Jak zachowywać się w Internecie?

Promocja na hosting WordPress

Przestrzeganie przyjętych norm i zasad zachowania pozwala zbudować dobrą reputację w sieci. Cechy naszej osobowości nie zawsze muszą być przez nas odzwierciedlane w sieci, a przestrzeganie zasad bezpieczeństwa zwiększy bezpieczeństwo naszych danych.

Netykieta występuje jako społeczny regulator, pomaga pozostać człowiekiem w warunkach anonimowości. Normy moralne i etyczne są niezbędne do tego, aby ludzie zawsze byli ludźmi nawet przy pozornej bezkarności cyberprzestrzeni. Reputację można zepsuć bardzo szybko, ale odbudować ją jest już bardzo ciężko. Najlepiej od początku stworzyć odpowiedni wizerunek swojej osoby, stosując przyjęte zasady netykiety. Pamiętaj, że tak naprawdę nikt nie jest anonimowy w Internecie!

Samokontrola

Podczas przebywania w sieci bardzo ważna jest samokontrola, ponieważ ostre i agresywne wypowiedzi mogą zawsze kogoś urazić. W sieci wszystko zostaje na stałe i nic nie znika bezpowrotnie. Ustnie obelgi łatwiej zapomnieć niż napisany komunikat, który może pozostać w Internecie na zawsze. Doświadczeni hakerzy są w stanie bez problemu odzyskać skasowane wiadomości i użyć ich przeciwko Tobie.

Domenomania.pl już od ponad 15 lat zajmuje się hostingiem stron WWW i rejestracją domen.

Bądź człowiekiem

Podczas surfowania po sieci nie zapominaj, że jesteś człowiekiem. W każdej sytuacji – nawet, gdy ktoś używa przeciwko Tobie trollingu – staraj się zachować do ludzi szacunek. Wszystkich innych użytkowników traktuj z szacunkiem, nie dawaj powodu do urazu i nieporozumienia. Kontroluj swoje wypowiedzi w sieci – pamiętaj, że choć nie widzisz rozmówcy, to jest on po drugiej stronie ekranu.

Cierpliwość

Gdy przeglądasz Internet ważna jest również cierpliwość, ponieważ bardzo wielu użytkowników wchodząc do Internetu nie myśli o netykiecie. Można to zauważyć w wiadomościach, które wysyłają lub publikują w formie komentarzy. Bądźcie cierpliwi i tolerancyjni dla wszystkich, którzy chcą sprowokować specjalnie do kłótni. To pozwoli Tobie zaoszczędzić energię, czas i nerwy.

Szanuj rozmówcę

Przy każdej internetowej konwersacji szanuj rozmówcę oraz ich życie osobiste. W Internecie nie należy nikomu się narzucać. Nawet, jeśli ktoś obiecał odpowiedzieć, to czasami zdarzają się sytuacje siły wyższej, że nie uda mu się dotrzymać obietnicy, np. nie ma prądu, zepsuł się komputer, przerwa w dostawie Internetu i inne.

Jeśli posiadasz hosting w Domenomania.pl możesz na nim umieścić swoją stronę WWW lub przechowywać pliki.

Zasady kultury

Podczas wymiany podglądów z innymi użytkownikami pamiętaj o podstawowych zasadach kultury i bądź po prostu grzeczny. Netykieta i niezbędne bezpieczeństwo w komunikacji zakłada miłe obchodzenie się z rozmówcą. Nie pisz bzdur, trzymaj emocje na wodzy a uchroni Cię to od negatywnych i agresywnych wypowiedzi pod swoim adresem i zagrożeń. Nie wchodź w sytuacje konfliktowe i nie dopuszczaj do ich powstania.

  • Czy ten artykuł był pomocny?
  • TakNie
Promocja na hosting WordPress

Błąd 0x8004210B, 0x80042109 w Outlook – co zrobić?

Błąd 0x8004210B lub 0x80042109 pojawia się zazwyczaj podczas korzystania z klienta poczty e-mail. Zobacz co zrobić gdy pojawi się błąd...

Uwierzytelnianie dwuskładnikowe (2FA) w DirectAdmin

DirectAdmin to panel administracyjny konta hostingowego, który daje możliwość zarządzania szeregiem funkcji oferowanych w ramach usług...

Jaki hosting dla e-commerce?

Wybór odpowiedniego hostingu dla e-commerce jest niezwykle ważny, dlatego wybór powinien być przemyślany. Podpowiadamy, na co należy zwrócić...

Domeny, hosting, serwery VPS i poczta e-mail

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji.

Telefon

Kontakt w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - piątek
8.00 - 16.00
Infolinia:
+48 71 715 27 24

Poczta

Kontakt mailowy w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - niedziela
24h na dobę
Email:
bok@domenomania.pl