Prawdziwy BLACK FRIDAY!

Jak zablokować nadawców wiadomości SPAM w Outlook?

Otrzymywanie niechcianej poczty e-mail jest czymś z czym prędzej czy później każdy spotyka się podczas korzystania z poczty elektronicznej. Niechciana korespondencja czyli SPAM, może do nas trafić z wielu powodów, nawet jeśli korzystasz z poczty z wysoko rozwiniętym i dobrze skonfigurowanym zabezpieczeniem antyspamowym.

Niechcianą korespondencją może być czasami zwykła wiadomość, przesłana do nas od innego użytkownika sieci. Dowiedz się, jak zablokować wybranych nadawców wiadomości w poczcie Outlook.

Niechciana korespondencja e-mail

Korzystanie z poczty elektronicznej to wygodny sposób na to, aby komunikować się z innymi użytkownikami. Chociaż nie jest to jedyna forma komunikacji, z jakiej dziś korzystamy, nadal cieszy się dużym zainteresowaniem, szczególnie wśród właścicieli firm, którzy wciąż potrzebują oficjalnego i sprawdzonego kanału do przesyłania wiadomości i załączników.

Niechciane wiadomości e-mail mogą być wszystkim, począwszy od typowego SPAMU, reklam, ofert marketingowych, a nawet korespondencji przesłanej od użytkowników, z którymi nie chcemy mieć kontaktu. Z pomocą w tej sytuacji przychodzi kilka rozwiązań, np. konfiguracja zabezpieczeń antyspamowych czy funkcja blokowania nadawców wiadomości w Outlook.

Najprostszy sposób jakim możesz posłużyć się, aby zablokować nadawców wiadomości w Outlook, został opisany w tym artykule. Poniżej znajdziesz instrukcję krok po kroku.

Jak zablokować nadawców wiadomości w Outlook?

Istnieje kilka sposobów blokowania niechcianych nadawców wiadomości. Najprościej wykonasz to przechodząc do folderu Skrzynka odbiorcza, gdzie niektóre wiadomości SPAM zostaną wylistowane i będziesz wybrać nadawców do zablokowania.

  1. Otwórz program Microsoft Outlook.
  2. Przejdź do folderu: Skrzynka odbiorcza, następnie otwórz wybraną wiadomość e-mail, której nadawcę chcesz zablokować.
  3. Korzystając z sekcji: Usuń, rozwiń menu: Wiadomości-śmieci.
    Na pasku nawigacji znajdziesz wiele opcji obsługi wiadomości w tym Zablokuj nadawcę w sekcji Usuń
  4. W zależności od widoku paska narzędzi, opcję tę znajdziesz także w menu: Więcej poleceń. Rozwiń dodatkowe opcje w pasku nawigacji aby odszukać opcje blokowania nadawców
  5. Kliknij: Zablokuj nadawcę.

Innym sposobem blokowania nadawców jest także zrobienie tego bezpośrednio na liście wiadomości, które znajdują się w skrzynce odbiorczej lub w innym dowolnym katalogu. W tym celu kliknij prawym przyciskiem myszy na wybranej wiadomości i wybierz: Wiadomości-śmieci > Zablokuj nadawcę.
Bez otwierania wiadomości e-mail szybko zablokujesz nadawców za pomocą opcji na liście wiadomości

Wiadomości od nadawców z Twojej listy zablokowanych nadawców są odrzucane bez powiadomienia. Ty i nadawca nie jesteście powiadamiani, a wiadomości nie pojawią się w folderach: Elementy usunięte lub Wiadomości-śmieci.

Jeśli zechcesz w przyszłości odblokować nadawcę wiadomości, skorzystaj z w/w opcji wybierając odpowiednio: Wiadomości-śmieci > Opcje wiadomości-śmieci, a następnie zakładkę: Zablokowani nadawcy. Kliknij: Usuń, aby odblokować nadawcę.
Możesz w dowolnej chwili edytować listę zablokowanych kontaktów w Outlook

  • Czy ten artykuł był pomocny?
  • TakNie

Jak zalogować się do bazy danych w DirectAdmin?

DirectAdmin to panel administracyjny, który powszechnie stosowany jest przez firmy hostingowe. Daje on możliwość zarządzania poszczególnymi...

Hosting BLACK FRIDAY

Hosting Black Friday już jest! Sprawdź wyjątkowe oferty na dowolne plany hostingowe i kup je z ogromnym rabatem. Bez niedomówień, bez haczyków!...

Jak stworzyć sklep WooCommerce?

Jeśli myślisz o założeniu biznesu e-commerce warto dowiedzieć się więcej o WooCommerce. Jest to popularna wtyczka umożliwiającą stworzenie...

Domeny, hosting, serwery VPS i poczta e-mail

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji.

Telefon

Kontakt w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - piątek
8.00 - 16.00
Infolinia:
+48 71 715 27 24

Poczta

Kontakt mailowy w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - niedziela
24h na dobę
Email:
bok@domenomania.pl
BLACK FRIDAY Każdy
pakiet hostingowy
za 1 lub 10 złotych
na rok!
Podane ceny są cenami netto. Oferta ważna do 30.11.2022