Jak włączyć widok konwersacji w Outlook?

Promocja na hosting WordPress

Widok konwersacji w kliencie poczty e-mail całkowicie odmienił sposób, w jaki prowadzona jest korespondencja. Dotyczy to przede wszystkim sytuacji, w których następuje spora wymiana treści, tj. adresat i nadawca wciąż prowadzą, np. dyskusję online przesyłając kolejne wiadomości. Widok wątku czy też widok konwersacji zamienia tradycyjną listę otrzymanej korespondencji w dyskusję, łącząc w jedną całość maile będące odpowiedzią na ten sam temat.

Konwersacja w poczcie e-mail – informacje podstawowe

Konwersacje to świetny sposób na prowadzenie wymiany korespondencji e-mail. Wciąż możesz otrzymywać i wysyłać wiadomości do adresata, aby wymieniać się informacji. Uruchomienie widoku konwersacji lub inaczej widoku wątku, pozwala połączyć wiele wiadomości e-mail (np. tego samego tematu) w jedno okno dialogowe lub jeden zbiór. Możesz za każdym razem, otwierając nową wiadomość, szybko spojrzeć w historię konwersacji tak jakbyś patrzył w okno komunikatora, np. Messenger.

Spójrz na tekst na smartfonie, jest zgrupowany – czy nie jest bardziej naturalny? W trybie standardowym musiałbyś przewinąć całą zawartość ostatniego e-maila, aby przeczytać wszystko w rozmowie. Dlaczego e-mail nie miałby być taki sam. Widok wątku zmienił sposób odczytywania wiadomości e-mail, grupując odpowiedzi w jeden zbiór. Tryb konwersacji znacznie ułatwia śledzenie konwersacji e-mail, bez konieczności marnowania czasu na przewijanie skrzynki odbiorczej. Funkcja ta dostępna jest już w większości programów do obsługi poczty e-mail, znajdziesz ją także w programie Microsoft Outlook.

Domenomania.pl to jedna z czołowych i największych firm w Polsce, która nieprzerwanie od roku 2004 dostarcza usługi związane z hostingiem, domenami, pozycjonowaniem stron internetowych oraz kreacją stron WWW.

Jak włączyć widok konwersacji w programie Outlook?

Widok rozmowy grupuje wiadomości e-mail i czyści skrzynkę odbiorczą:

  1. Uruchom program pocztowy Outlook.
  2. Przejdź do zakładki Widok.
  3. Kliknij Pokaż jako konwersację.
    Włącz konwersacje aby uprościć prowadzenie korespondencji w tym samym wątku

Możesz dodatkowo skorzystać z przycisku Ustawienia konwersacji, aby spersonalizować sposób ich wyświetlania na liście wiadomości.
Możesz zmieniać widok konwersacji w programie Outook dostosowując go do swoich potrzeb i upodobań

Konwersacje, które zawierają wiele wiadomości, są oznaczone lista wiadomości trójkątną ikoną rozwijania/zwijania. W konwersacji wiadomości są sortowane od najnowszej na górze. Jeśli otrzymasz wiadomość w tym samym wątku, cała konwersacja pojawi się na górze listy wiadomości (jako najnowsza wiadomość).

  • Czy ten artykuł był pomocny?
  • TakNie

Uwierzytelnianie dwuskładnikowe w Webmail

Korzystając z poczty e-mail oraz innych usług internetowych warto zwrócić uwagę na kwestie bezpieczeństwa. Ważne zatem jest, aby przy...

Co zrobić, jeśli wtyczki nie są kompatybilne z najnowszą wersją PHP?

Każdy właściciel strony opartej na WordPressie zdaje sobie sprawę z ogromnej korzyści, jaką przynoszą wtyczki. Te małe dodatki umożliwiają...

Czy warto czyścić pliki pamięci podręcznej oraz plików cookie?

Wielu użytkowników internetu prawdopodobnie słyszało o plikach pamięci podręcznej i plikach cookie, ale czy wiedzą, jak ważne jest ich...

Domeny, hosting, serwery VPS i poczta e-mail

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji.

Telefon

Kontakt w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - piątek
8.00 - 16.00
Infolinia:
+48 71 715 27 24

Poczta

Kontakt mailowy w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - niedziela
24h na dobę
Email:
bok@domenomania.pl