Jak zablokować nadawców wiadomości SPAM w Outlook?

Promocja na hosting WordPres za 1 zł na 6 miesięcy

Otrzymywanie niechcianej poczty e-mail jest czymś z czym prędzej czy później spotkamy się, korzystając z poczty elektronicznej. Niechciana korespondencja – SPAM, mogą do nas trafić z wielu powodów, nawet jeśli korzystasz z poczty z wysoko rozwiniętym i dobrze skonfigurowanym zabezpieczeniem antyspamowym.

Niechcianą korespondencją może być czasami zwykła wiadomość, przesłana do nas od innego użytkownika sieci. Dowiedz się, jak zablokować wybranych nadawców wiadomości w poczcie Outlook.

Niechciana korespondencja e-mail

Korzystanie z poczty elektronicznej to wygodny sposób na to, aby komunikować się z innymi użytkownikami. Chociaż nie jest to jedyna forma komunikacji, z jakiej dziś korzystamy, nadal cieszy się dużym zainteresowaniem, szczególnie wśród właścicieli firm, którzy wciąż potrzebują oficjalnego i sprawdzonego kanału do przesyłania wiadomości i załączników.

Niechciane wiadomości e-mail mogą być wszystkim, począwszy od typowego SPAMU, reklam, ofert marketingowych, a nawet korespondencji, przesłanej od użytkowników, z którymi nie chcemy już mieć kontaktu. Z pomocą w tej sytuacji przychodzi kilka rozwiązań, jak konfiguracja zabezpieczeń antyspamowych czy prosta funkcja blokowania nadawców wiadomości w Outlook.

Najprostszy sposób, jakim możesz posłużyć się, aby zablokować nadawców wiadomości w Outlook, został opisany w tym artykule. Poniżej znajdziesz instrukcję krok po kroku.

Jak zablokować nadawców wiadomości w Outlook?

Istnieje kilka sposobów blokowania niechcianych nadawców wiadomości. Najprościej wykonasz to, przechodząc do folderu Skrzynka odbiorcza, gdzie niektóre wiadomości SPAM, mogą się pojawić i będziesz chciał zablokować ich nadawców.

  1. Otwórz program Microsoft Outlook.
  2. Przejdź do folderu Skrzynka odbiorcza, następnie otwórz wybraną wiadomość e-mail, której nadawcę chcesz zablokować.
  3. Korzystając z sekcji Usuń, rozwiń menu Wiadomości-śmieci.
    Na pasku nawigacji znajdziesz wiele opcji obsługi wiadomości w tym Zablokuj nadawcę w sekcji Usuń
  4. W zależności od widoku paska narzędzi opcję tę znajdziesz także w menu Więcej poleceń. Rozwiń dodatkowe opcje w pasku nawigacji aby odszukać opcje blokowania nadawców
  5. Kliknij Zablokuj nadawcę.

Innym sposobem blokowania nadawców jest także zrobienie tego bezpośrednio na liście wiadomości. Po prostu kliknij prawym przyciskiem myszy w wybraną wiadomość i również wybierz Wiadomości-śmieci > Zablokuj nadawcę.
Bez otwierania wiadomości e-mail szybko zablokujesz nadawców za pomocą opcji na liście wiadomości

Wiadomości od nadawców z Twojej listy zablokowanych nadawców są odrzucane bez powiadomienia. Ty i nadawca nie jesteście powiadamiani, a wiadomości nie pojawiają się w folderach Elementy usunięte lub Wiadomości-śmieci.

Jeśli zechcesz odblokować nadawcę wiadomości, skorzystaj z w/w opcji wybierając odpowiednio Wiadomości-śmieci > Opcje wiadomości-śmieci, a następnie zakładka Zablokowani nadawcy. Kliknij Usuń aby odblokować nadawcę.
Możesz w dowolnej chwili edytować listę zablokowanych kontaktów w Outlook

  • Czy ten artykuł był pomocny?
  • TakNie