Jak zablokować stronę w Google Chrome?

Promocja na hosting WordPress

Google Chrome to najpopularniejsza przeglądarka internetowa dla komputerów PC oraz urządzeń mobilnych. Dzięki zaawansowanym funkcjom i rozszerzeniom pozwala m.in. na konfigurację i blokadę dostępu do witryn internetowych. Można zablokować stronę w Google Chrome, aby uniknąć przypadkowego otwierania niepożądanych witryn. Aby to zrobić, należy przejść do ustawień przeglądarki i dodać blokadę dla konkretnej strony lub adresu URL. Można również zainstalować rozszerzenie lub dodatek, które pozwala na blokowanie witryn. Blokowanie stron w Google Chrome jest przydatne w przypadku ochrony prywatności i bezpieczeństwa podczas surfowania po sieci. 

Ustawienie blokady na stronę WWW w przeglądarce internetowej pozwala ograniczyć użytkownikom dostęp do wybranych stron WWW i jednocześnie blokować witryny, które z wielu powodów mogą stanowić dla nas niebezpieczeństwo lub zawierać niechciane treści.

W jakim celu blokujemy strony internetowe?

Przeglądarka internetowa Google Chrome nie oferuje domyślne wbudowanych opcji blokowania i nadawania uprawnień dostępu do wybranych stron internetowych (czarna i biała lista witryn internetowych). Możesz włączyć takie opcje korzystając z oficjalnych lub dedykowanych rozszerzeń dla przeglądarki Google Chrome i instalując je w przeglądarce używanej na swoim urządzeniu (np. smartfon lub komputer).

Blokowanie stron internetowych co do zasady jest przydatnym rozwiązaniem kiedy zarówno chcemy zablokować użytkownikom przeglądarki dostęp do wybranych stron internetowych (np. o treści nie przeznaczonej dla nich). Funkcja przydaje się także wtedy, gdy sami chcemy ograniczyć niektórym witrynom możliwość dostępu, np. do danych przeglądarki lub z jakiś powodów nie chcemy, aby inne witryny czy aplikacje otrzymały zgodę na zdalne uruchomienie strony internetowej przez nas blokowanej.

Funkcje typu blokowanie stron internetowych stają się także coraz popularniejszymi narzędziami w zarządzaniu swoim czasem pracy oraz czasem prywatnym. Blokując rozpraszające uwagę witryny internetowe możemy znacząco wpłynąć na naszą wydajność i produktywność, aby skoncentrować się na ważnych czynnościach.

Korzystając z aplikacji do blokowania witryn internetowych odmawiają one nam dostępu do stron internetowych, np. wg. określonego harmonogramu. Odcinając całkowicie dostęp lub włączając dostęp w określonym czasie.

Alternatywą dla tego typu witryn są często predefiniowane listy blokowanych adresów. Zasadnicza różnica polega na tym, że listy te tworzone są globalnie i może szybko okazać się, że pomimo ogromnego zasobu blokowanych adresów, użytkownik korzysta tylko z niewielkiej jej części.

Instalując i aktywując typowe narzędzie do blokowania witryn internetowych możesz samodzielnie zdefiniować listę blokady i aktualizować ją z czasem dostosowując do swoich potrzeb.

Jak zablokować stronę internetową w Google Chrome?

Blokowanie stron internetowych w Google Chrome rozpocznij od zainstalowania rozszerzenia pozwalającego na wprowadzenie takiej funkcjonalności:

 1. Przejdź do katalogu aplikacji i rozszerzeń Google Chrome: google.com/webstore.
 2. Odszukaj aplikacje po odpowiedniej nazwie, np. wpisując: „site block” lub „site blocker”.
 3. Zainstaluj, np. aplikację Site blocker cieszącą się dużą popularnością w Google WebStore.
 4. Zaakceptuj instalację wybranego rozszerzenia w przeglądarce Google Chrome.

Rozszerzenie zostało zainstalowane. Korzystając z opcji dostępnych w przeglądarce możesz szybko przejść do ustawień rozszerzenia, np.:

 • Block ths site: skorzystaj z tej funkcji, aby szybko dodać aktualnie otwartą stronę WWW do listy zablokowanych.
 • Opcje: skorzystaj z opcji Site blockera, aby dostosować jego ustawienia do swoich potrzeb, np. zarządzać listą blokowanych stron.

Funkcje blokady stron WWW w sekcji Block this site

Kliknięcie przycisku: Block this site spowoduje natychmiastowe dodanie aktualnie otwartej witryny do listy zablokowanych. Możesz zmienić te ustawienie oraz tworzyć ręcznie listę zablokowanych stron korzystając z Opcji rozszerzenia przeglądarki.

Ustawienia blokady stron w sekcji opcje

Skorzystaj z Opcji wtyczki, aby spersonalizować ustawienia narzędzia:

 • Dashboard: umożliwia dodawanie i usuwanie witryn z listy stron zablokowanych,
 • White time config: umożliwia określenie przedziału czasu, w którym zablokowane strony internetowe będą dostępne dla użytkownika, będzie można z nich korzystać,
 • Set password: pozwala na ustawienie dodatkowej warstwy autoryzacji, celem zabezpieczenia blokady hasłem uniemożliwiającym zmiany w konfiguracji przeglądarki internetowej, np. odblokowanie zablokowanych witryn.

Popularne  rozszerzenia do blokowania stron internetowych w Chrome

Istnieje wiele rozszerzeń do blokowania stron internetowych w Google Chrome, a ich popularność może się różnić w zależności od kraju czy grupy docelowej. Niektóre z najpopularniejszych rozszerzeń to:

 • Block Site – to jedno z najczęściej pobieranych rozszerzeń do blokowania stron internetowych w Google Chrome. Umożliwia łatwe blokowanie stron internetowych, a także umożliwia ustawienie hasła, aby uniknąć zmian w ustawieniach blokady przez innych użytkowników.
 • StayFocusd – jest to rozszerzenie, które pozwala na blokowanie stron internetowych na określony czas w celu zwiększenia produktywności. Użytkownik może ustawić limity czasowe dla poszczególnych witryn i po przekroczeniu tego czasu zostanie zablokowany dostęp do strony.
 • BlockSite – to kolejne popularne rozszerzenie, które umożliwia blokowanie stron internetowych i aplikacji w Google Chrome. Użytkownik może zablokować dostęp do witryn przez wpisanie adresu URL lub dodanie słów kluczowych.
 • Site Blocker – to kolejne popularne rozszerzenie, które pozwala na blokowanie witryn internetowych w Google Chrome. Użytkownik może ustawić hasło w celu ochrony ustawień blokady i dodać wiele stron internetowych do blokowania.

Co to jest tryb incognito?

Jednym z przydatnych trybów przeglądarki internetowej jest tryb incognito umożliwiający anonimowe przeglądanie stron internetowych, czyli dostęp z jednoczesnym ograniczeniem historii przeglądania, brakiem dostępu do plików cookie, pamięci podręcznej czy opcji zapamiętywania danych formularzy.

Tryb incognito nie ukrywa Twojej aktywności w sieci i wciąż pozwala witrynom zarejestrować wejście, chociaż ilość przekazywanych danych będzie ograniczona. Podobnie nie ukrywa on Twojej aktywności, np. przed pracodawcą czy administratorem sieci.

Tryb incognito może stanowić ciekawą alternatywę dla blokowania stron internetowych, jeśli chcieliśmy ograniczyć ilość przekazywanych im informacji o naszej aktywności. Nie powoduje jednak blokady witryny ani nie ma wpływu na organizację pracy.

Czy tryb incognito chroni moją prywatność?

Tryb incognito w przeglądarce internetowej nie zapewnia pełnej prywatności i anonimowości. Chociaż pozwala na przeglądanie stron internetowych bez zapisywania historii przeglądania, plików cookie i innych danych, wciąż istnieją sposoby, aby monitorować twoją aktywność w trybie incognito. Na przykład, ISP może wciąż monitorować twoją aktywność online, a witryny internetowe, które odwiedzasz, mogą korzystać z innych sposobów śledzenia, takich jak fingerprinting przeglądarki, aby zidentyfikować cię.

Dlaczego potwierdzenie odczytu e-mail nie działa w każdym programie?

Większość programów pocztowych i systemów Webmail, a także serwerów pocztowych, nie pozwala sprawdzić czy wiadomość e-mail wysłana do...

Panel WordPress wygląda na uszkodzony – brak motywu w wp-admin

Wyobraź sobie sytuację: właśnie ukończyłeś aktualizacje WordPress, ale gdy logujesz się do panelu administracyjnego (wp-admin), na ekranie...

Co to jest i do czego służy motyw potomny w WordPress?

WordPress to potężna platforma do tworzenia stron internetowych, która oferuje ogromną elastyczność podczas ich projektowania - m.in. dzięki...

Domeny, hosting, serwery VPS i poczta e-mail

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji.

Telefon

Kontakt w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - piątek
8.00 - 16.00
Infolinia:
+48 71 715 27 24

Poczta

Kontakt mailowy w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - niedziela
24h na dobę
Email:
bok@domenomania.pl