Jak włączyć widok konwersacji w Outlook?

Promocja na hosting WordPress

Widok konwersacji w kliencie poczty e-mail całkowicie odmienił sposób, w jaki prowadzona jest korespondencja. Dotyczy to przede wszystkim sytuacji, w których następuje spora wymiana treści, tj. adresat i nadawca wciąż prowadzą, np. dyskusję online przesyłając kolejne wiadomości. Widok wątku czy też widok konwersacji zamienia tradycyjną listę otrzymanej korespondencji w dyskusję, łącząc w jedną całość maile będące odpowiedzią na ten sam temat.

Konwersacja w poczcie e-mail – informacje podstawowe

Konwersacje to świetny sposób na prowadzenie wymiany korespondencji e-mail. Wciąż możesz otrzymywać i wysyłać wiadomości do adresata, aby wymieniać się informacji. Uruchomienie widoku konwersacji lub inaczej widoku wątku, pozwala połączyć wiele wiadomości e-mail (np. tego samego tematu) w jedno okno dialogowe lub jeden zbiór. Możesz za każdym razem, otwierając nową wiadomość, szybko spojrzeć w historię konwersacji tak jakbyś patrzył w okno komunikatora, np. Messenger.

Spójrz na tekst na smartfonie, jest zgrupowany – czy nie jest bardziej naturalny? W trybie standardowym musiałbyś przewinąć całą zawartość ostatniego e-maila, aby przeczytać wszystko w rozmowie. Dlaczego e-mail nie miałby być taki sam. Widok wątku zmienił sposób odczytywania wiadomości e-mail, grupując odpowiedzi w jeden zbiór. Tryb konwersacji znacznie ułatwia śledzenie konwersacji e-mail, bez konieczności marnowania czasu na przewijanie skrzynki odbiorczej. Funkcja ta dostępna jest już w większości programów do obsługi poczty e-mail, znajdziesz ją także w programie Microsoft Outlook.

Domenomania.pl to jedna z czołowych i największych firm w Polsce, która nieprzerwanie od roku 2004 dostarcza usługi związane z hostingiem, domenami, pozycjonowaniem stron internetowych oraz kreacją stron WWW.

Jak włączyć widok konwersacji w programie Outlook?

Widok rozmowy grupuje wiadomości e-mail i czyści skrzynkę odbiorczą:

  1. Uruchom program pocztowy Outlook.
  2. Przejdź do zakładki Widok.
  3. Kliknij Pokaż jako konwersację.
    Włącz konwersacje aby uprościć prowadzenie korespondencji w tym samym wątku

Możesz dodatkowo skorzystać z przycisku Ustawienia konwersacji, aby spersonalizować sposób ich wyświetlania na liście wiadomości.
Możesz zmieniać widok konwersacji w programie Outook dostosowując go do swoich potrzeb i upodobań

Konwersacje, które zawierają wiele wiadomości, są oznaczone lista wiadomości trójkątną ikoną rozwijania/zwijania. W konwersacji wiadomości są sortowane od najnowszej na górze. Jeśli otrzymasz wiadomość w tym samym wątku, cała konwersacja pojawi się na górze listy wiadomości (jako najnowsza wiadomość).

  • Czy ten artykuł był pomocny?
  • TakNie

Co to jest FAQ Schema i dane strukturalne?

Pozycjonowanie stron internetowych w wynikach wyszukiwania ma ogromne znaczenie dla sukcesu firmy w sieci Internet. Jednym z narzędzi, które może...

Jak dodać FAQ w WordPress za pomocą Yoast SEO?

FAQ Schema to struktura danych, która pomaga optymalizować witrynę pod kątem wyszukiwarek internetowych. Jest to specjalny format, który...

Analiza treści za pomocą Yoast SEO

Yoast SEO to popularna wtyczka stosowana w WordPressie, która umożliwia optymalizację treści pod kątem SEO. Dostarcza wiele przydatnych funkcji,...

Domeny, hosting, serwery VPS i poczta e-mail

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji.

Telefon

Kontakt w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - piątek
8.00 - 16.00
Infolinia:
+48 71 715 27 24

Poczta

Kontakt mailowy w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - niedziela
24h na dobę
Email:
bok@domenomania.pl