Import bazy danych MySQL w phpMyAdmin

Promocja hosting za 1 zł na 6 miesięcy

Jeśli utworzyłeś bazę danych MySQL na hostingu, to w każdej chwili możesz wykonać do niej import całej bazy danych lub jej fragmentów (np. wybranych tabel) z wcześniej przygotowanego pliku. Proces importowania w phpMyAdmin najprościej mówiąc polega na wczytaniu do wybranej bazy wskazanych danych (np. może być to baza danych strony WWW zbudowanej w WordPress).

Podczas importu w phpMyAdmin zalecane jest wybieranie plików o wielkości do 128MB. Import większych plików może okazać się niemożliwy do wykonania w phpMyAdmin. W przypadku większych plików niż 128MB możesz wysłać plik bazy danych do administratorów Domenomania.pl, którzy na Twoją prośbę wykonają import tak dużego pliku do wskazanej bazy danych MySQL.

Import bazy danych MySQL jest najczęściej używany do przenoszenia strony WWW z jednego serwera na inny serwer lub do przywracania kopii zapasowej.

Poniższy opis przedstawia najprostszą metodę importu bazy danych w phpMyAdmin (tzw. szybki import).

 1. Zaloguj się do phpMyAdmin.
 2. Po lewej stronie ekranu wybierz bazę danych, do której chcesz zaimportować dane.
  Lista baz danych utworzonych na serwerze
 3. W górnym menu kliknij zakładkę: Import.
  Import bazy danych MySQL w phpMyAdmin
 4. Na ekranie znajdź sekcję: Plik do importu i kliknij przycisk: Przeglądaj, aby wybrać plik do zaimportowania do wybranej bazy danych MySQL.
  Wybierz plik do zaimportowania do bazy danych MySQL w phpMyAdmin
 5. W pozostałych sekcjach możesz zmienić inne ustawienia dotyczące importu. Szczególnie zwróć uwagę na wybrane kodowanie znaków pliku – powinno być zgodne z kodowaniem, które zostało ustawione dla pliku ze zrzutem bazy danych do importu.
 6. Kliknij przycisk: Wykonaj, aby rozpocząć proces importu wybranego pliku do wybranej bazy danych MySQL.
  Kliknij przycisk: Wykonaj, aby rozpocząć wykonywanie operacji w phpMyAdmin
 • Czy ten artykuł był pomocny?
 • TakNie
Promocja hosting za 1 zł na 6 miesięcy