Czy mogę chronić WordPress przed atakiem DDoS?

Promocja na hosting WordPress

Atak DDoS wykorzystuje zainfekowane komputery do przeprowadzenia cyberataku na komputer/serwer docelowy. Korzystając z pośrednich zainfekowanych komputerów wysyła lub żąda danych z serwerów WordPress celem spowolnienia ich działania a w końcu doprowadzenie do awarii serwera. W wyniku ataku DDoS na serwery WordPress, ofiarami stają się ich użytkownicy, właściciele witryn jak również użytkownicy witryn, którzy tracą dostęp do zasobów Internetu.

Atak DDoS – informacje podstawowe

Atak DDoS przeprowadzany jest zwykle w kierunku serwera WordPress i bezpośrednio dotyka całego komputera. Ataki DDoS są wykorzystywane przede wszystkim po to zawiesić atakowany system, czyniąc go niedostępnym lub spowalniając go. Jednak aby przeprowadzić atak tego typu często wykorzystuje się już istniejące witryny, które stają się celem cyberprzestępców. To właśnie witryny internetowe, luki w ich zabezpieczeniach, stają się celem ataku. Cyberprzestępcy mają swój cel w tym działaniu, blokując działanie stron internetowych, które z różnych powodów stają się przyczyną całego ataku, np. duże sklepy internetowe, strony o tematyce politycznej lub religijnej, itp..

O ile atak DDoS często jest trudny do przewidzenia, możliwe jest ograniczenie jego skutków. Dotyczy to tak samo wprowadzenia zabezpieczeń serwera WordPress, jak również samej witryny internetowej.

Jeśli chcesz zmniejszyć skutki lub całkowicie zapobiec atakom DDoS na witrynę internetową, zadbaj przede wszystkim o bezpieczeństwo CMS WordPress. Nasz zespół zajmie się bezpieczeństwem całego serwera.

Jak chronić witrynę WordPress przed DDoS?

Atak DDoS może skutecznie zatrzymać Twój biznes w sieci Internet. Brak dostępu do strony internetowej, utrata użytkowników, przerwa w sprzedaży, brak możliwości zarabiania to tylko nieliczne skutki ataku. Warto, poza wyborem sprawdzonego dostawcy hostingu, zadbać także o bezpieczeństwo witryny i eliminować wszystkie możliwe źródła dziur w systemie bezpieczeństwa.

CMS WordPress jest bardzo elastycznym systemem zarządzania treścią m.in. ze względu na możliwość instalowania nieskończonej ilości wtyczek. Dzięki bogatej ofercie wtyczek w bibliotece WordPress oraz dostępie do kodu źródłowego strony, możesz szybko wprowadzić kilka dodatkowych warstw bezpieczeństwa i ochrony przed DDoS.

  • Wybierz dostawcę bezpiecznego hostingu: skorzystaj z doświadczenia, najnowszych urządzeń oraz zabezpieczeń wybierając ofertę hostingu WordPress Domenomania.pl, przekonaj się, że bezpieczeństwo jest dla nas priorytetem,
  • Wyłącz XMLR RPC i REST API w WordPress: XML-RPC jest łatwy do złamania i  ​​ujawnia luki, które cyberprzestępcy mogą wykorzystać podczas ataków DDoS. WordPress JSON REST API umożliwia wtyczkom i narzędziom dostęp do danych WordPress. W celu zabezpieczenia witryny skorzystaj, np. z popularnej wtyczki Disable WP Rest API. XML-RPC możesz deaktywować w pliku .htaccess na serwerze FTP.
  • Pobierz wtyczkę WordPress DDoS Protection: wtyczki WAF czyli wtyczki nakładające dodatkowe warstwy bezpieczeństwa mogą wykonywać wszystkie najważniejsze funkcje ochrony danych oraz dodatkowo monitorować ruch na żywo i reagować na jego nagły wzrost.
  • Uczyń konserwację i monitorowanie WordPressa priorytetem: WordPress to otwarty kod źródłowy, nieskończona ilość wtyczek i szablonów. To co jest ogromną zaletą WordPress czasami staje się także problemem, jeśli przestajesz kontrolować narzędzia, których używasz i nie dbasz, np. o ich aktualizację. Także kopię zapasową strony. Nadaj bezpieczeństwu priorytet, wykonując regularny przegląd dodatków oraz upewniając się, że w każdej chwili możesz przywrócić kopię zapasową lub liczyć na wsparcie administratora serwera WordPress,
  • Czy ten artykuł był pomocny?
  • TakNie

Ulepsz swoją witrynę WordPress za pomocą wtyczek logowania i rejestracji

Wtyczki do logowania i rejestracji są niezbędne, aby ożywić Twoją witrynę WordPress. Nie tylko ułatwiają odwiedzającym rejestrację, ale...

Jak przygotować się do skopiowania witryny w DirectAdmin?

Duplikowanie witryny WordPress to częste zadanie, szczególnie przydatne, gdy trzeba wprowadzić istotne zmiany lub przetestować nowe funkcje bez...

WP_HOME i WP_SITEURL w WordPress

Konfigurowanie strony WordPress wymaga zrozumienia kilku ustawień technicznych, z których dwa to WP_HOMEi WP_SITEURL. Ustawienia te są niezbędne...

Domeny, hosting, serwery VPS i poczta e-mail

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji.

Telefon

Kontakt w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - piątek
8.00 - 16.00
Infolinia:
+48 71 715 27 24

Poczta

Kontakt mailowy w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - niedziela
24h na dobę
Email:
bok@domenomania.pl