Jak dodać domenę dodatkową w cPanel?

Promocja na hosting WordPress

Czym jest domena dodatkowa?

Domena dodatkowa to kolejna domena, którą cPanel przechowuje jako poddomenę Twojej witryny głównej. Domeny dodatkowe są hostowane na koncie. Domeny dodatkowe umożliwiają zarządzanie wieloma domenami z poziomu jednego konta w cPanel. Domena dodatkowa łączy nową nazwę domeny z katalogiem na Twoim koncie, a następnie przechowuje pliki przeznaczone dla domeny dodatkowej w tym katalogu na serwerze FTP.

Dodawanie domeny dodatkowej w cPanel

Sprawdź instrukcje krok po kroku jak dodać domenę dodatkową do cPanel:

 1. Zaloguj się do cPanel.
 2. Po zalogowaniu się do cPanel, znajdź sekcję Domeny i kliknij opcję: Domeny dodatkowe.W cPanel znajdź sekcję: Domeny i kliknij opcję: Domeny dodatkowe.
 3. Wprowadź nazwę nowej domeny dodatkowej w polu tekstowym: Nowa nazwa domeny. Po wprowadzeniu nazwy domeny, cPanel automatycznie wypełni pola tekstowe: Poddomena oraz Katalog główny dokumentu. Możesz zmienić te wartości na własne.
  W formularzu wpisz nazwę domeny dodatkowej.
 4. Aby utworzyć konto FTP dla nowej domeny dodatkowej, zaznacz pole: Utwórz konto FTP skojarzone z tą domeną dodatkową. Po zaznaczeniu tego pola wyboru, na ekranie pojawią się dodatkowe ustawienia:
  • cPanel automatycznie wypełnia pole tekstowe: Nazwa użytkownika serwera FTP. Aby wybrać inną nazwę użytkownika konta FTP, ręcznie wprowadź żądaną nazwę użytkownika.
  • Wprowadź i potwierdź hasło dostępu dla tworzonego konta FTP.
 5. Aby dodać wskazaną domenę dodatkową, kliknij przycisk: Dodaj domenę.
 6. Po dodaniu domeny dodatkowej, zostanie wyświetlone powiadomienie potwierdzające dodanie dodatkowej domeny. Jeśli chcesz przejść do zarządzania plikami w tej domenie, będziesz mógł od razu przejść do menadżera plików.
  Komunikat w cPanelu potwierdzający dodanie domeny dodatkowej.
 • Czy ten artykuł był pomocny?
 • TakNie
Promocja na hosting WordPress

Co to jest favicon i jak dodać do strony WWW?

Poniższy artykuł przedstawia co to są Favicony, dlaczego warto je używać, jak ważne są do prowadzenia strony WWW oraz jak je dodać do swojej...

Błąd 302 – co to jest i jak naprawić?

W artykule zostało wytłumaczone co to jest błąd 302 i jak poradzić sobie z jego naprawą. Jest to komunikat błędu, który możemy napotkać...

Brotli – co to jest i dlaczego warto go używać?

W niniejszym artykule wyjaśniamy co to jest Brotli oraz jakie korzyści płyną z jego zastosowania. Dowiedz się więcej o tej metodzie kompresji...

Domeny, hosting, serwery VPS i poczta e-mail

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji.

Telefon

Kontakt w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - piątek
8.00 - 16.00
Infolinia:
+48 71 715 27 24

Poczta

Kontakt mailowy w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - niedziela
24h na dobę
Email:
bok@domenomania.pl