Nagłówki i akapity we wpisach WordPress

Promocja na hosting WordPress

Nagłówki i akapity stanowią jeden z podstawowych elementów składowych wpisów i stron WordPress. To one tworzą ich treść, segregują publikowane informacje oraz co ważne, wpływają na dostępność treści w wyszukiwarkach. Także ich pozycjonowanie. Właściwy rozkład nagłówków i akapitów pozwoli użytkownikom łatwo zapoznać się z publikowanymi treściami a także pozytywnie wpłynie na wizerunek witryny w w sieci.

W  tym artykule znajdziesz podstawowe informacje o dodawaniu/tworzeniu nagłówków i akapitów w czasie edycji wpisu WordPress. Możesz używać wiele nagłówków na stronie internetowej, które będą pełniły różne funkcje, w tym różnie wpływały na identyfikowanie treści i ich pozycjonowanie w Google.

Nagłówki mogą znacząco pomóc użytkownikom witryny internetowej w zrozumieniu tekstu jaki publikujesz. Działają trochę jak drogowskazy ułatwiając im zorientowanie się o czym jest strona lub poszczególne akapity wpisów. Określają które treści są ważne i w jaki sposób łączą się ze sobą. Myśląc o nagłówkach powinieneś mieć przed oczami rozwiązanie, które pozwoli Tobie ulepszać swoje treści.

Wyszukiwarki rozszyfrowują stronę za pomocą utworzonych tagów, takich jak nagłówek lub akapit. Akapity stanowią po prostu publikowaną treść inną niż nagłówki. Zwykle jest to po prostu część tekstu znajdująca się między poszczególnymi nagłówkami.

Jak dodać nagłówek do wpisu WordPress?

Nagłówek we wpisie WordPress stanowi swego rodzaju separator treści. Zwykle stosowany jest on w artykułach w których porusza się wiele tematów. Pozwala on zachować porządek i może stanowić dobry powód do utworzenia spisu treści. Stosuj różne rodzaje nagłówków wg. swoich potrzeb.

Pamiętaj, że tytuł wpisu tworzy nagłówek H1, w tekście używaj nagłówków H2 do H6, gdzie zwykle H2 otwiera nowy wątek i akapit. Skorzystaj z wtyczki Yoast SEO aby sprawdzić czy wszystkie nagłówki są umieszczone prawidłowo oraz czy rozkład treści w poszczególnych  sekcjach (między nagłówkami) jest równomierny.

 1. Zaloguj się do WordPress (wp-admin).
 2. Przejdź do sekcji Wpisy.
 3. Dodaj nowy lub edytuj już istniejący wpis WordPress.
 4. Dodaj nowy blok Nagłówek.Dodawanie nowego bloku do wpisu WordPress > dodaj Nagłówek lub akapit
 5. Wprowadź tekst nagłówka.
  Wprowadź tytuł nagłówka
 6. Wybierz typ nagłówka jaki chcesz umieścić we wpisie.
  Wybierz rodzaj nagłówek - poziom

Domenomania.pl już od ponad 15 lat zajmuje się hostingiem stron WWW i rejestracją domen.

Jak utworzyć nowy akapit we wpisie WordPress?

Akapit w WordPress to blok tekstowy. Jest on tworzony automatycznie w chwili kiedy zaczniesz wpisywać tekst w wolnym polu. Jeśli nie chcesz tworzyć akapitu skorzystaj z opcji wstawiania nowego bloku WordPress. Dodawaj zdjęcia, galerie, filmy, itp..

 1. Zaloguj się do WordPress (wp-admin).
 2. Przejdź do sekcji Wpisy.
 3. Dodaj nowy lub edytuj już istniejący wpis WordPress.
 4. Dodaj nowy blok Akapit.
  Dodawanie nowego bloku do wpisu WordPress > dodaj Nagłówek lub akapit
 5. Opcjonalnie: zacznij wpisywać tekst w wolnym polu.
  Zacznij wprowadzać tekst w pustej przestrzeni aby automatycznie utworzyć akapit.
 6. Akapit został utworzony.

Dlaczego potwierdzenie odczytu e-mail nie działa w każdym programie?

Większość programów pocztowych i systemów Webmail, a także serwerów pocztowych, nie pozwala sprawdzić czy wiadomość e-mail wysłana do...

Panel WordPress wygląda na uszkodzony – brak motywu w wp-admin

Wyobraź sobie sytuację: właśnie ukończyłeś aktualizacje WordPress, ale gdy logujesz się do panelu administracyjnego (wp-admin), na ekranie...

Co to jest i do czego służy motyw potomny w WordPress?

WordPress to potężna platforma do tworzenia stron internetowych, która oferuje ogromną elastyczność podczas ich projektowania - m.in. dzięki...

Domeny, hosting, serwery VPS i poczta e-mail

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji.

Telefon

Kontakt w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - piątek
8.00 - 16.00
Infolinia:
+48 71 715 27 24

Poczta

Kontakt mailowy w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - niedziela
24h na dobę
Email:
bok@domenomania.pl