Jak zmienić dane abonenta?

Cesja to inaczej zmiana danych abonenta (osoby fizycznej lub firmy), które m.in. umieszczone są na fakturach VAT. Podczas cesji możesz przenieść prawo własności (np. do domeny lub hostingu) na inne konto, które zarejestrowane jest na inne dane abonenta. Możesz wykonać cesję na dowolne inne dane abonenta (np. osobę fizyczną lub firmę).

Aby zmienić dane abonenta dla konta w Domenomania.pl, wymagane jest założenie nowego konta Abonenta i skontaktowanie się z Biurem Obsługi Klienta Domenomania.pl. Jeśli konto na „nowe dane abonenta” już istnieje w Domenomania.pl, to nie jest wymagane zakładanie nowego konta.

Czy mogę zaktualizować dane bez cesji?

Po zalogowaniu do Panelu klienta Domenomania.pl, dane konta klienta można częściowo edytować, ale nie powoduje to zmian w bazie WHOIS. Jeśli więc chcesz zaktualizować dane kontaktowe dla Twojego konta w Domenomania.pl, np. reprezentanta (imię i nazwisko), adres e-mail, telefon, telefon komórkowy, dodatkowy adres e-mail, możesz to wykonać po zalogowaniu do Panelu klienta Domenomania.pl.

Jak wykonać cesję domen?

Proces cesji polega na zmianie prawnego właściciela danej domeny. W celu przeprowadzenia cesji należy przesłać do Domenomania.pl wypełniony wniosek cesji wraz z niezbędnymi dokumentami. Kupując od kogoś domenę zwróć uwagę, aby został wypełniony taki dokument bowiem tylko na jego podstawie można zmienić właściciela domeny.

Cesję domeny zarejestrowanej w Domenomania.pl możesz wykonać na dwa sposoby: cesja elektroniczna (linki do instrukcji powyżej) oraz za pomocą cesji papierowej.

Jak wykonać cesję (jak zmienić dane abonenta)?

Poniższa instrukcja opisuje w skrócie jak wygląda proces cesji elektronicznej dla domen, które zarejestrowane są w Domenomania.pl. Szczegółowe instrukcje krok po kroku jak wykonać cesję elektroniczną dla konkretnego typu domeny znajdziesz pod linkami powyżej.

  1. Jeśli nie posiadasz konta klienta na dane, na które chcesz zrobić cesję, to koniecznie zarejestruj nowe konto przed rozpoczęciem procedury cesji.
  2. Skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta i poinformuj, że chcesz wykonać cesję na inne istniejące konto w Domenomania.pl.
  3. Po zainicjowaniu cesji przez Biuro Obsługi Klienta, obie strony cesji otrzymają wiadomość e-mail z linkiem do potwierdzenia cesji.
  4. Po potwierdzeniu dwóch wiadomości e-mail odnośnie realizowanej cesji, zmiana danych abonenta zostanie wykonana, a wskazane podczas cesji usługi pojawią się przy nowym koncie.

Sprawdź także : Jak zmienić dane kontaktowe dla konta?

  • Czy ten artykuł był pomocny?
  • TakNie

Jaka wersja PHP dla WordPress?

Witryny internetowe zbudowane na CMS WordPress cieszą się ogromną popularnością. Twórcy tego systemu stale dbają o rozwój WordPress. Podobnie...

Jak sprawdzić z jakiej wersji WordPress korzystam?

WordPress to najpopularniejszy system CMS na świecie. Wielu użytkowników często nawet nie zdaje sobie sprawy, że jego strona internetowa...

Transfer, delegacja, przekierowanie domeny – różnice

Na domenie można wykonać wiele ustawień i zmienić sposób, w jaki wskazuje na określoną witrynę, jej pliki, a także, w jaki sposób...

Domeny, hosting, serwery VPS i poczta e-mail

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji.

Telefon

Kontakt w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - piątek
8.00 - 16.00
Infolinia:
+48 71 715 27 24

Poczta

Kontakt mailowy w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - niedziela
24h na dobę
Email:
bok@domenomania.pl