Czym różni się strona od wpisu WordPress?

Promocja na hosting WordPress

WordPress jest to najpopularniejsze narzędzie do obsługi blogów oraz stron internetowych, które  wykorzystywane jest przez tysiące użytkowników na całym świecie. W prosty i przyjemny sposób umożliwia samodzielną edycję i aktualizacje treści oraz informacji, które pojawią się na niej. Do treści tych należą zarówno strony jak i wpisy. Dowiedz się czym różnią się strony od wpisów w WordPress.

Jak korzystać z WordPress?

CMS WordPress jest prosty w obsłudze od pierwszego uruchomienia. Nie wymaga wiedzy technicznej. Cała konfiguracja i obsługa sprowadza się do wprowadzenia kilku spersonalizowanych ustawień. Wypełnienia witryny treścią. Samo wprowadzanie treści, publikacja postów i stron, opiera się na prostym edytorze.

WordPress oferuje bardzo wiele rozszerzeń oraz wtyczek. Instalowanie wybranych wtyczek może może powodować dodanie niestandardowych treści do witryny internetowej. Mogą one zawierać niestandardowe treści lub być zarządzane w niestandardowy sposób.

Czym różni się strona od wpisu WordPress?

  • Strona
    Nie posiada daty publikacji ani autora i jest używana tylko do treści w których data publikacji nie ma większego znaczenia. Zawiera stałe informacje  a jeśli zostają jakieś dokonane zmiany  w niej to nie wpływają one na jej pozycjonowanie na witrynie. Zazwyczaj używane są do stron kontaktowych, ofert czy też galerii czy informacjach adresowych danej firmy
  • Wpis
    Posiada  datę publikacji i są używane do treści, które pojawiają się cyklicznie czyli w określonych odstępach czasu. Można je przepisywać do określonych kategorii czy też tagów. Jest to standardowy typ treści występujący na stronie. To właśnie dzięki nim jesteśmy w   stanie między innymi przyporządkować autora do danego artykułu. Są one dodawane w kolejności w których zostały dodane co oznacza, że dodane najpóźniej będą na samej górze. Zazwyczaj używany do artykułów, postów na bloga.
Różnice pomiędzy stroną, a wpisem w WordPress
 Strona 

Wpis

 

Publikacja treściBrakPosiadają
Kategoria, tagiBrakPosiadają – można im przypisywać określone taki
Najczęstsze zastosowanieStrony kontaktowe

Oferty

Informacje adresowe

Artykuły

Blogi

Dzienniki

Forma treściStatyczna – stałe informacjeDynamiczna – mogą zostać zastąpione przez inne
Limit CMS WordPressBrak limituBrak limitu

Kiedy stworzyć wpis, a kiedy stronę?

Strony służą do prezentowania treści stałych, które się nie zmieniają. Są to informacje o firmie, blogu, ważne artykuły, które muszą być wyróżnione na stronie. Strony mogą zawierać wiele zakładek, formularze kontaktowe, itp. Strony w WordPress często są także wykorzystywane do budowy menu w WordPress.

Wpisy wykorzystywane w witrynach WordPress to wszystkie nowe treści, które pojawiają się cyklicznie. Opisujemy w nich, co działo się w firmie lub publikujemy recenzje, piszemy o nowościach, zamieszczamy aktualności związane z naszym biznesem. Można uznać, że są to artykuły na dany temat, które możemy cyklicznie publikować w sieci i udostępniać za ich pomocą informacje różnego typu.

 

Dlaczego potwierdzenie odczytu e-mail nie działa w każdym programie?

Większość programów pocztowych i systemów Webmail, a także serwerów pocztowych, nie pozwala sprawdzić czy wiadomość e-mail wysłana do...

Panel WordPress wygląda na uszkodzony – brak motywu w wp-admin

Wyobraź sobie sytuację: właśnie ukończyłeś aktualizacje WordPress, ale gdy logujesz się do panelu administracyjnego (wp-admin), na ekranie...

Co to jest i do czego służy motyw potomny w WordPress?

WordPress to potężna platforma do tworzenia stron internetowych, która oferuje ogromną elastyczność podczas ich projektowania - m.in. dzięki...

Domeny, hosting, serwery VPS i poczta e-mail

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji.

Telefon

Kontakt w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - piątek
8.00 - 16.00
Infolinia:
+48 71 715 27 24

Poczta

Kontakt mailowy w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - niedziela
24h na dobę
Email:
bok@domenomania.pl