Jak wyświetlić nagłówek wiadomości w Outlook?

Nagłówek wiadomości e-mail to miejsce, w którym można zobaczyć temat, odbiorcę i nadawcę, ale zawiera znacznie więcej informacji związanych z procesem przesyłania wiadomości e-mail – metadane. Dzięki nim można m.in. określić szczegółowe informacje o serwerze nadawcy jak i adresata oraz prześledzić ścieżkę, jaką wiadomość e-mail przeszła. Dowiedz się jak szybko sprawdzić nagłówek wiadomości w programie Outlook.

Nagłówek wiadomości – informacje podstawowe

W metadanych jest wiele informacji, takich jak „od” i „do”, rodzaj treści, przeglądarka użyta do napisania e-maila, data doręczenia itp. Ogólnie możesz dowiedzieć się naprawdę dużo, sprawdzając nagłówek wiadomości, a przede wszystkim, wielu administratorów używa go do sprawdzenia autentyczności nadawcy. Bowiem nie w polu OD (adres e-mail nadawcy), a w nagłówku wiadomości e-mail widać dokładnie kto i z jakiego serwera wysłał do nas wiadomość.

Nagłówek wiadomości jest więc często przydatnym narzędziem w analizowaniu wiadomości pod kątem SPAMU (pomijając treść i temat). Większość ludzi zwykle nie ma żadnego powodu, aby przeglądać nagłówek wiadomości e-mail, ma to swoje zalety. Znając zastosowanie nagłówka wiadomości e-mail i sposób jego wyświetlania, nie będziesz całkowicie zaskoczony, gdy w przyszłości nagle otrzymasz złośliwy atak.

Po odczytaniu nagłówka wiadomości znajdziesz tu wiele informacji o nadawcy i odbiorcy oraz ścieżce, jaką wiadomość przeszła. Poniżej znajdziesz kilka podstawowych informacji o zawartości nagłówka.

 • Od – to linia, którą można łatwo sfałszować. Zawiera informacje o tym, skąd pochodzi wiadomość.
 • Do – odbiorca wiadomości e-mail (choć niekoniecznie pokazuje adres e-mail odbiorcy)
 • Temat – pomyśl o tym jako o „tytule” lub temacie, który nadawca ustawia w swoim e-mailu.
 • Return-Path — znany również jako Reply-To , zawiera adres, na który zostanie wysłana odpowiedź na ten e-mail.
 • Envelope-To – jest trochę podobny do Reply-To . Pokazuje, że wiadomość e-mail została wysłana na adres podany w tej linii.
 • Odebrane — ten wiersz pokazuje serwery, przez które przeszła wiadomość e-mail, aby dotrzeć do skrzynki pocztowej odbiorcy.

Domenomania.pl już od ponad 15 lat zajmuje się hostingiem stron WWW i rejestracją domen.

Jak wyświetlić nagłówek wiadomości w Outlook?

Jak większość programów pocztowych, również Outlook posiada opcje wyświetlania nagłówka wiadomości. Zobacz jakie to proste:

 1. Uruchom program pocztowy Outlook.
 2. Kliknij dwukrotnie w wiadomość, której nagłówek chcesz sprawdzić (opcjonalnie po prostu otwórz wiadomość jeśli powoduje to otwarcie jej w nowym oknie).
 3. Wejdź w menu Plik.
  Przejdź do sekcji Plik, a następnie wybierz właściwości aby sprawdzić nagłówek wiadomości poczta Outlook
 4. Przejdź do Właściwości.
  Przejdź do właściwości wiadomości aby sprawdzić jej parametry oraz odczytać nagłówek wiadomości
 5. Odczytaj nagłówek w polu Nagłówki internetowe.
  We właściwościach wiadomości e-mail znajdziesz treść nagłówka
 • Czy ten artykuł był pomocny?
 • TakNie

Jak stworzyć konto Gmail?

Poczta Gmail to jedna z najpopularniejszych platform oferująca usługę poczty e-mail oraz wiele innych narzędzi dostępnych w chmurze. Jest to...

Jak pobrać bazę danych w DirectAdmin?

DirectAdmin to panel administracyjny, który pozwala na intuicyjne wykonywanie wielu czynności i zarządzanie swoimi usługami hostingowymi. Takze...

Jak zalogować się do bazy danych w DirectAdmin?

DirectAdmin to panel administracyjny, który powszechnie stosowany jest przez firmy hostingowe. Daje on możliwość zarządzania poszczególnymi...

Domeny, hosting, serwery VPS i poczta e-mail

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji.

Telefon

Kontakt w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - piątek
8.00 - 16.00
Infolinia:
+48 71 715 27 24

Poczta

Kontakt mailowy w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - niedziela
24h na dobę
Email:
bok@domenomania.pl