Jak wstawić tekst preformatowany do wpisu WordPress?

Promocja na hosting WordPress

Tekst preformatowany służy do definiowania bloku wstępnie sformatowanego tekstu. Tego typu tekst zachowuje spacje tekstowe, podziały wierszy, tabulatory i inne znaki formatujące. Są one  ignorowane przez przeglądarki internetowe. Tekst w tagu pre jest wyświetlany czcionką o stałej szerokości. Tekst preformatowany możliwy jest do wstawienia za pomocą bloku Tekst formatowany.

Preformatowany tekst znajduje szerokie zastosowanie w tworzeniu stron internetowych oraz przy dodawaniu do nich treści. Język HTML nie rozpoznaje odstępów dodawanych do kodu, w tym spacji czy tabulacji.  Jeśli wstawisz kilka spacji między różnymi słowami, przeglądarka wyrenderuje tylko jedną spację.

Poniżej znajdziesz przykładowy kod (przekierowanie 301 w pliku .htaccess) umieszczony w tagu pre czyli jako tekst preformatowany (tekst formatowany):

RewriteEngine On
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^(www\.)?domena-internetowa\.pl [NC]
RewriteRule (.*) http://domena-witryny.pl/$1 [R=301,L]

Ponieważ CSS pozwala tworzyć style wizualne w znacznie bardziej efektywny sposób niż język HTML, może zdarzyć się że zechcesz wrócić do tekstu preformatowanego. W treści wpisów często jest on używany przy wklejaniu fragmentów, np. przykładowych kodów, adresów e-mail a nawet wierszy i poezji. Ułatwia to czytanie treści i nie zaburza jej struktury, która z wielu powodów może być z góry narzucona (np. patrz fragmenty kodu CSS, itp).

Domenomania.pl to jedna z czołowych i największych firm w Polsce, która nieprzerwanie od roku 2004 dostarcza usługi związane z hostingiem, domenami, pozycjonowaniem stron internetowych oraz kreacją stron WWW.

Jak wstawić tekst preformatowany do wpisu WordPress?

Podczas korzystania z CMS WordPress tradycyjnie w edytorze tekstowym używasz tagu <pre> do oznaczenia teksty preformatowanego. W nowym edytorze WordPress możesz po prostu skorzystać z bloku Tekst formatowany. Użyj go, a następnie umieść w nim fragment tekstu, który chcesz pokazać we właściwym dla niego formatowaniu.

  1. Zaloguj się do WordPress (wp-admin).
  2. Przejdź do sekcji Wpisy.
  3. Dodaj nowy lub edytuj już istniejący wpis WordPress.
  4. Dodaj nowy blok Tekst formatowany.
    Wstaw blok Tekst formatowany aby dodać tekst, który zostanie prawidłowo rozpoznany przez przeglądarki
  5. Dodaj tekst do bloku.Wprowadź tekst, który ma zostać poddany wstępnemu formatowaniu za pomocą tagu pre
  6. Z menu po prawej stronie wybierz ustawienia Typografii, np. rozmiar tekstu.
  7. Opublikuj wpis.

Dlaczego potwierdzenie odczytu e-mail nie działa w każdym programie?

Większość programów pocztowych i systemów Webmail, a także serwerów pocztowych, nie pozwala sprawdzić czy wiadomość e-mail wysłana do...

Panel WordPress wygląda na uszkodzony – brak motywu w wp-admin

Wyobraź sobie sytuację: właśnie ukończyłeś aktualizacje WordPress, ale gdy logujesz się do panelu administracyjnego (wp-admin), na ekranie...

Co to jest i do czego służy motyw potomny w WordPress?

WordPress to potężna platforma do tworzenia stron internetowych, która oferuje ogromną elastyczność podczas ich projektowania - m.in. dzięki...

Domeny, hosting, serwery VPS i poczta e-mail

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji.

Telefon

Kontakt w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - piątek
8.00 - 16.00
Infolinia:
+48 71 715 27 24

Poczta

Kontakt mailowy w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - niedziela
24h na dobę
Email:
bok@domenomania.pl