Jak dodać chmurę tagów do strony WordPress?

Promocja na hosting WordPress

Kategorie i tagi pozwalają użytkownikom szybko poruszać się po witrynie internetowej. Właściwe ich użycie, a co za tym idzie przypisanie do publikowanych treści zwiększa użyteczność Twojej witryny. Każdy publikowany post musi posiadać przynajmniej jedną kategorię. Ilość przypisanych mu tagów nie jest ograniczona. W śledzeniu treści za pomocą tagów pomoże użytkownikowi tzw. chmura tagów. Dowiedz się w jaki sposób umieścić chmurę tagów na stronie lub we wpisie WordPress.

Tagi są przykładem domyślnej taksonomii używanej w celu uporządkowania treści. Taksonomie to metoda klasyfikacji treści i danych w WordPress. Kiedy używasz taksonomii, grupujesz razem podobne publikacje. Dzięki ich zastosowaniu użytkownik może podążać za tematyką publikacji lub ich kluczowymi zagadnieniami.

W korzystaniu z tagów przydatna staje się tzw. chmura tagów. Stanowi ona element strony internetowej skupiający w jednym miejscu wszystkie lub najpopularniejsze tagi używane do opisywania publikowanych treści. W zależności od jej konfiguracji może, np. wyszczególniać popularne frazy lub wskazywać ilość przypisanych im publikacji. W odróżnieniu od kategorii, każdy wpis powinien zawierać wiele tagów określających kluczowe zagadnienia zawarte w jego treści.

Tagi nie są kluczowym elementem do opisywania treści publikacji, ale mogą stanowić duże ułatwienie dla użytkowników poszukujących określonych zagadnień. Nawet jeśli korzystasz z kategorii jako nadrzędnego sposobu grupowania treści, rozważ dodanie chmury tagów.

Jak dodać widget Chmurka tagów?

Widget chmura tagów dodany do witryny WordPress będzie widoczny na każdej stronie w określonym przez Ciebie miejscu, np. stopce lub panelu bocznym. Jego umiejscowienie może być także zależne od wybranego szablonu WordPress.

 1. Zaloguj się do WordPress (wp-admin).
 2. Przejdź do sekcji Wygląd > Widgety.
 3. Złap i dodaj widget Chmurka tagów a następnie umieść go w wybranej lokalizacji.
  Dodaj nowy widget WordPress aby rozbudować stronę WordPress o nowe elementy, np. chmurę tagów
 4. Skonfiguruj widget określając jego podstawowe parametry tj. Tytuł (widoczny na stronie) oraz Taksonomię (czego dotyczy chmura tagów).
  Chmurka tagów, tj, widget WordPress pozwala wyświetlać różne taksonomie, np. kategorie i tagi
 5. Określ czy ma być widoczna liczba wpisów przypisanych do kategorii lub tagów.
  Chmura tagów to widget WordPress oferujący możliwość wyświetlania popularnych tagów w witrynie internetowej
 6. Widget jest już widoczny na Twojej stronie internetowej.

Widgety są elementami witryny internetowej, które pojawiają się na wszystkich jej stronach. Jeśli poszukujesz innego rozwiązania, skorzystaj z dedykowanych wtyczek dostępnych w bibliotece WordPress.

Jak dodać chmurę tagów do wpisu WordPress?

Blok chmura tagów dodany do wpisu WordPress pozostanie widoczny tylko w treści do której go dodasz. Może być dodawany wg. Twojego uznania do wybranych lub wszystkich wpisów.

 1. Zaloguj się do WordPress (wp-admin).
 2. Przejdź do sekcji Wpisy.
 3. Dodaj nowy lub edytuj już istniejący wpis WordPress.
 4. Dodaj nowy blok Chmura tagów.Dodaj blok Chmura tagów do publikowanego wpisu aby urozmaicić treść i skierować użytkownika na inne publikacje
 5. Edytuj ustawienia Taksonomia oraz Pokazuj liczbę wpisów.
  Chmura tagów dodana do wpisu WordPress może stanowić jego urozmaicenie i możliwość przekierowania użytkownika na inne treści
 6. Opublikuj wpis.

Blok Chmura tagów widoczny będzie tylko we wpisach do których został dodany. Jeśli chcesz aby chmura tagów pojawiała się na każdej stronie Twojej witryny WordPress skorzystaj z widgetów. Instrukcję dodawania chmury tagów za pomocą widgetu znajdziesz w tym samym artykule.

 • Czy ten artykuł był pomocny?
 • TakNie

Ulepsz swoją witrynę WordPress za pomocą wtyczek logowania i rejestracji

Wtyczki do logowania i rejestracji są niezbędne, aby ożywić Twoją witrynę WordPress. Nie tylko ułatwiają odwiedzającym rejestrację, ale...

Jak przygotować się do skopiowania witryny w DirectAdmin?

Duplikowanie witryny WordPress to częste zadanie, szczególnie przydatne, gdy trzeba wprowadzić istotne zmiany lub przetestować nowe funkcje bez...

WP_HOME i WP_SITEURL w WordPress

Konfigurowanie strony WordPress wymaga zrozumienia kilku ustawień technicznych, z których dwa to WP_HOMEi WP_SITEURL. Ustawienia te są niezbędne...

Domeny, hosting, serwery VPS i poczta e-mail

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji.

Telefon

Kontakt w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - piątek
8.00 - 16.00
Infolinia:
+48 71 715 27 24

Poczta

Kontakt mailowy w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - niedziela
24h na dobę
Email:
bok@domenomania.pl