Usuwanie komentarzy w bazie danych WordPress

Promocja na hosting WordPress

Komentarze WordPress to dynamiczny element strony internetowej, który może stanowić jej ciekawe urozmaicenie i pozwala użytkownikom wejść w interakcję z twórcą treści. To także dodatkowy content, który zwiększa atrakcyjność strony w wyszukiwarkach. Nie każdy komentarz jest jednak przydatny, a niektóre określane są jako SPAM. Takie komentarze należy niezwłocznie moderować, a więc ukrywać z widoku publicznego lub po prostu usunąć. Z tego artykułu dowiesz się, jak możesz szybko skasować komentarze w bazie danych WordPress.

Komentarze WordPress – informacje podstawowe

Administrator witryny internetowej może zezwolić użytkownikom na dodawanie komentarzy na poszczególnych jej stronach. W ten sposób pozwala im na pozostawienie śladu po swojej obecności. Zwykle komentarze wnoszą ciekawe informacje, pozwalają dowiedzieć się więcej o publikowanej treści lub stanowią dyskusję na poruszony temat.

Niektóre komentarze określane są jako SPAM, a więc zawierają niebezpieczne odnośniki, reklamę lub zwyczajnie odbiegają treścią od tego, czego dotyczy strona. Administrator WordPress zobowiązany jest do tego aby moderować komentarze, gdyż te „zbędne” będą świadczyły o niskiej jakości strony, mogą też negatywnie wpłynąć na reputację witryny.

Kasowanie komentarzy lub ich oznaczanie jako SPAM można wykonać na wiele sposobów. Więcej informacji znajdziesz w dedykowanych artykułach:

Jak usunąć komentarz WordPress z bazy danych SQL?

Wygodną metodą usuwania komentarzy jest skorzystanie z narzędzi WordPress lub wtyczki. Możesz to wykonać z poziomu panelu administratora WordPress. Kasowanie komentarzy bezpośrednio w bazie danych SQL pozwala na usunięcie wszystkich komentarzy jednocześnie. Metoda ta nie różni się wiele od użycia wtyczki, ale jeśli preferujesz tego rodzaju operacje, możesz skorzystać z poniższej instrukcji:

  1. Zaloguj się do panelu phpMyAdmin bazy danych WordPress.
  2. Po zalogowaniu, po lewej stronie ekranu kliknij w nazwę bazy danych WordPress.
  3. Z listy dostępnych tabel zaznacz wp_comments oraz wp_commentmeta (prefix tabeli może różnić się jeśli podczas instalacji CMS ustaliłeś inny niż domyślny).
  4. Kliknij przycisk Z zaznaczonymi > Usuń dane lub tabelę > Opróżnij.W panelu phpMyAdmin bazy danych możesz szybko usunąć całe tabele lub ich zawartość, np. komentarze WordPress
  5. Potwierdź czy naprawdę chcesz usunąć zawartość tabel.

W tym samym widoku możesz przejść do edycji w/w tabeli i ręcznie usunąć lub edytować pojedyncze komentarze.

Dlaczego potwierdzenie odczytu e-mail nie działa w każdym programie?

Większość programów pocztowych i systemów Webmail, a także serwerów pocztowych, nie pozwala sprawdzić czy wiadomość e-mail wysłana do...

Panel WordPress wygląda na uszkodzony – brak motywu w wp-admin

Wyobraź sobie sytuację: właśnie ukończyłeś aktualizacje WordPress, ale gdy logujesz się do panelu administracyjnego (wp-admin), na ekranie...

Co to jest i do czego służy motyw potomny w WordPress?

WordPress to potężna platforma do tworzenia stron internetowych, która oferuje ogromną elastyczność podczas ich projektowania - m.in. dzięki...

Domeny, hosting, serwery VPS i poczta e-mail

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji.

Telefon

Kontakt w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - piątek
8.00 - 16.00
Infolinia:
+48 71 715 27 24

Poczta

Kontakt mailowy w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - niedziela
24h na dobę
Email:
bok@domenomania.pl