Jak zabezpieczyć stronę WWW?

Promocja na hosting WordPress

Wiele aspektów naszego życia przenosi się do przestrzeni internetowej, zabezpieczenie strony internetowej staje się kwestią kluczową dla każdego właściciela witryny. Niestety, niezależnie od tego, czy prowadzisz duży serwis internetowy, sklep online czy niewielką stronę firmową, jesteś narażony na ryzyko ataków hakerów. Czy należy się obawiać ataków? Jak skutecznie chronić swoją witrynę przed zagrożeniami cyberprzestępców? Odpowiedzi na te pytania są niezwykle istotne dla utrzymania bezpiecznej i funkcjonalnej obecności w Internecie. Zobacz, jak zabezpieczyć stronę i na co zwrócić szczególną uwagę.

Wiele stron internetowych jest narażonych na niebezpieczne ataki hakerów, które mogą skutkować wykradnięciem poufnych danych właściciela strony, a także zarejestrowanych na niej użytkowników. W tym artykule dowiesz się, jak skutecznie zabezpieczyć stronę www.

Czy należy obawiać się ataku hakerów?

Nawet największe serwisy internetowe działające na całym świecie muszą zmagać się z atakami hakerów. Głównym zagrożeniem, jest uzyskanie dostępu do ważnych informacji przez osoby nieupoważnione. Co to oznacza w praktyce? Wyobraź sobie, że prowadzisz sklep internetowy, który przechowuje wrażliwe dane użytkowników. Skuteczny atak hakerski może spowodować, że trafią one w niepowołane ręce.

Działania hakerskie mogą doprowadzić również do tego, że strona www przestanie działać. W niektórych przypadkach zdarza się, że wgrywane pliki na serwer będą zawierały wirusa. Zdarza się, że na stronach www pojawiają się przekierowania do innych serwisów, które niekoniecznie są powiązane z Twoją działalnością. Jak sam widzisz istnieje wiele zagrożeń, które mogą dotknąć daną stronę WWW.

Domenomania.pl już od ponad 15 lat zajmuje się hostingiem stron WWW i rejestracją domen.

W jaki sposób zabezpieczyć stronę www?

Zabezpieczenie strony www nie jest trudnym zadaniem. Wybierając dobry hosting internetowy już na starcie otrzymasz pakiet pozwalający na ochronę przez atakami hakerów. Niektóre rozwiązania są dodatkowo płatne, dlatego warto wybrać taki zestaw zabezpieczeń, który będzie pasował do charakteru Twojej strony.

  • Certyfikat SSL – jest najlepszą formą zabezpieczenia strony internetowej przed wykradnięciem poufnych danych. Wszystkie informacje, jakie przepływają przez stronę internetową są zaszyfrowane. Dzięki temu nie ma możliwości, aby ktoś mógł wykraść nazwy kont, hasła, czy wiadomości w kontach pocztowych. Jeśli prowadzisz sklep internetowy, to taki certyfikat SSL pozwala zabezpieczyć również przeprowadzane transakcje. Sprawdź : różnice między darmowym SSL i płatnym SSL.
  • Autoryzacja SMTP – odpowiada za autoryzacje użytkownika przy logowaniu do konta pocztowego. Dzięki temu masz pewność, że nikt nie uzyska dostępu do Twojego konta i nie wyśle przypadkowej wiadomości do klienta.
  • System antyspamowy – jak wiadomo na konta pocztowe każdego dnia napływają setki niepotrzebnych maili zawierających reklamy. Zdarza się, że w pozornie prostych wiadomościach są ukryte szkodliwe wirusy. System antyspamowy to doskonały sposób na zabezpieczenie strony www. Program działa automatycznie, dlatego możesz zająć się swoimi obowiązkami bez konieczności usuwania pojedynczych maili.
  • System antywirusowy – szkodliwe pliki, które mogą zainfekować stronę WWW zazwyczaj sprawiają, że przestaje ona poprawnie funkcjonować. System antywirusowy oferowany w pakietach hostingowych skanuje praktycznie wszystko, co pojawia się na stronie internetowej. Nawet jeśli wyślesz na serwer plik, który będzie miał wirusa, to antywirus natychmiast go wychwyci.
  • Regularna kopia zapasowa – istnieje ryzyko, że podczas ataku na Twoją stronę WWW zostaną uszkodzone pliki niezbędne do jej poprawnego funkcjonowania. Tworzenie regularnej kopii zapasowej pozwoli na odtworzenie każdego elementu i tym samym szybsze przywrócenie pełnej funkcjonalności. Wybierając hosting od dobrego dostawcy otrzymasz możliwość wykonywania regularnej kopii zapasowej.

Ile kosztuje zabezpieczenie strony www?

Większość przedstawionych wcześniej zabezpieczeń stron internetowych jest zawarta w pakietach hostingowych. Zdarza się, że certyfikat SSL jest dodatkowo płatny. Jego ceny zaczynają się od 9,99 zł w skali miesiąca.

Czasami warto zastanowić się nad wyższym pakietem hostingowym, który ma już taką formę zabezpieczenia. Może okazać się, że dopłata będzie nieco mniejsza. Sprawdzeni dostawcy oferują w podstawowych opcjach systemy antywirusowe, kopie zapasowe, filtry antyspamowe czy autoryzacje SMTP. Najtańszy hosting kosztuje już od 39 złotych w skali roku.

Jeśli posiadasz hosting w Domenomania.pl możesz na nim umieścić swoją stronę WWW lub przechowywać pliki.

Pamiętaj, aby wybrać hosting od sprawdzonego dostawcy

Podczas zabezpieczenia strony www należy zwrócić szczególną uwagę na zabezpieczenia, jakie są oferowane już na starcie. Nie zawsze warto kupować pakiety hostingowe w bardzo promocyjnych cenach.

Bardzo ważne, aby dostawca zapewnił wsparcie techniczne przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Możliwość skorzystania z pomocy bardzo często pomaga uniknąć ataku hakerskiego. Warto stawiać na sprawdzone rozwiązania, ponieważ one będą w stanie zapewnić bezproblemowe działanie Twojej strony www.

Dlaczego potwierdzenie odczytu e-mail nie działa w każdym programie?

Większość programów pocztowych i systemów Webmail, a także serwerów pocztowych, nie pozwala sprawdzić czy wiadomość e-mail wysłana do...

Panel WordPress wygląda na uszkodzony – brak motywu w wp-admin

Wyobraź sobie sytuację: właśnie ukończyłeś aktualizacje WordPress, ale gdy logujesz się do panelu administracyjnego (wp-admin), na ekranie...

Co to jest i do czego służy motyw potomny w WordPress?

WordPress to potężna platforma do tworzenia stron internetowych, która oferuje ogromną elastyczność podczas ich projektowania - m.in. dzięki...

Domeny, hosting, serwery VPS i poczta e-mail

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji.

Telefon

Kontakt w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - piątek
8.00 - 16.00
Infolinia:
+48 71 715 27 24

Poczta

Kontakt mailowy w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - niedziela
24h na dobę
Email:
bok@domenomania.pl