Jak zablokować nadawców wiadomości SPAM w Outlook?

Otrzymywanie niechcianej poczty e-mail jest czymś z czym prędzej czy później każdy spotyka się podczas korzystania z poczty elektronicznej. Niechciana korespondencja czyli SPAM, może do nas trafić z wielu powodów, nawet jeśli korzystasz z poczty z wysoko rozwiniętym i dobrze skonfigurowanym zabezpieczeniem antyspamowym.

Niechcianą korespondencją może być czasami zwykła wiadomość, przesłana do nas od innego użytkownika sieci. Dowiedz się, jak zablokować wybranych nadawców wiadomości w poczcie Outlook.

Niechciana korespondencja e-mail

Korzystanie z poczty elektronicznej to wygodny sposób na to, aby komunikować się z innymi użytkownikami. Chociaż nie jest to jedyna forma komunikacji, z jakiej dziś korzystamy, nadal cieszy się dużym zainteresowaniem, szczególnie wśród właścicieli firm, którzy wciąż potrzebują oficjalnego i sprawdzonego kanału do przesyłania wiadomości i załączników.

Niechciane wiadomości e-mail mogą być wszystkim, począwszy od typowego SPAMU, reklam, ofert marketingowych, a nawet korespondencji przesłanej od użytkowników, z którymi nie chcemy mieć kontaktu. Z pomocą w tej sytuacji przychodzi kilka rozwiązań, np. konfiguracja zabezpieczeń antyspamowych czy funkcja blokowania nadawców wiadomości w Outlook.

Najprostszy sposób jakim możesz posłużyć się, aby zablokować nadawców wiadomości w Outlook, został opisany w tym artykule. Poniżej znajdziesz instrukcję krok po kroku.

Jak zablokować nadawców wiadomości w Outlook?

Istnieje kilka sposobów blokowania niechcianych nadawców wiadomości. Najprościej wykonasz to przechodząc do folderu Skrzynka odbiorcza, gdzie niektóre wiadomości SPAM zostaną wylistowane i będziesz wybrać nadawców do zablokowania.

  1. Otwórz program Microsoft Outlook.
  2. Przejdź do folderu: Skrzynka odbiorcza, następnie otwórz wybraną wiadomość e-mail, której nadawcę chcesz zablokować.
  3. Korzystając z sekcji: Usuń, rozwiń menu: Wiadomości-śmieci.
    Na pasku nawigacji znajdziesz wiele opcji obsługi wiadomości w tym Zablokuj nadawcę w sekcji Usuń
  4. W zależności od widoku paska narzędzi, opcję tę znajdziesz także w menu: Więcej poleceń. Rozwiń dodatkowe opcje w pasku nawigacji aby odszukać opcje blokowania nadawców
  5. Kliknij: Zablokuj nadawcę.

Innym sposobem blokowania nadawców jest także zrobienie tego bezpośrednio na liście wiadomości, które znajdują się w skrzynce odbiorczej lub w innym dowolnym katalogu. W tym celu kliknij prawym przyciskiem myszy na wybranej wiadomości i wybierz: Wiadomości-śmieci > Zablokuj nadawcę.
Bez otwierania wiadomości e-mail szybko zablokujesz nadawców za pomocą opcji na liście wiadomości

Wiadomości od nadawców z Twojej listy zablokowanych nadawców są odrzucane bez powiadomienia. Ty i nadawca nie jesteście powiadamiani, a wiadomości nie pojawią się w folderach: Elementy usunięte lub Wiadomości-śmieci.

Jeśli zechcesz w przyszłości odblokować nadawcę wiadomości, skorzystaj z w/w opcji wybierając odpowiednio: Wiadomości-śmieci > Opcje wiadomości-śmieci, a następnie zakładkę: Zablokowani nadawcy. Kliknij: Usuń, aby odblokować nadawcę.
Możesz w dowolnej chwili edytować listę zablokowanych kontaktów w Outlook

  • Czy ten artykuł był pomocny?
  • TakNie

Jaka wersja PHP dla WordPress?

Witryny internetowe zbudowane na CMS WordPress cieszą się ogromną popularnością. Twórcy tego systemu stale dbają o rozwój WordPress. Podobnie...

Jak sprawdzić z jakiej wersji WordPress korzystam?

WordPress to najpopularniejszy system CMS na świecie. Wielu użytkowników często nawet nie zdaje sobie sprawy, że jego strona internetowa...

Transfer, delegacja, przekierowanie domeny – różnice

Na domenie można wykonać wiele ustawień i zmienić sposób, w jaki wskazuje na określoną witrynę, jej pliki, a także, w jaki sposób...

Domeny, hosting, serwery VPS i poczta e-mail

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji.

Telefon

Kontakt w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - piątek
8.00 - 16.00
Infolinia:
+48 71 715 27 24

Poczta

Kontakt mailowy w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - niedziela
24h na dobę
Email:
bok@domenomania.pl