pliki.

Metody odzyskiwania hasła Onet Poczta

Zmianę hasła wykonasz w panelu opcji konta Onet Poczta. W tym samym miejscu możesz też ustalić dodatkowe parametry potrzebne do odzyskiwania dostępu, a także włączyć weryfikację dwuetapową:

 1. Zaloguj się do Poczta Onet
 2. Kliknij w profil (prawy górny róg ekranu) i z rozwijanego menu wybierz Ustawienia konta.
  Przejdź do menu Opcji aby zmienić hasło lub włączyć weryfikację dwuetapową
 3. Przejdź do zakładki Bezpieczeństwo.

W tym miejscu możesz skonfigurować 4 podstawowe elementy dotyczące hasła i bezpieczeństwa, w tym opcji odzyskiwania konta Onet:

 • Hasło: kliknij Zmień hasło, aby ustalić nowe hasło dostępu – aktualizacja hasła Onet Poczta.
 • Numer telefonu: wprowadź numer telefonu, aby móc skorzystać z opcji odzyskiwania dostępu do poczty Onet za pomocą kodu SMS.
 • Pomocniczy adres e-mail: podaj adres e-mail, na który otrzymasz powiadomienia bezpieczeństwa oraz otrzymasz link z instrukcją do zmiany hasła do konta.
 • Weryfikacja dwuetapowa: umożliwia włączenie dodatkowe warstwy bezpieczeństwa na koncie Onet Poczta.
  W sekcji Bezpieczeństwo znajdziesz m.in. opcje odzyskiwania hasła
 • Czy ten artykuł był pomocny?
 • TakNie

Jaka wersja PHP dla WordPress?

Witryny internetowe zbudowane na CMS WordPress cieszą się ogromną popularnością. Twórcy tego systemu stale dbają o rozwój WordPress. Podobnie...

Jak sprawdzić z jakiej wersji WordPress korzystam?

WordPress to najpopularniejszy system CMS na świecie. Wielu użytkowników często nawet nie zdaje sobie sprawy, że jego strona internetowa...

Transfer, delegacja, przekierowanie domeny – różnice

Na domenie można wykonać wiele ustawień i zmienić sposób, w jaki wskazuje na określoną witrynę, jej pliki, a także, w jaki sposób...

Domeny, hosting, serwery VPS i poczta e-mail

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji.

Telefon

Kontakt w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - piątek
8.00 - 16.00
Infolinia:
+48 71 715 27 24

Poczta

Kontakt mailowy w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - niedziela
24h na dobę
Email:
bok@domenomania.pl