Usuwanie komentarzy w bazie danych WordPress

Promocja na hosting WordPress

Komentarze WordPress to dynamiczny element strony internetowej, który może stanowić jej ciekawe urozmaicenie i pozwala użytkownikom wejść w interakcję z twórcą treści. To także dodatkowy content, który zwiększa atrakcyjność strony w wyszukiwarkach. Nie każdy komentarz jest jednak przydatny, a niektóre określane są jako SPAM. Takie komentarze należy niezwłocznie moderować, a więc ukrywać z widoku publicznego lub po prostu usunąć. Z tego artykułu dowiesz się, jak możesz szybko skasować komentarze w bazie danych WordPress.

Komentarze WordPress – informacje podstawowe

Administrator witryny internetowej może zezwolić użytkownikom na dodawanie komentarzy na poszczególnych jej stronach. W ten sposób pozwala im na pozostawienie śladu po swojej obecności. Zwykle komentarze wnoszą ciekawe informacje, pozwalają dowiedzieć się więcej o publikowanej treści lub stanowią dyskusję na poruszony temat.

Niektóre komentarze określane są jako SPAM, a więc zawierają niebezpieczne odnośniki, reklamę lub zwyczajnie odbiegają treścią od tego, czego dotyczy strona. Administrator WordPress zobowiązany jest do tego aby moderować komentarze, gdyż te „zbędne” będą świadczyły o niskiej jakości strony, mogą też negatywnie wpłynąć na reputację witryny.

Kasowanie komentarzy lub ich oznaczanie jako SPAM można wykonać na wiele sposobów. Więcej informacji znajdziesz w dedykowanych artykułach:

Jak usunąć komentarz WordPress z bazy danych SQL?

Wygodną metodą usuwania komentarzy jest skorzystanie z narzędzi WordPress lub wtyczki. Możesz to wykonać z poziomu panelu administratora WordPress. Kasowanie komentarzy bezpośrednio w bazie danych SQL pozwala na usunięcie wszystkich komentarzy jednocześnie. Metoda ta nie różni się wiele od użycia wtyczki, ale jeśli preferujesz tego rodzaju operacje, możesz skorzystać z poniższej instrukcji:

  1. Zaloguj się do panelu phpMyAdmin bazy danych WordPress.
  2. Po zalogowaniu, po lewej stronie ekranu kliknij w nazwę bazy danych WordPress.
  3. Z listy dostępnych tabel zaznacz wp_comments oraz wp_commentmeta (prefix tabeli może różnić się jeśli podczas instalacji CMS ustaliłeś inny niż domyślny).
  4. Kliknij przycisk Z zaznaczonymi > Usuń dane lub tabelę > Opróżnij.W panelu phpMyAdmin bazy danych możesz szybko usunąć całe tabele lub ich zawartość, np. komentarze WordPress
  5. Potwierdź czy naprawdę chcesz usunąć zawartość tabel.

W tym samym widoku możesz przejść do edycji w/w tabeli i ręcznie usunąć lub edytować pojedyncze komentarze.

  • Czy ten artykuł był pomocny?
  • TakNie

Co to jest FAQ Schema i dane strukturalne?

Pozycjonowanie stron internetowych w wynikach wyszukiwania ma ogromne znaczenie dla sukcesu firmy w sieci Internet. Jednym z narzędzi, które może...

Jak dodać FAQ w WordPress za pomocą Yoast SEO?

FAQ Schema to struktura danych, która pomaga optymalizować witrynę pod kątem wyszukiwarek internetowych. Jest to specjalny format, który...

Analiza treści za pomocą Yoast SEO

Yoast SEO to popularna wtyczka stosowana w WordPressie, która umożliwia optymalizację treści pod kątem SEO. Dostarcza wiele przydatnych funkcji,...

Domeny, hosting, serwery VPS i poczta e-mail

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji.

Telefon

Kontakt w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - piątek
8.00 - 16.00
Infolinia:
+48 71 715 27 24

Poczta

Kontakt mailowy w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - niedziela
24h na dobę
Email:
bok@domenomania.pl