Jak dodać domenę dodatkową w cPanel?

Promocja na hosting WordPress

Czym jest domena dodatkowa?

Domena dodatkowa to kolejna domena, którą cPanel przechowuje jako poddomenę Twojej witryny głównej. Domeny dodatkowe są hostowane na koncie. Domeny dodatkowe umożliwiają zarządzanie wieloma domenami z poziomu jednego konta w cPanel. Domena dodatkowa łączy nową nazwę domeny z katalogiem na Twoim koncie, a następnie przechowuje pliki przeznaczone dla domeny dodatkowej w tym katalogu na serwerze FTP.

Dodawanie domeny dodatkowej w cPanel

Sprawdź instrukcje krok po kroku jak dodać domenę dodatkową do cPanel:

 1. Zaloguj się do cPanel.
 2. Po zalogowaniu się do cPanel, znajdź sekcję Domeny i kliknij opcję: Domeny dodatkowe.W cPanel znajdź sekcję: Domeny i kliknij opcję: Domeny dodatkowe.
 3. Wprowadź nazwę nowej domeny dodatkowej w polu tekstowym: Nowa nazwa domeny. Po wprowadzeniu nazwy domeny, cPanel automatycznie wypełni pola tekstowe: Poddomena oraz Katalog główny dokumentu. Możesz zmienić te wartości na własne.
  W formularzu wpisz nazwę domeny dodatkowej.
 4. Aby utworzyć konto FTP dla nowej domeny dodatkowej, zaznacz pole: Utwórz konto FTP skojarzone z tą domeną dodatkową. Po zaznaczeniu tego pola wyboru, na ekranie pojawią się dodatkowe ustawienia:
  • cPanel automatycznie wypełnia pole tekstowe: Nazwa użytkownika serwera FTP. Aby wybrać inną nazwę użytkownika konta FTP, ręcznie wprowadź żądaną nazwę użytkownika.
  • Wprowadź i potwierdź hasło dostępu dla tworzonego konta FTP.
 5. Aby dodać wskazaną domenę dodatkową, kliknij przycisk: Dodaj domenę.
 6. Po dodaniu domeny dodatkowej, zostanie wyświetlone powiadomienie potwierdzające dodanie dodatkowej domeny. Jeśli chcesz przejść do zarządzania plikami w tej domenie, będziesz mógł od razu przejść do menadżera plików.
  Komunikat w cPanelu potwierdzający dodanie domeny dodatkowej.
 • Czy ten artykuł był pomocny?
 • TakNie
Promocja na hosting WordPress

Jak zainstalować nowy język w Mozilla Thunderbird?

Mozilla Thunderbird to klient poczty e-mail, który cieszy się bardzo dużą popularnością. Z uwagi na to, że jest to programowanie stosowane...

Jak dodać Google Fonts w witrynie WordPress?

Projektując i tworząc stronę internetową opartą o WordPress powinniśmy zadbać o to, aby była ona wykonana we właściwy sposób i spełniała...

Ustawienia bezpośrednich odnośników w WordPress

Odnośniki bezpośrednie (z ang. "permalinks") to nic innego jak odnośnik, który kieruje do konkretnej podstrony witryny internetowej. W przypadku...

Domeny, hosting, serwery VPS i poczta e-mail

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji.

Telefon

Kontakt w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - piątek
8.00 - 16.00
Infolinia:
+48 71 715 27 24

Poczta

Kontakt mailowy w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - niedziela
24h na dobę
Email:
bok@domenomania.pl