Jak zmienić dane abonenta?

Promocja na hosting WordPress

Cesja to inaczej zmiana danych abonenta (osoby fizycznej lub firmy), które m.in. umieszczone są na fakturach VAT. Podczas cesji możesz przenieść prawo własności (np. do domeny lub hostingu) na inne konto, które zarejestrowane jest na inne dane abonenta. Możesz wykonać cesję na dowolne inne dane abonenta (np. osobę fizyczną lub firmę).

Aby zmienić dane abonenta dla konta w Domenomania.pl, wymagane jest założenie nowego konta Abonenta i skontaktowanie się z Biurem Obsługi Klienta Domenomania.pl. Jeśli konto na „nowe dane abonenta” już istnieje w Domenomania.pl, to nie jest wymagane zakładanie nowego konta.

Czy mogę zaktualizować dane bez cesji?

Po zalogowaniu do Panelu klienta Domenomania.pl, dane konta klienta można częściowo edytować, ale nie powoduje to zmian w bazie WHOIS. Jeśli więc chcesz zaktualizować dane kontaktowe dla Twojego konta w Domenomania.pl, np. reprezentanta (imię i nazwisko), adres e-mail, telefon, telefon komórkowy, dodatkowy adres e-mail, możesz to wykonać po zalogowaniu do Panelu klienta Domenomania.pl.

Jak wykonać cesję domen?

Proces cesji polega na zmianie prawnego właściciela danej domeny. W celu przeprowadzenia cesji należy przesłać do Domenomania.pl wypełniony wniosek cesji wraz z niezbędnymi dokumentami. Kupując od kogoś domenę zwróć uwagę, aby został wypełniony taki dokument bowiem tylko na jego podstawie można zmienić właściciela domeny.

Cesję domeny zarejestrowanej w Domenomania.pl możesz wykonać na dwa sposoby: cesja elektroniczna (linki do instrukcji powyżej) oraz za pomocą cesji papierowej.

Jak wykonać cesję (jak zmienić dane abonenta)?

Poniższa instrukcja opisuje w skrócie jak wygląda proces cesji elektronicznej dla domen, które zarejestrowane są w Domenomania.pl. Szczegółowe instrukcje krok po kroku jak wykonać cesję elektroniczną dla konkretnego typu domeny znajdziesz pod linkami powyżej.

  1. Jeśli nie posiadasz konta klienta na dane, na które chcesz zrobić cesję, to koniecznie zarejestruj nowe konto przed rozpoczęciem procedury cesji.
  2. Skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta i poinformuj, że chcesz wykonać cesję na inne istniejące konto w Domenomania.pl.
  3. Po zainicjowaniu cesji przez Biuro Obsługi Klienta, obie strony cesji otrzymają wiadomość e-mail z linkiem do potwierdzenia cesji.
  4. Po potwierdzeniu dwóch wiadomości e-mail odnośnie realizowanej cesji, zmiana danych abonenta zostanie wykonana, a wskazane podczas cesji usługi pojawią się przy nowym koncie.

Sprawdź także : Jak zmienić dane kontaktowe dla konta?

Dlaczego potwierdzenie odczytu e-mail nie działa w każdym programie?

Większość programów pocztowych i systemów Webmail, a także serwerów pocztowych, nie pozwala sprawdzić czy wiadomość e-mail wysłana do...

Panel WordPress wygląda na uszkodzony – brak motywu w wp-admin

Wyobraź sobie sytuację: właśnie ukończyłeś aktualizacje WordPress, ale gdy logujesz się do panelu administracyjnego (wp-admin), na ekranie...

Co to jest i do czego służy motyw potomny w WordPress?

WordPress to potężna platforma do tworzenia stron internetowych, która oferuje ogromną elastyczność podczas ich projektowania - m.in. dzięki...

Domeny, hosting, serwery VPS i poczta e-mail

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji.

Telefon

Kontakt w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - piątek
8.00 - 16.00
Infolinia:
+48 71 715 27 24

Poczta

Kontakt mailowy w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - niedziela
24h na dobę
Email:
bok@domenomania.pl